• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הקורונה והמשחקים שלכם

אז איך אתם משחקים בתקופת הקורונה?
אצלי לצערי אחרי שבמאי רצינו להחיות את המשחק של מורדי השאול מחדש, הגל השני פשוט חיסל את המשחק לחלוטין, למצב כזה שנראה לי שהולכת לחלוף לפחות חצי שנה מאז המפגש הקודם שלנו ולמצב שכנראה הקמפיין נקטע באיבו. פעם ראשונה שקרה לי אירוע חיצוני כזה שחיסל קמפיין :(

ניסינו לשחק בזום, אבל עד כה זה לא הסתדר פשוט כי אף אחד לא מרים את הכפפה של ההנחייה... אולי בחודש הבא אני אנסה להנחות כשיתפנה לי זמן. נראה.
אני מודה שגם קיבלתי הצעות לשחק משחקים אחרים בזום, אבל איפשהו זה מרגיש לי חסר את החוויה החברתית שמבחינתי היא חלק עיקרי מהמשחק, לכן עוד לא הרמתי את הכפפה.

איך המשחקים שלכם בתקופת הקורונה?

אצלי הקורונה הנחיתה את מכת המוות על קמפיין הוורהאמר הגוסס שהנחתי, אבל כנראה שזו הייתה המתת חסד. היא גם עצרה את קמפיין הוורהאמר שהייתי שחקן בו (בכל זאת, קשה לשחק את המהדורה השלישית מרחוק), אבל הסטטוס שלו עוד תלוי באוויר.

באפריל התחלתי להנחות קמפיין מבוכים ודרקונים מהדורה 5 באברון דרך דיסקורד. בתור מנחה שמוסח בקלות על ידי הסיטואציה החברתית, דווקא מצאתי שההנחייה בפלטפורמה כזו עוזרת לי להתרכז בהנחייה.

בהתחלה היה קצב פגישות גבוה, עם מקרים של שני מפגשים בשבוע ויותר, אבל ככל שהתקרבה תקופת המבחנים הקצב דעך. אני מקווה להצליח לחזור בקרוב לקצב של מפגש בשבוע או שבועיים.

הקבוצה הביתית שלי עברה לשחק דרך צ'אט קולי בדיסקורד. פחות כיף, אבל ההצגה חייבת להמשך.
מה שכן, איכשהו למרות שהסשנים דורשים פחות מאמץ לוגיסטי לארגן, הם מתבטלים הרבה יותר. תקופה עמוסה, מה לעשות.

האמת שבמהלך הסגר, הקמתי לראשונה מזה שנתיים קבוצה קבועה והתחלנו קמפיין בפתפיינדר(הממלכה המעופפת), אמנם דרך הזום, שזה באמת פחוץ כיף.חברתית, אבל במהלך הסגר זו הייתה הפוגה ממש מהנה, וגם יותר נוח להתעסק ככה במכאניקה בבניית דמויות נניח(מאידך, לשחקנים שצרפתי כככה לתחביב נותר ההרגל להשתמש בלפטופ כדף דמות גם כשעברנו לחיים האמיתיים😅)

מאידך, התבטלו שני משחקי בטא בשיטה ניסיונית שאני כותב שהיו אמורים להיות מורצים בדרקוניקון, וכמו כן, סוכלה תוכנית לי ולש כמה חברים להקים קבוצה חדשה ישנה

כל מערכות משחקי התפקידים שלי הן מקוונות מאז סיום הסטאז' שלי, ושעות המשחק הן עדיין בשבת בבוקר או בשעות הערב המאוחרות אז הקורונה לא השפיעה עליהן בכלל.

מצד שני, מלבד המערכות הקבועות הייתי עושה גם חד"פים או ערבי משחקי לוח בימי שישי עם חברים מתקופת התיכון - ואלו עברו מהסלון לדיסקורד... אבל יש גם צמצום בשעות העבודה של כולם (פחות ימי עבודה או יותר עבודה מהבית ולכן פחות זמן מתבזבז על נסיעות) ולכן יש לכולם יותר זמן להכין משחקים או להכין דמויות. אז יש חד"פ כזה בערך פעם בשבועיים-שלושה.

קמפיין 5E שאני מריץ יותר מ-8 חודשים (התחיל בפנדלבר והמשיך לקמפיין מקורי שלי: Spiral Depths of Madness), התחיל פרונטלי וכשהתחילה הקורונה למרות הכל היינו כל כך מושקעים שזה היה טבעי להמשיך באופן מקוון.
אז למדנו קצת רול 20, תוך כדי משחק השיחות בזום או דיסקורד (כי השיחות ברול20 פחות איכותיות לטעמנו) והמשכנו שם.
אז נכון, חסר הקספ של המפגש החברתי, אבל כולם נהנים וזה המדד שלי להצלחה ומה שנותן את הדרייב להמשיך.
דיברתי על זה בפוסטים בפייסבוק - זה כן אתגר אותי כמנחה ליצור מפות ותרחישים מעניינים יותר ומקוריים יותר כדי לשמור על האימרסיה.

אז לסיכום: ממשיכים מקוון, זה הדבר הכי קרוב שיש כרגע למשחק שולחני קלאסי אבל בכל זאת נהנים :)

[mention]nav566[/mention] וואו דווקא סשן אחרון... נשמע באמת מתסכל, אבל לדעתי אל תוותרו ותעשו אותו אפילו ברול 20, גם כי עבר כבר יותר מדי זמן, גם שתהיה סגירת מעגל וגם שתרגיש חופשי להתחיל את הדבר הבא.

בעוד שרוב הקמפיינים שלי נמשכו יחסית כרגיל, קמפיין הנשגבים שלי נכנס להפסקה כי השחקן לא רק שעובד חיוני אלא גם עובד בשביל אנשים אחרים שיצאו לחל"ת. ממש מבאס, מקווה להמשיך את הקמפיין בקרוב.

חזרה