• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים מנוע האפוקליפסה [דו"נ 60][פלאים] וודיוס- נבל חדש לפלאים

וודיוס (Vedius)/ וורן ווילבור
תקופה
: דור המלחמה
מניע: להשתמש בחולים השבויים ככלי על מנת להתקדם מעלה
יכולות: היכולת להדביק אנשים במחלה האישית שלו, שליטה מוחלטת בסימפטומים של המחלה ובחומרתם, קשרים רבים במגוון מקומות מסחיטה של החולים במחלה שלו.
מצבים: [] מבועת [] מיוסר []מפוחד [] מרוגז
רקע:
וורן היה צעיר בזמן המלחמה, והוא זוכר אותה. כיצד הם נאלצו להתחבא מאותם אדירים שהרסו את כול מה שמסביבם במלחמה שלהם, כיצד יום אחר יום היה סיוט, וכיצד הוא איבד את משפחתו במלחמה הנוראית. הוא היה ילד, לא יותר מילד, אבל המלחמה גבתה ממנו את המחיר הנורא ביותר. ובמלחמה הוא הבין את השיעור- אלו שיש להם כוחות הם אלו שישלטו, ואין טעם לאחרים להתנגד אליהם, כי אין לאנשים רגילים באמת דרך להתנגד.
וורן ועוד יתומים רבים הפכו ממש בסוף המלחמה ל"מגן האנושי" של אחד מהנבלים היותר שפלים של אותה התקופה, שאסף הרבה עתיקות בעלות כוחות מוזרים. אך כאשר האחווה חיסלה אותו, והחרימה את אוצרותיו, וודיוס הצליח לגנוב מידי האחווה חפץ קטן, שהוא לא ידע מהו באותה התקופה. זה היה פסל קטן של אל רומי שמעט ידוע עליו, וודיוס. אבל הפסל הזה שינה את המעמד שלו בסולם הכוחות של העולם.
המלחמה הסתיימה, וורן ניצל, אך הוא גילה שרבים מאלו שבאו לטפל ולעזור לו חלו במחלה מוזרה. וכאשר הוא נגע בפסלון הקטן, הוא גילה שאם הוא אוהב אותם, הוא יכול לגרום להם להיות חולים פחות, ואם הם זלזלו בו או פגעו בו- הוא יכול לפגוע בהם דרך המחלה. הפסלון נתן לו את הכוח הזה, כוח שרק הוא ידע עליו לתקופה ארוכה, כוח שהיה הסימן שלו לכך שהוא לא נועד להיות מאלו שנשלטים על ידי בעלי הכוח- אלא מאלו ששולטים.
וורן דאג להדביק אנשים יעילים, הוא גילה בדיוק איך המחלה שלו עוברת, וגם מתי אנשים מצליחים להתגבר על המחלה וכיצד. הוא חקר את המקורות של הפסל שלו וגילה אלוהות רומית מסתורית בשם "וודיוס", שלפי המידע שהוא מצא היו מקריבים לו בקר ואף קורבנות אדם על מנת שיגן עליהם מפני מגפות. ועם השם הזה, הנבל המסתורי "וודיוס" נולד.
וודיוס הוא עם כוחות יעילים מאוד, והוא דואג להדביק אנשים חשובים ולספר להם- ורק להם- שהוא השולט בגורלם. הוא יודע בדיוק על המחלה שלו, וכיצד היא פועלת, ולומד רוקחות על מנת ללמוד על ההשפעות של תרופות ואנטיביוטיקה- וכיצד הם יכולים להפריע למאמציו, במקביל ללימודי אימונולוגיה על מערכות החיסון הטבעיות שנחלשות מכוחותיו. הוא שומר על עצמו את הפסלון בכול זמן נתון, והוא יצר קשרים עם מספר נבלים חזקים שמעריכים מאוד את יכולותיו. אך מקורותיו הנמוכים מונעים מוורן לחשוב למרחק ולהוביל מזימות גדולות בעצמו, הוא הרבה פעמים משמש ככלי בידיים של נבל עוצמתי יותר שדואג לכך שוודיוס ייהנה מאוד מהנקודה בה הוא נמצא, וירצה לשתף איתו פעולה. וורן בסדר עם זה. בפעמים הבודדות שפלאים אכן הצליחו למצוא אותו, הוא בכול פעם יצא מההיתקלות ללא שום פגע, משתמש בחיי האנשים שתחת כף ידו כדי לעצור את אותם "גיבורים". אך הוא דואג שהפנים שלו לא יתפרסמו, וודיוס הוא דמות שנועדה לפעול בצללים ולשלוט באמצעות חוטים בלתי נראים של מחלה.

פס צד: וודיוס בעולם חלופי- העולם של My Hero Academy
וודיוס הוא לא נבל שיתאים רק למשחק של פלאים. הכוחות שלו פועלים בצורה מאוד דומה לכוחות בעולם של האנימה My Hero Academy, עם הגבלות ברורות וכוחות מוגדרים שהוא יכול לחזק ולשלוט בהם לפי הניסיון שלו. באנימה נראו כמה וכמה נבלים שהשתמשו באותה הטקטיקה שתוארה כאן לוודיוס על מנת לשלוט בעולם התחתון ממאחורי הקלעים, וודיוס יכול להיות הנבל הבא ששולט בצללים של העולם התחתון בעזרת כוח אכזרי במיוחד. כמובן, במקרה של העולם של אקדמיית הגיבורים, אין לוודיוס צורך בפסלון הקטן, וכוחותיו הם פשוט ה-Quirk שיש לו מלידה.

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
המזימה של וודיוס מזכירה לי את המזימה של הרעים ב-"חצות בבאר הנשמות" רק עם סם. היות ומדובר במשהו מיסטי מטבעו, מה בדיוק הטעם עבורו בללמוד פרמקולוגיה? כדי לרפא מגיפה על טבעית, אתה צריך כוחות על טבעיים, לא? אין לגוף שום הגנה מהעל-טבעי, אחרי הכול...

המגפה של וודיוס עובדת בצורה "טבעית" בסוף היום למרות המקור שלה, פשוט יש לו שליטה עליה ועל הסימפטומים שלה, אבל היא בהחלט ניתנת לריפוי באמצעים המתאימים. אם הייתה לו מחלה בלתי ניתנת לריפוי בשום אמצעי וודיוס היה הרבה יותר עוצמתי מהמקום הנוכחי שלו. ועם זאת, המחלה שלו כן "קשה" לריפוי, בשביל לרפא אותה כן יידרש מומחה מיוחד או מישהו עם הכוחות המתאימים- או, כמובן, לימוד קסום של הפסלון שהוא המקור למחלה הזו- שיכול להפוך את הריפוי שלה לפשוט הרבה יותר.

האם יש סיבה לכך שוורן לא למד אימונולוגיה? כל מגיפה התחילה את דרכה בהרס (במקרה הגרוע) או בריסון (במקרה הטוב) של מערכת החיסון של המארח. וכמובן איך הוא מונע מזיהומים אופורטוניסטיים להצטרף למחלתו? אחרי הכול, אם מדובר בפתוגנים טבעיים והם מחלישים את מערכת החיסון, טבעי שיצטרפו עוד כמה פתוגנים לחגיגה. זו הסיבה ששאלתי למה להכניס לכל הסיפור הזה מדע אמתי..

אני מרגיש שמנחה שהשאלות האלו יעלו במשחק שלו יוכל למצוא להן תשובה. לי אין את הידע המספק בנושא בשביל לענות בעצמי, ופלאים- כמו כול משחק מנוע האפוקליפסה- זה משחק שיכול להציע הרבה הפתעות במה שיעלה במשחק, לכן אני כן מנסה להשאיר את הדיוקים הקטנים קצת פתוחים למי שישתמש בהגשה. בנוגע לאימונולוגיה, זהו ענף בביולוגיה שלא הכרתי עד עכשיו, אני אוסיף בעריכה כי האמת שזה באמת מאוד מתאים.

מה שכן, אני עדיין חושב שהמחלה צריכה להיות משהו שאפשר לרפא באמצעים טבעיים. כי אם אנחנו לוקחים ממנה את אופציית הריפוי הטבעי, צריך להגביל אותה בדרכים אחרות, ולהסביר למה אין פשוט אלפי או עשרות אלפי אנשים שנדבקו במחלה והוא פשוט שולט בכולם. גם מאות זה הגזמה, אני חשבתי על כמה עשרות במקרה הטוב. התרופה היא לא עיקר המחלה, העיקר שלה הוא השימוש הנבזי של וודיוס באנשים החולים שאין להם ברירה אלא לענות לדרישותיו. לו תהיה להם עזרה ממוקדת, ייתכן שהם יוכלו להשתחרר מהכבלים של וודיוס, אבל לא לכול אחד יש את העזרה הזו.

חזרה