• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ילדים על מטאטאים ומשחקי תפקידים של הארי פוטר

משחק תפקידים חדש של חברת Renegade יוצא לשוק עוד שלושה חודשים ומציע חוויה המבוססת על זו של הארי פוטר: צאו להרפתקה בבית-ספר קסום, גלו מסתורין עתיק וייצגו את הסיעה שלך בבית הספר בכבוד. בטוח שגם יהיה משחק דמוי קווידיץ'.
אז חוץ מזה שמדוברת בחברה נהדרת עם אנשים מאוד נחמדים שדיברתי איתם בג'נקון, עם משחקי לוח מוצלחים מאוד כמו קלאנק או הארכיטקטים של הממלכה המערבית, המשחק מבוסס על משחק התפקידים kids on a bike, שכבר יצא לו עוד ספינ-אוף - teens in space.
https://www.renegadegamestudios.com/kids-on-brooms

מצד שני, משום מה אני לא מרגיש שהארי פוטר הוא עולם שקל להמיר למשחקי תפקידים, קצת בדומה לשר הטבעות. אפילו מאתגר יותר משר הטבעות במובן מסוים, כי שם העולם הרבה יותר רחב-ידיים, גם סיפורית וגם בקו הזמן... בקיצור, זה נראה לי כמו עולם שהספרים והסרטים מגניבים, ומשחק לוח שמשחזר את הספר מעניין, אבל סיפורים עצמאיים - קצת פחות.

קיימת ספרות מעריצים מאד עשירה של הארי פוטר שמאד לא מסכימה עם הקביעה שלך. השאלה היא האם המשחק מתרחש בשנות התשעים - הסדרה מסתיימת ב-1998 - או בימינו. אני מניח שהם עובדים בשיתוף פעולה עם ג'יי.קי. רולינג שמשתמשת במשחק הזה כדרך לחזור לעולם שהיא יצרה אחרי שהצהירה שלא תכתוב בו יותר. לה בטח יש רעיונות מה יש לשחקני תפקידים לעשות בעולמה... חדשות מעניינות, בכל מקרה.

יש גם סדרת סרטים שמתרחשת לפני הסדרה המוכרת. ועדיין, זה העולם "של הארי פוטר" והדמויות של כל מי שישחק במשחק תפקידים כזה הן לא הארי פוטר.
אפשרי? בהחלט. מבעס קצת לשחק עם הקליפה של תפוח האדמה בזמן שמישהו אחר אכל את הפירה? כן.

מתקבל על הדעת שלפני שהם התחילו בעבודה, הם מצאו שיש צורך במשחק תפקידים על הארי פוטר. אם מתייחסים לזה כעולם של סיפורי בית ספר, יש שם מקום להרבה סיפורים קטנים. אם מתייחסים אליו רק בהקשר של הקונפליקט האפי הספציפי שהוצג בסדרה, זה אכן מגביל את האפשרויות מאד אלא אם כן המשחק יציג קונפליקט אפי שהתרחש במקביל ואפילו תהיה אפשרות לשתף פעולה עם אוכלי מוות מול האויב האחר. (הארי וחבריו סופר ממוקדים בוולדמורט ומעשיו עד שהם לא יבחינו שקורים עוד דברים בעולמם. גם במציאות יש מצב שקורים כמה קונפליקטים הרי גורל במקביל.)

שימו לב שלא מדובר במשחק במותג של הארי פוטר, אלא רק במשחק שמושפע ממנו. אז יכולים להיות בתי ספר אחרים, עם קבוצות אחרות על סמך צורות מיון אחרות. הדגש עדיין יהיה על ילדים בפנימיה קסומה שמתעסקים בבעיות בבית הספר בזמן שהם פוטרים תעלומות ואולי מצילים את העולם, אבל זה יוכל להיות כל סיפור שאתם בעניין שלו, והמשחק שלכם יוכל להיות הסיפור הגורלי של העולם.

בסך הכל, פתרון נכון לדעתי, למרות שהיכולת למשוך ככה מעריצים של המותג נפגעת במידה מסוימת (אבל גם לא צריך לשלם המון תמלוגים לאחים וורנר ולרולינג!)

את השיטה המקורית "בני נוער על אופניים" אני לא ממש מכיר.

נחמד, כשהיינו בני שתיים עשרה רצינו לשחק מו"ד - קוסמים זקנים ובעלי עוצמה, מכשפות חזקות, גנבים מיומנות, סייפים בעלי כוח...

אנחנו מתקרבים לארבעים ורוצים לשחק בני שתיים עשרה שרוכבים על אופנים ...:D

חזרה