ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
Adran
הודעות: 1690
הצטרף: 06 דצמבר 2015, 14:53

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי Adran » 07 מרץ 2020, 17:25

אווירה

בין ערפל לקיטור הוא עולם שמציב הזדמנויות בפני הדמויות שבו, אמצעים שגורמים לשאיפות שלהן להיראות ממשיות יותר, ממשיות מספיק כדי לשלם את המחיר שהן דורשות. המטרות האלו יכולות להיות מגוונות, כמו תאווה לכוח, סקרנות מדעית, או הרצון להישאר בחיים, אך הדרכים להשיג אותן יהיו הגורם שמאחד את סיפורי הדמויות. זה עולם קשה, עם מוסר אישי, בעיות רבות ומעט אנשים שאכפת להם. עולם שמאלץ את האנשים להיאבק בו, או להשתמש בו, כדי להגשים את שאיפותיהם.

הוא עולם שמשתנה, במהירות מסחררת.

מהפכה טכנולוגית תמידית מתרחשת בקצב מאיץ - להבים מתחלפים באבק שריפה, מנגנוני התחבורה הולכים ומשתפרים, מנועי קיטור מוחלפים בגלגלי תנופה מגנטיים. ביולוגים פורצים את מגבלות הטבע מדי יום, מפתחים חיילי על ותועבות משודרגות גנטית, עיוורים לסכנות ביצירתיות מדעית בלתי מרוסנת. מלומדים מפלסים את הדרך לשליטה על המציאות עצמה בעזרת דפוסים מתמטיים ומסוגלים להשפיע על תכונות החומר דרך תבניות גיאומטריות.
אך בזמן בו חידושים ופריצות דרך תלויים אך ורק בעומק הכיסים, ביכולת הדמיון ובתעוזה, בעלי העושר והעוצמה הם היחידים שנהנים מפירות הקדמה.

מלחמה ממושכת נגד אויב חיצוני שברה את הסדר הישן, הזירה הפוליטית נותרה מעורערת, גם עשורים לאחר המלחמה. מאזן הכוחות כיום מתפצל בין מספר ערי מדינה מרכזיות, שנעות בין טוטליטריות משתקת לחופש פראי. תשומת הלב של המעמד הגבוה מושקעת בתככים ומאבקי כוח, בתי האצולה בקושי מתייחסים לאנשים שבתחתית. כנופיות וארגוני פשע תפסו את מקומם, רוב הרחובות בשכונות העוני מזוהים עם קבוצה כזו או אחרת בעולם התחתון.
בסביבה הכאוטית, הרווח והסיכון מתגברים בהתאם. כל אחד יכול להתקדם ולהרוויח, או להתרסק באותה הקלות. הפוטנציאל של אנשים, לטוב ולרע, מושפע מהכישורים שלהם, אך לא פחות מהאומץ והיהירות שמלווים אותם.

זו תקופה אלימה, לא צפויה, מתפרצת. תקופה של נטישת עידן, של שאפתנות ולהט. של אמצעים קיצוניים, רצונות עוצמתיים ואנשים שמוכנים לעשות הרבה כדי להגשים אותם. הקדמה היא תופעה חדשה, רבים ממהרים לעקוב אחריה ללא היסוס. ההזדמנויות שמגיעות איתה מציתות מאבקים ומזימות, סיפורים שמחכים להתממש. כדי לקחת בהם חלק, צריך רק להעז.


קצת רקע

ערי המדינה שבין ערפל לקיטור הן מרכזי התרבות והכלכלה ביבשת. הן הבית של ארגונים חשאיים, בתי אצולה עוצמתיים וכנופיות מסוכנות. חלקן עתיקות, מהוות מוקד למאבקי שלטון אלימים ומזימות פוליטיות. אחרות, זוהרות וכאוטיות, שופעות בטכנולוגיה מתקדמת ופשע מאורגן. קשרי המסחר והדיפלומטיה בין הערים הם חלשים ומתבצעים בחשדנות, לרוב מוצדקת. ללא גוף עוצמתי או יציב מספיק כדי לאיים על השאר, נראה ששאיפות להפוך למעצמה הן חלום רחוק. חלום שנבון להתרחק ממנו, בהתחשב בגורלה של המעצמה האחרונה.

המחזה הזה מאפיין רק את העשורים האחרונים. במשך רוב ההיסטוריה הידועה, גוף אימפריאליסטי בשם "המסדר" שלט על הערים השונות. הוא הכתיב את הכלכלה והגבולות, טיהר עמים מדתות כופרות והעניק מחסה לנזקקים. הוא היה אחראי לשקט הכפוי והקיפאון הטכנולוגי שליוו את ההיסטוריה. הוא הגדיר את משמעות הצדק ודאג לאכוף אותו - בפומבי, ללא היסוס, וללא יוצא מן הכלל. אנשיו היו השומרים, השופטים והמוציאים להורג של כולנו, ביטוי לצדק עלי אדמות. הוא היה האב המאוכזב, המחנך חסר הסבלנות. המסדר היה חומה נצחית שהגנה על התרבות מפני אלו הזוממים להשמיד אותה. והוא היה גם כל שאר הפרופגנדה, אבל שמעתם מספיק כדי להבין את הרעיון. הנקודה היא, שהמסדר היה כל הדברים האלו. היה, בעבר. היום הוא צל של עצמו, ארגון זקן בזמנים משתנים. שחקנים אחרים החליפו את הנוכחות שלו, וכל אחד מנסה לתפוס מקום בזירה החדשה.

אז איך נופלת אימפריה אלמותית? מבפנים. צריך רק לנטוע את הוירוס ולהמתין. שאל כל ביולוג, ותקבל מגוון מחלות שחושפות את עצמן רק כשכבר מאוחר מדי. במקרה שלנו, לפולשים קוראים הסאייט. חברי הסאייט, לטענתם, הם אנשי המשלחת של עולם רחוק. הם הגיעו לחופי היבשת בתחילת המאה הקודמת, והביאו איתם פלאים שקידמו את העולם יותר מכל הנצח של שלטון המסדר. מתרופות וכימיה, לטכניקות בניה ותחבורה משוכללת, כל אספקט באורח החיים השתנה באופן קיצוני. הסאייטרים התקדמו לתפקידי מפתח בחברה והכלכלה של הערים.

ברוח התקופה המתפרצת, נראה ששינוי בשלטון גם הוא בלתי נמנע. בין אם בשקט, בעזרת התנערות מחושבת, או בהובלת רעיונות נועזים אל הציבור (ולאחר מכן, הובלת אותו ציבור לשדה הקרב,) רוב הערים הסירו מעליהן את עול המסדר. הריק שנוצר עודד מאבקים בין הכוחות החדשים. חברי הסאייט, לכאורה מפוזרים בעמדות שונות ומנוגדות בין הערים, דאגו ללבות את האש המתחזקת. הסכסוכים נעשו מדממים, מלחמות פרצו. אך התוכנית של הזרים, להתיש את הערים האנושיות ולהשתלט על האפר שישאר, נחשפה לבסוף. זה קרה רק לאחר אבדות רבות, ויתכן שאותה מזימה לא התקיימה מעולם. אך כעת הסאייט, שהזניקו עולם שלם לעידן חדש, העניקו את התרומה האחרונה שלהם. הם היו אויב משותף, ובכך הולידו את השלום הקר למדי שמאפיין את תקופתנו.


------------------------


כבר זמן מה שהעולם הזה מתבשל לי בראש. זה סטימפאנק, עם שימוש כללי יותר בטכנולוגיה במקום הכנסת קיטור וגלגלי שיניים לכל מקום. באשר ל"פאנק", יש פה ניסיון להעניק תחושה של שינוי חברתי ומוסר אפור שמעצימים אחד את השני. אני מעוניין לכתוב את העולם באופן מסודר ולהרחיב אותו, פרסום כאן נראה כמו דרך טובה לוודא שאני מקפיד על זה.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18857
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 14
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי The oldman » 08 מרץ 2020, 21:39

הקונספט הוא מעניין אבל ... מרגיש שגרתי לסטימפאנק. אם זה היה טיזר למשחק אז זה מעולה. בתור יצירת עולם מערכה אני מחכה שתמשיך לכתוב ולצקת פנימה דברים מגניבים 😎
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
Adran
הודעות: 1690
הצטרף: 06 דצמבר 2015, 14:53

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי Adran » 10 מרץ 2020, 00:01

אברלייט
בראש ובראשונה, זה מקום להרוויח בו. לרחובות הומי האדם תמיד יש מה להציע, ולא חסרים טיפוסים כמוך שיסכימו לעסקה, מה שלא תהיה. טיהור כנופיות, אבטחת אצילים, השגת מודיעין, זירות רחוב, אפילו השתתפות כנבדק בניסויים. לאן שלא תפנה את מבטך, האפשרויות שאברלייט מציעה יסנוורו אותך, בדיוק כמו הרחובות הזוהרים שהיא ידועה בהם. האופי החופשי והכלכלה הפורחת של העיר מושכים אליה מהגרים רבים, כמו גם קבוצות שונות שמרוויחות מאכיפת החוק הרפויה, בהיעדר מילה מוצלחת יותר, שמאפיינת אותה.
אברלייט היא עיר צעירה, במיוחד ביחס להשפעה שלה לעומת שאר הערים. היא התחילה את סיפורה כמקבץ עיירות בצפון היבשת, מעבר לאחיזת המסדר. אותן עיירות היו הראשונות לפגוש בזרים מהעולם שמעבר, הסאייטרים. הידע והעושר שהגיעו איתם האיצו את צמיחת האזור, ועם השנים הוקמה אברלייט - העיר החופשית הראשונה, מאז ועד היום.
לא מפתיע שבתי אצולה, אנשי עסקים ומהגרי עבודה מגיעים לאברלייט, אך החופש מושך גם טיפוסים מסוג שונה. לא מעט אסירים נמלטים ומאמיני דתות נרדפות משתמשים בה כמקלט, וביולוגים רבים נהנים מהאדישות של השלטונות המקומיים כלפי המחקרים שלהם. את אותה אדישות מנצלים ארגוני פשע וכנופיות ששולטים בחלקים נרחבים של העיר העצומה.
העיר לכאורה מנוהלת על ידי מועצת נציגים של הגופים המרכזיים באברלייט. האמת היא, שאף אחד לא קונה את זה. סדר הדברים נקבע באופן זהה בכל רחובות העיר, מהשכונות העלובות בדרום ועד למחוזות האצולה - על פי חדות הלהב, עומק הכיסים והתעוזה שברשותך.


ארגונים מוכרים

בית זיירוט
חלק בלתי משתנה מהנוף הפוליטי באברלייט, נדמה שבית האצולה הזה ליווה את עיר-המדינה עוד מתחילת דרכה. כך לפחות טוענת איילין זיירוט, הזקנה הערמומית שמובילה אותו. אף אחד לא יהיה מופתע אם היא הייתה בסביבה כבר אז.
משפחת האצולה הקפידה לשמור על ניטרליות לאורך השנים, נמנעת מהתערבות ישירה בסכסוכים. כמובן שזה לא מנע ממנה לספק נשק לצדדים שונים במלחמות, ולוודא שליטה כלכלית בגוף המנצח. בזכות האסטרטגיה הזו, טווח ההשפעה של זיירוט מגיע הרבה מעבר לגבולות העיר.
עסקי הבית תמיד נגעו בתחומים שעדיף להרחיק מעיניים סקרניות, ואברלייט סיפקה את הסביבה המושלמת לכך. המשפחה מעניקה גב כלכלי למחקרים ומשלחות של ביולוגים רבים, במסווה של תמיכה במטרות מדעיות. בתמורה, הבית שומר לעצמו פיתוחים שימושיים, ובעזרתם נשאר צעד אחד לפני החזית הטכנולוגית. לעיתים, הפיתוחים האלו תורמים לכל, בצורת תרופות חדשניות. לעיתים רחוקות למדי, יש לציין. השמועות על חיילים משודרגים גנטית חושפות את הכיוונים האמיתיים אליהם הבית חותר.
כמו כל כוח עולה, גם השגשוג של זיירוט קורא להתנגדות ממי ששואפים להפוך למעצמה. בעת הנוכחית, ההתנגדות הזו מתגשמת דרך בית ארדוגן - שושלת עתיקה שחולשת על העיר ביילור, בירת האימפריה לשעבר. זיירוט מפעילים לחץ פוליטי להחלשת המסחר עם העיר, ומאלצים את שאר הבתים והחברות לבחור צד בסכסוך המתקרב. למרות שעוד מדברים על מלחמה רק בלחישות זהירות, היחסים בין שני בתי האצולה הולכים ומדרדרים מדי יום. אין ספק שאחת תגיע, במוקדם או במאוחר. מירוץ החימוש כבר החל.

החליפות
כל עוד יש לך אמצעים ומטרה ראויה, תוכל לסמוך על החליפות לספק לך שירות מקצועי. גם אם המטרה לא ראויה, זה לא חשוב במיוחד. העיקר שיש לך ת'כסף. אם אתה גר בחלק פחות מוצלח של העיר, ורואה כמה בריונים עם חליפות כסופות משוטטים ברחוב, תכין את הארנק בכל מקרה. לא מומלץ לפספס תשלום של "מס האבטחה" כשהחבר'ה האלה מגיעים לגבות אותו.
הבחורים המקסימים האלו, שמגויסים רק מהטובים ביותר שהרחובות הקשוחים מסוגלים להציע, ידועים בתור החליפות. כל עוד אתה שומר עליהם מרוצים, השירות שתקבל באמת יהיה איכותי. הם עובדים עבור דון סארטוג, הבעלים של "התלתן הכסוף", אחד מבתי ההימורים היוקרתיים של העיר. סארטוג מנהל עסקי בידור ועונג עבור כלל המעמדות, ואם התשלום נאה, תוכל גם לשכור את אנשיו לפעילויות פחות חוקיות. דיסקרטיות, כמובן, היא תנאי מובן מאליו.
בין אם מדובר במלון נוצץ או בית בושת עלוב, סביר להניח שלחליפות יש יד בדבר. מומלץ להיזהר מהפיתוי שהבילויים האלו מציעים, יותר מדי אנשים נואשים ונערות מסכנות כבר נפלו למלכודת של סארטוג. בעניין הזה, תוכל לסמוך על המוניטין של החליפות - כולם משלמים, בדרך כזו או אחרת.

הרשת של מוראו
"כן, היא ידועה בעיקר בזכות שירותי התחבורה שלה. רכבות וספינות, 'תה יודע, העסק הרגיל. אבל אם תתבונן היטב, אתה תתחיל לשים לב לשם הזה גם במקומות אחרים. עיתונים, תחמושת, אפילו קופסאות שימורים. לעזאזל, אני לא אהיה מופתע אם השם שלה יופיע גם בתווית החליפה שלי. מוראו, תמיד מסולסל ובטורקיז, כמו חתימה. אני חושב שזה מסר, יותר מכל דבר אחר. שאנשים ידעו שהיא יכולה להגיע לכל מקום, לשמוע כל דבר. היא אוהבת את תשומת הלב."
- סוכן, לשעבר
ת'יריאל מוראו היא הבעלים של מספר עסקי תחבורה וסחר. היא אחת הדמויות המוכרות יותר בקרב האליטה, ומופיעה בעיתונים לעיתים קרובות - הרוח יודעת שהמראה שלה בלבד מצדיק את זה. היא הכתובת אם אתה זקוק למעבר מהיר בין ערים או שינוע של סחורה, אקזוטית או מסוכנת ככל שתהיה. כמובן, אם תתפוס אותה במצב הרוח המתאים, היא לא תהסס לסייע למחתרת, או להרעיב עיירה. תשלום כספי אינו האופציה היחידה, ת'יריאל שמחה לשתף פעולה תמורת טובה עתידית, וממליצה בחום להחזיר אותה כאשר יגיע הצורך. אם יש לך שכל, אל תתעכב למלא את חלקך בעסקה - גם הרופאים הדגולים ביותר עוד לא מצאו דרך לרפא מוניטין רע.
לת'יריאל, בניגוד לרבים אחרים, אין שאיפות אמיתיות לעוצמה, פרסום או נקמה. האם זה בגלל שכבר השיגה אותם? אולי. לטענתה, היא רק רוצה "להיות חלק מהמסיבה". הרצון הזה גרם לת'יריאל להיות מעורבת, במידה כזו או אחרת, בפעילויות רבות, ולפתח קשרים רבים עוד יותר. עם הזמן, מוראו פיתחה רשת מודיעין רחבה, ומפעילה סוכנים בכל אזור ומעמד חברתי.

כנופיית העורבים
אם תגיע לשכונות העוני של העיר, איפה שהבתים מתפרקים והרחובות המתפתלים הופכים לסמטאות עלובות, לא יעבור זמן רב עד שתבחין בעורבים. זה הכינוי הלא מחמיא שנצמד לאותם אנשים רזים, בעלי הצלקות השחורות שמכסות את רוב עורם. גברים ונשים אלו הם פליטים מהאי קווארבו, לשעבר הבית של נמל מצליח, וכיום חור שכוח-אל ומת-למחצה איפשהו בים המזרחי. אותם עורבים הם תזכורת מהלכת לעוצמה הקטלנית של הנשק הכימי. הסיפור של קווארבו הוא אחד מכוער, אבל פשוט. הם נקלעו לצד הלא נכון של מלחמה, וזמן קצר אחר כך לצד הלא נכון של תותחי ספינות האוויר של ארדוגן. המעטים ששרדו חיפשו בית חדש, רובם מצאו אותו באברלייט.
כמובן, הם לא שכחו את העוול שנעשה להם, וקבלת הפנים הקרה שזכו לה לא הפיגה את יצר הנקמה. לא שמיעוטים נשנאים באופן מיוחד באברלייט, אבל החיים פה לא קלים לאף אחד. חוץ מזה, אתה לא באמת צריך סיבה טובה כדי לאגד צעירים זועמים ממעמד נחות. אתה רק צריך אויב משותף. זו בדיוק הדרך בה מנהיגי הכנופיה שלטו. קאליקו, ראש העורבים הראשון, הפך את הצלקות לזהות ואת האליטה למטרה, מיקד את הכעס במיומנות כדי לבנות מוניטין והגנה לפליטים. הוא היה כריזמטי, אבל פזיז, ולכן נהרג. ג'ק הלבן, יורשו, הפך את הכנופיה לארגון פשע מוביל. תחת הכוונתו המחושבת, הם שילשו את הטריטוריה הקודמת והחלו להבריח נשק וציוד מתקדם לתוך העיר. העורבים השיגו עוצמה משמעותית, אך רוח הכנופיה הלכה והתפוגגה. בניסיון להשיג שליטה בלעדית על רכיבים ביולוגיים מתקדמים, ג'ק נכנס למאבק שכמעט חיסל את הכנופיה. לא ידוע מה עלה בגורלו, ואם נהיה כנים, לאף אחד לא ממש אכפת. כך או כך, הוא מחוץ לתמונה.
מה שנשאר מהעורבים הם קבוצה מפוצלת, עם אויבים רבים ומטרה אבודה. רוב בני הכנופיה היום לובשים שחור כדי להשתייך לזהות העקומה שאימצו לעצמם. הצלקות שייכות לדור הקודם, לעבר. דאלאס, אחד מהבודדים בכנופיה שמבוגר מספיק כדי לשאת את הכוויות השחורות, הוא זקן מריר שמעשן יותר מדי. השמועה אומרת שהיה רופא לא יוצלח בזמנו. הוא שימש כיד ימינו של ג'ק, והיה אחראי להברחת תמיסות ונסיובי שדרוג. באופן מתוח למדי, השליטה על הכנופיה מתחלקת בינו לבין פאולו, בחור צעיר, אלים ואדיר מימדים. פאולו הוא אחת הדוגמאות הנדירות לאדם שהסכים להיות שפן ניסיונות (או עורב, במקרה הזה,) ולא התחרט על כך. הוא פעל למען המפלה של ג'ק, והדעות לגביו חלוקות בקרב העורבים, אבל דאלאס הוא לא אלטרנטיבה מושכת במיוחד.
אם יכלו להרשות זאת לעצמם, סביר להניח שהכנופיה כבר הייתה מתפצלת. נכון לעכשיו, העורבים חלשים מדי בשביל מאבק בין דאלאס לפאולו. למען האמת, כולם מרוצים מהמצב הזה. תחת השלטון הלא יציב, העורבים נאלצו לסגת לטריטוריה קטנה יותר, וקצב הפעילות ירד. הדעיכה פסקה, פחות או יותר, אבל עתיד הכנופיה אינו ברור. למרות זאת, הזעם המקורי, הצורך לנקום את הדם של קווארבו, עוד לא חוסל. הוא רק רדום. ימים יגידו אם יתעורר מחדש, ויחזיר את אימת העורבים לרחובות.

משפחת צ'רטקוב
אמיליה וז'אק צ'רטקוב הם זוג אצילים שמקורם בדסאטור - עיר גאה, עוינת למדי ובעלת נאמנות מוחלטת לשלטון הברזל המקומי. הם הגיעו לאברלייט לפני אחת עשר שנים, והתברגו במהירות למעמד הגבוה בעזרת רכישה של אחד הבנקים המרכזיים. זו לא עובדה סודית, אם כי לא מוכרת במיוחד, שהמעבר היה קשה לבנם. הצעיר המבטיח הספיק להדרדר לסמים מספר חודשים לאחר שהגיעו, וכעבור שנה נותק הקשר בינו לבין שאר המשפחה, כדי למנוע פגיעה בשם הטוב שהתחילו לפתח לעצמם.
בפועל, משפחת צ'רטקוב לא עצרה את היחסים עם דסאטור. נראה שאם אתה מצליח לצאת משם, יש לך קשרים טובים מאוד או רעים מאוד עם השלטון, בלי הרבה אפשרויות ביניים. הם משמשים כשגרירות בלתי רשמית, ומארחים אצילים ואנשי עסקים בביתם לעיתים קרובות, בניסיון מתמיד להרחיב את הידע והעוצמה הפוליטית שברשותם. אך במעמד מרשים שכזה, אתה הולך להשיג רק את תשומת הלב של בעלי הכיסים העמוקים. כסף, אחרי הכל, הוא רק צורה אחת של כוח.
ואסקו הוא בעיה חדשה יחסית. ברון הסמים הטרי פיתח שליטה כמעט מוחלטת על השוק בזמן קצר, בעזרת התנקשות מתוזמנת היטב בקודמו בתפקיד וסחיטה של שאר האיומים. הוא זהיר, המנוול. פעיל רק ברחובות נידחים מספיק כדי שהמשמר המושחת יסכים להעלים עין. רק מעטים יודעים את שמו המלא של הברון, ואסקו צ'רטקוב, הבן של האצילים מדסאטור. מעטים אף יותר מודעים לכך שמעולם לא ניתק באמת את הקשר עם משפחתו. כימאים מוכשרים ישימו לב לדמיון בין התרכובות שהוא מספק לאלו שהשלטון הדסאטורי מזריק לחייליו.
כששלחה אותם, המולדת ציפתה לבסס את כוחה בכל חלקיה של אברלייט - הזוהרים, ואלו שפחות. המשפחה לא תבחול באמצעים כדי להגשים את שאיפה זו.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
Adran
הודעות: 1690
הצטרף: 06 דצמבר 2015, 14:53

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי Adran » 10 מרץ 2020, 00:05

הנה כמה דברים, מקווה שהם מגניבים מספיק :)
זה הסבר על אחת הערים, והצגת חמישה ארגונים. פירוט על טכנולוגיה, "קסם" וכדומה כנראה יגיע בעדכון הבא.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
מירטוקן
הודעות: 1892
הצטרף: 29 אוקטובר 2012, 15:45
תשובות: 1
מיקום: מקום שכוח אל וחסר זמן

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי מירטוקן » 12 מרץ 2020, 00:42

זה ממש מגניב לקרוא את זה בתור שחקן בדימוס.
מעבר לכתיבה הזורמת, הרעיונות מאוד מעניינים, וחלקם גם חדשים לי :)
תמשיך לכתוב עוד.
כל העניין הוא לשתות משהו קר בלב מדבר...
פלדריק
הודעות: 6714
הצטרף: 14 ינואר 2008, 17:13

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי פלדריק » 12 מרץ 2020, 13:40

האמת שזה נראה ממש מגניב. נראלי שכדאי לך לשים יותר לב לצורת הטקסט(הדגשות, רווחים בין פסקאות וכו), אבל התוכן נראה מעניין. כן נראלי שצריך קצת יותר הבנה לגבי מי דמויות השחקנים/מה ההתרחשות המרכזית בעולם כדי להבין מה קורה, אבל חוץ מזה זה נראה מעולה
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי הלדין » 12 מרץ 2020, 19:54

העולם נשמע מבטיח.

הזכרת עיתונות, עד כמה האנאלפביתיות קיימת בעולם שלך?

עד כמה הביולוגיה היא מדע מפותח בעולם שלך? רוב הדברים שהזכרת חוסים גם תחת כנפיה של האלכימיה בעולמות מו"ד סטנדרטיים. אחד מהכלים העומדים לרשוות הביולוגים הוא האנזימים. עד כמה זה נפוץ בעולם שלך?

משפחת צ'רטקוב נשמעים כמו גרסה מוקדמת של עסקי הסמים של צפון קוריאה (כפי שהם מתוארים ב-"כוכב הצפון"). ההבדל הוא שאין בעולם שלך חסינות דיפלומטית (?) כך שהם היו צריכים לבצע הפרדת רשויות.

האם הסאייט הם בני אדם?
סמל אישי של משתמש
Adran
הודעות: 1690
הצטרף: 06 דצמבר 2015, 14:53

בין ערפל לקיטור, עולם מערכה

שליחה על ידי Adran » 13 מרץ 2020, 06:38

תודה על התגובות.

אנלפביתיות בירידה מתמדת, ונפוצה בעיקר באזורים נידחים. בערים אני מתאר לעצמי שעשרה עד חמישה עשר אחוזים מהאוכלוסיה לא יודעים קרוא וכתוב בשפה המקומית. אני לא רואה סיבה שלא להעתיק פרטים כאלו מהנתונים ההיסטוריים שלנו, אלא אם כן הם רלוונטיים לחלקים ייחודיים לעולם.

הביולוגיה מפותחת למדי, עם אורך חיים דומה ואף ארוך משלנו עבור העשירים. יש שימוש בשדרוגים ביולוגיים עבור חיילים ושכירי חרב, שנעים משינויים קלים יחסית כמו שיפור החושים, עד לניסויים קיצוניים סטייל וולברין ומעבר. זה חלק מהעולם, אבל אנסה שלא יהיה מרכזי כמו המודיפיקציות שסייברפאנק מתאפיין בהן.
אני אודה שיש לי ידע בסיסי למדי בביולוגיה. פירוט מוצלח אפשר לראות בתוכן ש-yds פרסם פה עבור שוק הגנים, לדוגמה. אז לגבי אינזימים - התשובה היא כן, כנראה.

אין הבדל פיזיולוגי בין הסאייט לבני אדם, אבל לא כולם היו מגדירים אותם ככאלו. היחס הזה הוא הדדי. אחרי הכל, הם זרים בעולם חדש. אולי גבוהים מהממוצע, עם צבע שיער לא נפוץ.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה