• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולמות פראיים עולמות פראיים - Adventure Edition מול Explorer

החלטתי לעבור על מדפי הספרים והמשחקים שלי, לראות מה אפשר למכור ולתת למישהו אחר ליהנות מהספרים שלי, ואז צץ לי עולמות פראיים - שיטה שאני אוהב, ושלאחרונה (שנה בערך?) יצאה לה מהדורה חדשה בשם Adventure Edition.
בזמנו לא התרשמתי מהקיקסטרטר, אבל אשמח לשמוע ממי שמכיר את ההבדלים בין המהדורות, האם שווה להשקיע את הכסף ולשדרג למהדורה החדשה - ומה יותר טוב בה?

הבנתי, אז אם היא לא מביאה מהפכה לשולחן, נראה לי שאמכור את הגרסה הרגילה שלי (בנזיד עדשים, כי זה עלה 10 דולר במקור) וכשארצה לשחק עולמות פראיים, אזמין את החדשה.

מה שממש הפתיע אותי שזכרתי שבקיקסטרטר של השיטה, הספר עלה 50 דולר שנראה לי כמו המון כסף למה שמקבלים, ועכשיו המחיר בחנויות זה 40 דולר. אלא אם אני מפספס המון יעדי הרחבה, הם די "שחטו" את המעריצים שלהם. אני יכול להבין קיקסטרטר שהמחיר זהה למחיר בחנויות, אבל לשלם יותר בקיקסטרטר ממחיר המחירון של המוצר נשמע לי הזוי.

יש לי גרסת עץ מת למהדורת הדלוקס ואת החדשה בפדף.
אין שינוי משמעותי בשיטה, ההבדלים העיקריים על קצה המזלג:
העיפו את הכריזמה כתכונה (ועכשיו יתרונות מוחלים ישירות על הכשרון הרלבנטי)
הוסיפו רשימת כשרונות בסיס שיש לכולם
שינויים לרשימת היתרונות והמגרעות (חלקם אהבתי, חלקם פחות)
הוסיפו יתרונות חברתיים לטובת המוזרים שמעדיפים לדבר עם דב"שים במקום להרוג אותם (או יותר טוב, לטובת הדב"שים שיסיחו את דעתם של הדמויות ויקלו על הלחימה בהן)
הרחיבו את השימוש בצ'ופרים
מסבירים על זעזוע עם טבלאות ודוגמאות כדי למנוע בלבול
שינוי לחוקי המרדף (הקודמים היו גרועים, את החדשים לא ניסיתי עדיין אבל אפשר להוריד אותם ולהתנסות בהרפתקה שמתרחשת בסליפי הולו בחינם)
חוקים אופציונליים הורחבו
משום מה אין פירוט להיצגים (טראפינג) של הכוחות, מאידך, יש הרבה יותר אפשרויות לשינויים והתאמות של הכוחות.

גם אני חשבתי על ההשוואה הזו, אבל נמנעתי מפאת שנאתי למו"ד 3.
עכשיו ראיתי שאתה מדבר על אקספלורר, המהדורה הקודמת לדלוקס. למעשה אף אחת מהמהדורות לא הציגה שינוי גישה כולל, כך שעקרונית אפשר להשתמש בחומר שנכתב עבור מהדורת אקספלורר גם עם מהדורת דלוקס וגם עם המהדורה החדשה (יש כמה הבדלים בחוקי הזעזוע וקביעת הנזק, לא משהו רציני).
אני משחק בשיטת הבית שמבוססת על המנוע של עולמות הפרא, אז הכנסתי כמה מהשינויים אבל אי אפשר להגיד שאני יכול להשוות בין חוקי הוונילה של המהדורות. בתכל'ס למרות שאני לא אוהב את זה שהעיפו את הכריזמה נראה שזה יכול לעבוד והחסרון הגדול היחיד לעומת השיטה הקודמת הוא שאין דוגמאות להיצגים, אבל מי שכבר מכיר את השיטה ויודע על מה מדובר יכול להתמודד עם זה (או פשוט לשמור את הדוגמאות מהמהדורה הקודמת לעת הצורך).

סליחה על ההקפצה אבל לדעתי שזה חשוב - הבנתי שהדלוקס זה הגרסה השלמה, כל מה שצריך לשיטה. האם adventure edition גם השיטה המלאה, וכל ההבדל הוא שהיא העדכנית? אם אני קונה אותה לא אצטרך עוד לשלם לחוקי השיטה?

חזרה