• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקים גנריים

עלתה לי מחשבה בנושא משחקים גנריים. האם מישהו מכם מכיר שיטה מספיק גנרית שתאפשר לעשות מ.ת שמבוסס על כדורסל או משהו דומה. חשבתי להריץ חד"פ כזה אבל כמו שאני מכיר את עצמי בטח אני פשוט אשאר רק עם המחשבות ולא אוציא את זה לפועל.

מה הכוונה משחק מבוסס כדורסל?
יש מגוון רחב של שיטות גנריות, קלילות, מורכבות, סיפוריות, ריאליות ועוד... אבל מה בדיוק אתה רוצה להשיג במשחק התפקידים שאתה מציע - איזו חוויה/סיפור?

הכוונה היא למשחק שבו השחקנים הם שחקני כדורסל (אני מניח שבאותה הקבוצה כי זה יהיה הכי נוח) והסיפור משלב בין המשחקים עצמם של הקבוצה לבין החיים האישיים של הדמויות. אני רוצה שיטה גנרית שהמכאניקה שלה תאפשר לבצע משחקים מותחים ומעניינים ואולי גם לשלב טקטיקה. אבל מצד שני שלא תיהיה מורכבת מידי כי אני לא רוצה להריץ קמפיין אלא רק מספר מפגשים או חד"פ כך שעדיף שהשחקנים יבינו את השיטה תוך זמן קצר ולא יקח המון זמן ללמוד אותה.

אז
- וושו, חינמית וזריזה בלי הרבה מכאניקה. נשמע לי מתאים.
- גורל מרוץ, קצת יותר מכאניקה ושימוש בשיטה ותגיות יאפשר לך לתת יותר ייחוד לדמויות ולמשחק כדורסל.

לא הייתי הולך על שיטות יותר מורכבות מהעיל. נראה לי טרחה גדולה מדי לכמה משחקים בודדים לייצר מכאניקה של כדורסל.
שתי השיטות לעיל זמינות גם בעברית בחינם באתר הפונדק.

חזרה