ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

איזה רקעים אתם מעדיפים? כלליים או סיפוריים?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
Sayeg

שליחה על ידי Sayeg » 12 דצמבר 2019, 19:22

אני חושב שהייתרון העיקרי ברקע סיפורי הוא ההזדמנות של השחקן לכתוב דברים מנקודת המבט של הדמות שלו, וסוג של לעשות רול-פליי בינו לבין עצמו בפעם הראשונה לפני הסשן ובכך לבוא מוכן לא רק מבחינת סיפור הרקע שלו אלא גם מבחינת ההתנהגות של הדמות (בעיקר עם יש דיאלוגים או מונולוגים בסיפור) ולכן אני מעדיף רקע סיפורי. כל זה נכון אם יוצאים מנקודת הנחה שהשחקן טרח לכתוב את הסיפור לפני הסשן הראשון של הקמפיין ולא באיחור מופרז בסשן השלישי או הרביעי כמו שקורה הרבה פעמים.

אישית, כשאני משחק אני כותב סיפורים מנקודת המבט של הדמות שלי ולאחר מכן בסוף הסיפור מוסיף כמה שורות של הבהרהות - לצורך העניין היסטוריה זריזה של הכפר ממנו הדמות הגיעה, מה מקור שם המשפחה, איפה הוא למד להשתמש בחרב וכו'
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 12 דצמבר 2019, 19:36

אני מעדיף רקעים סיפוריים. כיף יותר לקרוא אותם, כיף יותר לכתוב אותם, והם מוסיפים יותר עניין לדמות.

ואני מסכים שדמות צריכה לספר סיפור חדש, להתפתח ולא להיות עמוסה ברקע: אבל שתי הדמויות הכי מדהימות שסיפרתי היו עשירות ברקע, וזה לא מנע מהן להתפתח ברמות ולהיות מדהימות למשחק. אחת מהן הייתה ארטמיס והיא התפתחה לחלוטין, והשני היה עם 40 עמודים סיפור רקע (שהיה באמת סיפור מושקע אבל עדיין) ועדיין יש לו המון לאן להתפתח.
בזכות הסיפור המאוד בנוי מראש שלהן היה להן המון לאן להתפתח והן היו מאוד עמוקות וכיפיות.
סמל אישי של משתמש
golan2072
יצירת קשר:

שליחה על ידי golan2072 » 23 דצמבר 2019, 21:31

מאוד תלוי בשיטה ובסגנון המשחק.

במו"ד ודומיו, אני מעדיף רקע של 1-3 פסקאות לפני תחילת המשחק. לא רק שיש סכנה ממשית שהדמות תמות בדרגה נמוכה (ואז סיפור רקע ארוך יתבזבז), אלא שבמשחקים בסגנון זה, רוב הדברים המעניינים קורים לדמויות במהלך המשחק עצמו. יש שיטות כמו למשל DCCRPG ששם הלכו רחוק עוד יותר ואתה מגלגל בטבלה (דיי גדולה - של ק100 אאל"ט) מה הרקע של הדמות או בוחר אותו מרשימה של רקעים של פשוטי-עם (נראה לי שיש גם אצילים זוטרים). אתה מתחיל עם כמה דמויות בדרגה 0 וצפוי שרובן ימותו עד דרגה 1, כאשר ההרפתקאה הראשונית היא הרקע הממשי של הדמות.

ב-Traveller, מתחילים את המשחק עם דמות מנוסה. יצירת הרקע של הדמות היא מיני-משחק בפני עצמו (שאפשר למות בו!) והיא מספקת כבר רמזים שלפיהם אפשר לבנות סיפור רקע מעניין ולקשור אותו להיסטוריה הגלקטית.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה