נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

המלצה - ספרי הדרכה לציור מפות בדגש על עולמות פנטזיה

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
Dotan

שליחה על ידי Dotan » 22 נובמבר 2019, 06:53

שלום לכולם,

רציתי להמליץ לפורום על שני ספרי לימוד לציור מפות מאת Jared Blando שצייר לא מעט מפות למשחקי D&D, Pathfinder ועוד (הנה האתר שלו: Jared Blando).
לפני כמה שנים הוא הוציא את הספר הראשון שנקרא How to Draw Fantasy Art and RPG Maps, שמסביר איך לצייר מפות של עולם שלם או חלק ממנו, אבל הדגש הוא על מפה כללית. לעומת זאת, הספר השני נקרא Fantasy Mapmaker והוא מתמקד באיך לצייר ערים וכפרים, כלומר יותר zoom in (אבל גם בו אפשר למצוא טיפים לדברים יותר כלליים).

אני מצרף לכם לינקים לאמאזון, ושם - אם לוחצים על התמונה של הספר בצד שמאל - אפשר לראות preview של חלק לא קטן מהספר וממש להתרשם ממנו.

הספרים האלו מצאו חן בעיניי מאוד, הם נותנים רעיונות איך לצייר הרבה מאוד אלמנטים של מפה שמופיעים בדרך כלל במפות פנטזיה ומגישים את המידע בצורה מובנית, כולל פרק בסוף כל ספר שמראה איך לחבר הכל ביחד.

הנה דוגמא למפה שציירתי בעצמי, סתם כדי להתנסות, ואני אחד שממש לא יודע לצייר, אבל הייתי די מרוצה מהתוצאה:
DOC281019-28102019080421.jpg
DOC281019-28102019080421.jpg (93.08 KiB) נצפה 163 פעמים
חשוב לציין שיש המון מידע באינטרנט בחינם (אתרים שונים, פינטרסט) לגבי דרכים לצייר מפות שלמות וחלקים מהן. ובכל זאת, העובדה שבספר אחד אפשר למצוא את כל מה שצריך כדי לצייר מפות עשירות ויפות מצאה חן בעיניי.

שני הספרים קיימים גם ב-Book Depository במחירים סבירים (ותמיד אפשר לחכות לקופון של 10% הנחה, אם לא דחוף):
How to Draw Fantasy Art and RPG Maps : Jared Blando : 9781440340246
Fantasy Mapmaker : Jared Blando : 9781440354250

תהנו!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 14
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 22 נובמבר 2019, 10:07

ואו!
ממש התרשמתי מהמפה שלך - באיזה כלי השתמשת?
ושני הספרים נכנסו לרשימה שלי. בפעם הבאה שאני אעדכן מפות לאיי הסערה, אני אקרא אותם.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
Dotan

שליחה על ידי Dotan » 22 נובמבר 2019, 11:32

עיפרון ועט...

אגב, הספרים מתייחסים גם לטכניקות ציור ביד וגם לציור במחשב.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה