• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קריאתו של קתולהו ראש בראש עם מבוכים ודרקונים?

הופעתי לגלות שבנתונים של אתר משחקי האונליין roll20 קריאתו של קתולהו הוא המשחק השני הפופולארי ביותר, בפער רחוק מיתר המשחקים:
roll20.jpeg.jpg
נכון שזה אתר אחד, ולא יודע כמה הנתונים מדוייקים, אבל זה ממש מפתיע - מדובר במשחק ותיק מאוד, שלזכרוני לא ממש עבר רענון מסיבי לאחרונה ובכל זאת לפי האתר המון אנשים משחקים בו.
במשחקי לוח הת'מה של קתולהו הייתה חזקה מאוד כמעט תמיד, אבל עכשיו קתולהו וחבר מרעיו גם כובשים מחדש את השדות הנצחיים של משחקי הלוח?

פאת' בתקופה הזאת מתחרה עם המהדורה השנייה שלו (שהגיעה למקום ה-11 ולכן לא מופיעה ברשימה). בנוסף, בשנים האחרונות היו הפרשים ענקיים בין מו"ד לכל דבר אחר (והאמת, זה כלום לעומת ה-70% 5E ו-9% פאת' בשנה האחרונה ב-Fantasy Grounds).

בקשר ל-קריאתו של קתולהו, אני אעתיק 2 פסקאות מפרסום הדוחות של הרבעון האחרון והרבעון הקודם מהבלוג של רול 20:
הרבעון הקודם אמר/ה:
We got curious about how that happened and decided to dig further into our data for Call of Cthulhu games. We found that they have an average playtime of 11.9 hours, compared to 40 hour average game times for other systems on these charts. This might suggest that Call of Cthulhu GMs enjoy running more short games with small groups, or simply that you’re all descending into madness very quickly and your GMs are leaving you to die.
הרבעון הנוכחי אמר/ה:
Japanese RPG inSANe... We looked into this system’s upsurge on Roll20 and learned that it’s largely driven by Korean language players, for whom the inSANe system comes second in popularity only to Call of Cthulhu. This fits with a style of play that has begun to take off in Asian markets, where one shot games are more common than long campaigns and horror games are thriving.
כלומר העלייה של קריאתו של קתולהו, היא בעיקר אודות לשוק האסייתי ושמשחק ממוצע קצר יותר ב-70% מהממוצע של השיטות האחרות מה שמביא לכך שיותר משחקים בשיטה יפתחו וישחקו.

אהא, זה האסיאתים כמובן. אם מסתכלים על נתונים כלל עולמיים בדרך כלל לאסיה יש השפעה דומיננטית על כל מדד. מצד שני, רוב העולם המערבי לא ממש מתקשר איתם בצורה ישירה בגלל הבדלי תרבות ושפה. לכן הנתונים האלו נראים לנו מוזרים.
הייתי שמח לראות את אותם נתונים על פי מדינות או יבשות. מה משחקים בארה"ב? מה משחקים באירופה?

זה מסקרן לקרוא ותודה על מציאת המידע הנוסף. כשאני חושב על זה, אני לא באמת מכיר משחקי תפקידים פנטזיה/אסייתים פופולאריים ממש... בניגוד למשל למשחקי מחשב או אנימציה, שם JRPG או האנימה למינהם מאוד פופולאריים במערב.
אני תוהה אם זה בגלל שפשוט אין כאלה במקור ביפן/סין או שפשוט לא תרגמו אותם.

במובן הזה, משחקים כמו אגדת חמשת הטבעות זה לא ממש פנטזיה אסייתית, אלא משחק פנטזיה מערבי בעולם מערכה אסייתי.

חזרה