• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

היה היה החיים

העונה היה היה החיים משודרת במעגלים בערוץ 23. לפני כחודש יצא לי לצפות במקרה בפרק "השרירים והשומן", שמסיבות אישיות, דיבר אליי והחלטתי לצפות בכל העונה ולו מתוך נוסטלגיה. בקיצור, העונה השאירה לי טעם של עוד. ברור לי בדיעבד לאחר שקראתי מעט שהיא
פישטה מעט את הדרך בה המערכת החיסונית עובדת לטובת שיקולי עלילה. יש לעונה מסר ברור מאד נגד השמנה שהיום לא היה מתקיים.
(הגם שהיום ישנה תשובה אפשרית למה יש יותר שומנים ממה שהגוף של שמנמן צריך.)

קראתי בפורום שבזמנו הריצו משחק מבוסס על היה היה החיים ובו השחקנים משחקים תאי דם לבנים. האם ניתן לשמוע יותר על החוויה?

אתגר פורום: לצד צינורות הדם קיימים גם צינורות הלימפה שמובילים מזון ממערכת העיכול ומשמשים כדרך לשינוע תאי דם לבנים ונקודת התכנסות במקרה של מתקפת פתוגנים.נראה לי שמאגיית לימפה יכולה להיות חלופה למאגיית הדם הקלאסית והמוכרת. איך היא תיראה?
https://he.wikipedia.org/wiki/מערכת_הלימפה

זכורה לי לטובה, סדרה חמודה.
הלדין אמר/ה:
יש לעונה מסר ברור מאד נגד השמנה שהיום לא היה מתקיים.
ובכן, השמנה זה לא בריא עובדתית.

מה הכוונה מאגיית דם? אני מכיר את קסמי הדם של ששאו''ק ואת כשפות הדם של אווטאר.

כשהסדרה נכתבה, הכנסת זוג דו-גזעי נחשבה לשיא המהפכנות - ההורים של פיירו, פיירט ואולי גם פסי. כיום נהוג ללכת קצת יותר בעדינות מסביב לנושא ההשמנה בטלוויזיה. לאיזון, רק בפרק "ההורמונים" נאמר שפעילות גופנית נמרצת מדי עשויה להחליש את המערכת החיסונית - בעקרון, ממה שקראתי ממקורות אחרים, מוזר אבל נכון, אבל הייתי שמח להסבר קצת יותר מעמיק מהסדרה.

מאגיית דם היא מאגיה שמשתמשת בכוחו של הדם למטרות שונות. היות ולקיחת דם פוגעת באדם, מדובר בדרך כלל במאגיה אפלה. אם לתת דוגמא מההיסטוריה, אני מניח שאתה מכיר את המונח "ברית דמים" - במקור, הכוונה היא שאותם אנשים ערבבו את הדם שלהם ובכך נחתמה הברית שלהם, שכמובן, להפרת הברית היו השלכות על המפר אותה. כותבים אחרים בפורום מכירים עוד כמה סוגים של מאגיית דם. מובן לי בדיעבד שאין לנוזל הלימפה שום הקשרים תרבותיים כמו לדם וצריך להמציא אותם ביחד עם המאגיה עצמה.

אני חושב שאתה מדבר על משחק שלי שאותו הריץ [mention]omerwiess[/mention].
זה היה משחק חדפ שלמעשה לא ידענו שאנחנו מגנים על הגוף האנושי אלא זה היה תיאור שאנחנו מגנים על כפר מפני פולשים זרים ואז יוצאים להרפתקה ברחבי הפרא.
רק בחצי השני של הערב קלטנו את השטיק שאנחנו בעצם תאים לבנים מכל מיני סוגים (שתורגם ליכולות) שמגנים על הגוף.

הגוף עצמו כמובן עבר האנשה, בדומה למה שמבוצע בסדרה החיים.

יחסית לסדרה שעוסקת בגוף האדם, ב"החיים" לא היה הרבה מאוד עירום - אם כי הקלוזאפ על הקפ"ק של פסי בג'ינס בפתיחה באמת נראה מטריד בסטנדרטים של היום.

"היה היה אדם" הרבה יותר עתירה בעירום פרונטלי וגם ברמיזות לאלימות מינית שעוברות לילדים מעל הראש אבל ברורות לגמרי להורים. "תעלולים מהימים ההם" או "אלה הם חיי הנישואין בספרטה".

הסדרה בכוונה בחרה לא להכין פרק שעוסק באיברי המין. לי נראה שהנימה הקסנופובית של הסדרה לא היייתה יוצאת מחדר הכותבים. בפרק "הדם" מר גלובוס מביע בצורה גלויה, ובמידה רבה של צער, את המסר לפיו תאית דם צעירה צריכה ללמוד בדרך הקשה להבחין ולהיזהר מאלה שלא משלנו. עם כל העיסוק כיום בעניין הזהויות, זה מפתיע שעד כה לא הייתה סדרת בית חולים שעסקה בנושא בדרך הזו. לי הסדרה חזרה לחיים בדיוק בזמן שאני כותב סיפור שעוסק ביחס בין העצמי לאחר כך שהיא נתנה לי כמה רעיונות.

בסופו של דבר, הם גם נמנעו מלהציג צדדים אפלים מדי כמו הדרך בה הגוף יוצר חיסון באמצעות ברירה טבעית. גם מעניין למה הם בחרו להציג וירוסים כתולעים - שכנראה נתפסו כפחות מאיימות - כשהייצוג המקובל שלהם יותר מזכיר לי עכבישים.

חזרה