דחיית דרקוניקון 2020
בחודשים האחרונים גילגלנו הצלות חוסן אינספור פעמים, גייסנו את מיטב הכוהנים מכל רחבי היבשות שיטילו לחשי ריפוי, שיחקנו שוב ושוב פנדמיק, אבל למרות כל המאמצים של מיטב ההרפתקנים וההרפתקניות, אנו נאלצים להודיע על דחיית הכנס.
הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו לעדכונים וקראו פרטים נוספים באתר דרקוניקון.

שינוי ז'אנר בעולם המערכה

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
Sayeg
הודעות: 45
הצטרף: 10 יוני 2018, 18:32

שינוי ז'אנר בעולם המערכה

שליחה על ידי Sayeg » 21 אוגוסט 2019, 19:18

אני מריץ קמפיין די אנ די 5 בעולם מערכה שאני בונה ביחד עם השחקנים שלי (שגם העלינו לאינטרנט למי שמתעניין Terrea Homepage | World Anvil ) כשהרעיון הוא שאני מריץ את רוב הקמפיינים, והשחקנים מדי פעם עושים רוטציה בניהם לקמפיינים קטנים יותר או וואן-שוטים. מעבר לכך, העולם בתחילת הקמפיין היה מאוד בסיסי ורגיל, כשהרעיון מאחורי זה שהשחקנים יכולים לבנות את המקומות שהם באים ממנו ואני כשה"ם הופך אותם למאוד רלוונטיים - כך ייצא שאת ממלכת הגמדים ושאר ערים רשיות בעולם לא יצרתי בעצמי אלא השחקנים, ואני רק ערבבתי אותם לתוך הקמפיין. אנחנו משנים יחסית הרבה דמויות וקבוצות, וכל פעם שיש ארק חדש אנחנו מרחיבים את המפה ומציירים אותה. בקרוב, המפה תגיע לסופה כי השחקנים חקרו כבר את רוב העולם.

עכשיו לחלק המעניין: כבר מהפרקים הראשונים אני מכניס רמזים לחיים מחוץ לטריאה (העולם) - חלק מהמשימות ניתנו לשחקנים על ידי אסטרולוגים שרוצים להשיג מטאורים בעלי טכנולוגיה לא ברורה (וייבים של טכנולוגיית קסם), ובנוסף הגזע טיפלינגס הם סוג של חייזרים (בני אדם שנשלחו לעולם אחר כעונש והם מנסים לחזור). בפעם הבאה שאמצא זמן להריץ קמפיין רציני, אני רוצה להקפיץ את העולם אלף שנים קדימה. חייזרים, חלליות, כוכבים רחוקים, רוביי לייזר וחרבות אור - לצד מאגיה, אלים מפלצות ושדים.

האם מישהו עשה פעם משהו דומה בקמפיין שלו? לאו דווקא השינוי מפנטזיה למד"ב, כמו פשוט לשנות את הז'אנר באופן גורף (לא לסשן אחד שהיה קצת יותר מפחיד, אלא ממש שינוי בקמפיין). למשל קמפיין רגיל שהופך לאפוקליפסת זומבים, או משהו בסגנון? כל טיפ יעזור כי זו כנראה תהיה הקפיצה הכי גדולה שעולם המערכה עבר ויעבור. אפילו אם למישהו יש שיטה משחק שמתאימה למד"ב ופנזטיה ביחד - יעזור מאוד

תודה!
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
הודעות: 13185
הצטרף: 05 דצמבר 2004, 17:04
תשובות: 69
מיקום: Azjul-Nerub, נורת'ראנד.
יצירת קשר:

שינוי ז'אנר בעולם המערכה

שליחה על ידי the Nerubian » 21 אוגוסט 2019, 19:54

בדיוק המהלך שאתה מדבר עליו נעשה במשחק התפקידים "סטארפיינדר", שמתרחש בעתיד הרחוק של משחק התפקידים "פאת'פיינדר". כתבתי על זה קצת בסקירה שנמצאת כאן - Starfinder Core Rulebook, לייזרים וחלליות עם פאת'פיינדר - הפונדק
אני מצטט את הפסקאות הרלוונטיות ביותר:
מאחר ועולם המערכה "גולאריון" הציג פנטזיה אפית קלאסית, גם בעולם של סטארפיינדר ישנם קסם, אלים, מישורים מקבילים – וכמובן: גובלינים. תושבי עולמות הברית משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת כל כך עד שהיא מסוגלת ליצור השפעות שבעבר דרוש היה קסם כדי להגיע אליהן, אך הם יודעים גם מתי עדיף להניח את המחשב בצד ולשלם לקוסם כדי שיעשה את העבודה.

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת של עולמות הברית, דמויות בסטארפיינדר אינן נדרשות לעושר בחפצי קסם כמו שנדרשו דמויות בעולם הפנטזיה האפית של פאת'פיינדר. כאשר הן צוברות ממון, הדמויות צפויות למצוא או לרכוש ציוד חדיש ומשוכלל יותר – אך שאינו קסום. רוב כלי הנשק והשריונות מגיעים במספר גרסאות, כאשר ציוד חדיש יותר ואפקטיבי יותר יהיה יקר יותר והוא מומלץ לדמויות מנוסות יותר. כך לדוגמה תחת הקטגוריה של "רובה לייזר" תמצאו 9 דגמים שונים הנבדלים זה מזה במחיר, בנזק שהם מסוגלים לגרום לו ובפונקציות נוספות כמו מצב ירי אוטומטי או ירי שמבעיר את המטרה. מלבד רובי הלייזר ורובי הקליע שנחשבים ציוד בסיסי ומיושן, הרפתקנים אמידים יכולים להרשות לעצמם גם טכנולוגיה מקפיאה, טייזרים מחשמלים ועוד.

ציוד קסום נשמר לאפקטים חזקים ויוצאי דופן במיוחד – ההסבר לזה הוא לא שקסם הוא נדיר ועוצמתי (הוא לא: קסם הוא נפוץ, ובדומה לטכנולוגיה גם הוא נחקר והתקדם באלפי השנים האחרונות) אלא שהטכנולוגיה היא פתרון זול יותר ומהימן יותר במרבית המקרים. כבר לא צריך למצוא כוהן שירפא אותך ממחלה משום שקיימים חיסונים, ולכן את הכוהן נצטרך רק בשביל להשתגר, לזמן מלאכים או להשיב את המתים לחיים. משום שהציוד הקסום היחיד שווה להשתמש בו הוא ציוד קסום חזק, דמויות מוגבלות במספר חפצי הקסם שהן יכולות ללבוש. אם החייל שלכם יסתובב ממקום למקום כשהוא עוטה שלוש טבעות קסם, זוג מגפיים קסומים, גלימה קסומה, שרביט וחגורה קסומה, החפצים הרבים יתחרו על שימוש בכמות אנרגיה שהסביבה לא יכולה לספק להם, ורובם פשוט יחדל לפעול עד שיורחק משאר חפצי הקסם.
מקום נוסף ששווה להסתכל עליו הוא שיטות המשחק "שחר האדמה" ו"מרוצללים" שמתקיימות למעשה לאורך אותו ציר זמן, בהפרש של עידנים ביניהן.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit
הודעות: 1224
הצטרף: 20 מאי 2014, 19:40

שינוי ז'אנר בעולם המערכה

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 22 אוגוסט 2019, 10:26

העצה היחידה שאני רוצה לתת לך היא :" תעשה את זה בתיאום עם השחקנים ועם הסכמתם, שינוי כל כך מהותי באופי של המשחק דורש שת"פ מצדם".
במיוחד אם הם היו חלק כל כך מהותי מהעולם.
ואיכשהו, מה שאתה כותב מזכיר לי את מירוצללים, אבל לא ממש שיחקתי בו.
סמל אישי של משתמש
Sayeg
הודעות: 45
הצטרף: 10 יוני 2018, 18:32

שינוי ז'אנר בעולם המערכה

שליחה על ידי Sayeg » 23 אוגוסט 2019, 13:46

the Nerubian כתב:
21 אוגוסט 2019, 19:54
בדיוק המהלך שאתה מדבר עליו נעשה במשחק התפקידים "סטארפיינדר", שמתרחש בעתיד הרחוק של משחק התפקידים "פאת'פיינדר". כתבתי על זה קצת בסקירה שנמצאת כאן - Starfinder Core Rulebook, לייזרים וחלליות עם פאת'פיינדר - הפונדק
תודה רבה על המלצת השיטה, סיכוי טוב מאוד שאשתמש בספר הזה (עם כמה שינויים מינוריים בעולם המערכה לצורך התאמה)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19256
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 16
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

שינוי ז'אנר בעולם המערכה

שליחה על ידי The oldman » 23 אוגוסט 2019, 15:00

סטארפיינדר הוא אחלה, אבל אם אתם מחפשים חוקים דומים יותר בפשטות למבוכים ודרקונים 5, אפשר גם לבדוק את Esper Genesis
Esper Genesis 5E Sci-fi - Core Manual - Alligator Alley Entertainment | Esper Genesis | DriveThruRPG.com
מצד שני, הוא פחות מבוכים ודרקונים בחלל מאשר סטארפיינדר, מבחינת גזעים וכיו"ב. מומלץ לקרוא סקירות, כמו זו: Esper Genesis Review | Gnome Stew
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה