ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

אופן הצגת עולמות מערכה

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
Adran

אופן הצגת עולמות מערכה

שליחה על ידי Adran » 19 אוגוסט 2019, 20:14

משחק שאני מריץ כאן בפורום מתקרב לסיומו, הוא הבדיקה הראשונית לעולם מערכה שיצרתי. לאחר שנסיים, אני מעוניין לשכתב את העולם ולפרסם אותו פה. השאלה היא איך לעשות את זה. מה לדעתכם פורמט טוב להצגת עולם?

לתת הסבר היסטורי, או לקפוץ ישר לתוכן הרלוונטי? לסקור את העולם בצורה כללית, או להתמקד בנושאים ספציפיים, ולפזר פרטים מוכרים תוך כדי? למסור את התוכן באופן "יבש", להשתמש בדמות מספר, או להמחיש רעיונות בעזרת קטעים כתובים? מה היא חלוקת נושאים טובה, ובאיזה סדר?

דרך נוספת לנסח את השאלה, היא "איך אתם אוהבים להכיר עולם בדיוני?". אשמח לדעתכם.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

אופן הצגת עולמות מערכה

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 19 אוגוסט 2019, 20:23

אני חושב שעולם שמוצג טוב הוא ״ניצוץ של תקווה ואש״ של אורי ט. הוא פותח ב״טיזר״, תיאור כללי של העולם והמצב הנוכחי בו, סוג הקמפיינים בו והשיטה לה הוא מיועד, ובהמשך באים תיאורי העולם, מקומות מעניינים וכו׳.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 60
יצירת קשר:

אופן הצגת עולמות מערכה

שליחה על ידי the Nerubian » 19 אוגוסט 2019, 21:54

הח׳אן הטטרי כתב:
19 אוגוסט 2019, 20:23
אני חושב שעולם שמוצג טוב הוא ״ניצוץ של תקווה ואש״ של אורי ט. הוא פותח ב״טיזר״, תיאור כללי של העולם והמצב הנוכחי בו, סוג הקמפיינים בו והשיטה לה הוא מיועד, ובהמשך באים תיאורי העולם, מקומות מעניינים וכו׳.
מסכים. אני חושב שהצגה הנכונה של עולם מערכה היא קודם כל להבהיר לקורא מה סוג המערכות והסיפורים שאתה מצפה לבנות על העולם, ואילו דמויות אתה מצפה שהשחקנים יספרו. מה הז'אנר, בעצם. לאחר מכן אתה יכול להציג את העולם שמשרת את המטרות שהגדרת, ואני חושב שהמצב "דהיום" חשוב יותר מאשר להתחיל בסיפורי בריאה, אם הם לא יבואו לידי ביטוי במשחק.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
אורי ט

אופן הצגת עולמות מערכה

שליחה על ידי אורי ט » 23 אוגוסט 2019, 06:49

אני לא חושב שהטמפלט של ניצוץ תקווה ואש הוא נוסחה להצגה טובה של עולם מערכה.
לדעתי העיקר הוא לשים דגש על עקרונות כלליים שהיפכו את הקריאה למגוונת יותר, וישברו את המונוטוניות בקריאה. התייחסתי לזה בפירוט בדיון שהיה לי עם נקסטרול - הנה קישור: מה תרצו לראות בעולם מערכה? ועוד שאלה קטנה

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה