ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
הודעות: 13205
הצטרף: 05 דצמבר 2004, 17:04
תשובות: 69
מיקום: Azjul-Nerub, נורת'ראנד.
יצירת קשר:

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי the Nerubian » 27 יולי 2019, 18:38

בעקבות פרסום הכריכה של הטבעת האחת שר הטבעות נחשפת ויתר הדיונים על שיטת המשחק "הטבעת האחת" שתקבל בקרוב מהדורה שניה, החלטתי לפרסם תוכן שעד כה ישב אצלי במגירה הווירטואלית, אותו כתבתי עבור מערכה בהנחיית מנחה אחר, שהתמקדה בעיקר באזור של ברי ושל חורבות אריאדור.

על המקוריות אפשר להתווכח, כי התוכן מבוסס על טולקין, אבל בשיטה הבסיסית צמצמו את ההוביטים של באקלנד לכדי רקע אופציונלי של הוביטים מהפלך, מה שלדעתי מפספס את ההבדלים הגדולים בין הוביט מהצד המערבי של הנהר ובין הוביט מהצד המזרחי. ההוביטים של באקלנד מוזרים! כולם יודעים זאת! הם אפילו שטים בסירות, שזה מתכון לאסון נורא.

למי שלא מכיר את השיטה, זו יכולה להיות טעימה שאולי תפתה אתכם לבדוק אותה :orcwink:הוביטי באקלנד:
מושבת באקלנד שוכנת בין נהר הברנדווין ממערב ובין היער העתיק ממזרח. בקצה הדרומי שוכנת ביצה, ומצפון היא חולשת על גשר הברנדווין ועל הדרך המחברת בין הפלך ובין שדותיה של ברי. נכון לימי העידן השלישי, באקלנד אינה נחשבת באופן רשמי לחלק מהפלך, אולם תושביה ההוביטים קרובים לאלו המתגוררים בפלך.

כמו שכנותיה, ברי והפלך, גם באקלנד היא מקום שקט ובטוח על אף סכנות אריאדור. למרות זאת, תושבי באקלנד משתייכים כמעט כולם לשבט בני סטור - הוביטים קשוחים במיוחד והרפתקניים יותר מאחיהם. תחת הנהגתו של גורדנהד אולדבאק, הם היו האחרונים להגר מערבה, וארצם כבר סבלה מתקפות של שודדים ושל זאבים. תושבי באקלנד רגילים לסלק זרים שאינם נראים להם, והם מהירים לקום בשעת לילה ולהתגייס למליציה עם הישמע קרנות באקלנד וקריאת האזהרה - "אש! אויב!".

ממקומם שבין היער והנהר, הוביטי באקלנד הם היחידים מההוביטים של אריאדור העושים שימוש בסירות ולומדים לשחות - מנהג משונה עליו מרכלים תושבי הוביטון וברי כאחד. הם גם מורגלים בהנפת גרזנים, בהם הם משתמשים מדי כמה שנים כדי להרחיק את היער העתיק, המזדחל תמיד מערבה ומאיים על המשוכה המפרידה בינו ובין נחלת באקלנד. הוביטי באקלנד החשדנים נוהגים אף לנעול את דלתותיהם בלילה.

רובם של תושבי באקלנד מתגוררים במחפורות המנותקות זו מזו מאות מטרים, כאשר לכל משפחה האחוזה הפרטית שלה. עם זאת, קיימים מספר יישובים בבאקלנד, בהם התיישבו המשפחות הגדולות וסביבן צמחו מחפורותיהם ואף בתיהם הנמוכים של בניהן, הנשארים בסמוך להוריהם ולסביהם: ניובורי, קריקהולו, סטאנדלף, הייסנד ובאקלברי, שם שוכנת המחפורת האדירה של משפחת ברנדיבאק, שאביה הוא המושל הרשמי בבאקלנד.

רמת חיים: אמיד

מתת: הגיון של הוביט
כל הוביט בחבורה מגדיל את סכום נקודות האחווה שלה ב-1. בנוסף, במבחני חוכמה ההוביט מגלגל את קוביית ההישג (ק12) פעמיים ומשתמש בתוצאה הטובה יותר.

מיומנויות כלליות
נוכחות 0 השראה 0 שכנוע 2
אתלטיקה 1 מסע 2 התגנבות 3
ערנות 2 תובנה 1 חיפוש 2
סיור 0 רפואה 0 ציד 0
שירה 2 נימוסין 2 חידה 2
מלאכה 0 לוחמה 0 ידע 0

מיומנויות נשק (בחרו אחד מהשניים)
גרזן 2, קשת קצרה 1, פגיון 1
קשת קצרה 2, גרזן 1, פגיון 1

הכשרות (בחרו שניים): אפייה, דיג, חפירה, סיפור סיפורים, עישון, שיט.

סיבולת: 16+נפש
תקווה: 10+נפש


מענקים של הוביטי באקלנד

הוביטי באקלנד חולקים קרבה משפחתית ומחליפים רכוש עם אחיהם מהפלך. הם חולקים עימם את המענקים הבאים: קשת שפלות הצפון, שריון מזל. בנוסף, יש להם גישה למענק הבא:

גרזן המשוכה: גרזניהם של תושבי באקלנד הורגלו כבר בפיצוח הקליפה הקשה של עצי היער העתיק.
בתוצאה של "ג" בקובית ההישג, היריב מגלגל את קובית ההישג פעמיים בבדיקת שריון, ומשתמש בתוצאה הנמוכה מהשתיים.


מעלות של הוביטי באקלנד

הוביטי באקלנד קרובים לאחיהם מהפלך וחולקים עימם את המעלות הבאות: אומנות ההיעלמות, בן העם הקטן, ירי מיומן, קשוח משנדמה. בנוסף, יש להם גישה למעלה הבאה:

אוזן לצרות: תושבי באקלנד קמים במהרה ומגיבים היטב גם למתקפות בשעת-לילה, אפילו בפני איומים הגדולים מהם בהרבה.
בתחילת קרב, אתה יכול להשקיע נקודת תקווה אחת כדי להבטיח שאתה וחבריך תפעלו ראשונים: אפילו אם נפלת למארב. בנוסף, אתה זוכה תמיד בתחילת קרב בקובית יתרון אחת, בנוסף לקוביות שתקבל בבדיקת מיומנות קרב מוצלחת (כרגיל, לא ניתן לצבור יותר משלוש קוביות יתרון).


רקעים אפשריים להוביטי באקלנד

1 – שומר המשוכה
דברים מוזרים קורים ביער העתיק. האגדות מספרות שכישוף זורם במימי נחל הוויתיווינדל, והעצים אשר גומעים ממנו מצמיחים שורשים וענפים ותבונה אפלה - כזו החורשת רעות לכל יצור שאינו נטוע במקומו. קנאה עזה שוכנת בלבבם של העצים כלפי כל מה שיכול ללכת או לעופף, כך אומרים. זרת אחר זרת מזדחלים ענפיהם אל עבר המשוכה הגבוה שעל גבול באקלנד. דוחפים, מגרדים… ואתה, כמו אחיך הגדולים ואביך לפניך, מגיעים חודש בחודשו אל גבול היער העתיק כדי לקצוץ ענפים, לעקור שיחים ולשרוף נצרים צעירים. היער נסוג לזמן מה, אך הוא מותיר בך מחשבות קודרות.

תכונות בסיסיות: גוף 4, נפש 6, שכל 4
מיומנות מועדפת: ערנות
אפיונים (בחרו שניים מהרשימה): דאגן, החלטי, זהיר, חמור סבר, יציב, מהימן, נוקשה, קודר, קשוח, תקיף.

2 – נער המעבורת
כאשר תושבי הפלך נאלצים לבקר בבאקלנד, הם נוהגים להגיע בדרך הארוכה, מגשר הברנדווין ומשער באקלנד הצפוני. אבל חלק מבני סטור המוזרים מעדיפים להגיע בדרך הקצרה - במעבורת של באקלברי. אתה עסקת בשנים האחרונות כמפעיל המעבורת - חותר הלוך ושוב בין גדות הנהר. זוהי מטלה משעממת לכל הדעות, אבל היא הקנתה לך עין חדה לאירועים יוצאי-דופן ולהוביטים זרים המעוניינים לחצות את הנהר מסיבות תמוהות השמורות עימם.

תכונות בסיסיות: גוף 3, נפש 5, שכל 6
מיומנות מועדפת: חידה
אפיונים (בחרו שניים מהרשימה): בריא, הוגן, חד ראיה, חד שמיעה, סבלן, סקרן, עיקש, ערמומי, קשוח, רחום.

3 – זרה בהוביטון
את שנות ילדותך המוקדמות העברת בבאקלנד, אך החיים הביאו אותך אל ארץ זרה ממש בתחילת נעורייך. לפתע מצאת את עצמך הוביטית זרה בפלך. תושבי הוביטון ראו בך נערה פרועה ומוזרה, ואת ראית בהם תפוחי אדמה עצלים. היה עליך להסתגל. למדת לדבר בלי לומר את מה שאת חושבת, למדת ליצור מצג שווא של רושם ראשוני. אבל ידעת תמיד שלא תרצי להישאר שם. הקריאה אל באקלנד חזקה מדי, ובאישון לילה, קרנותיה המשיכו לזעוק בחלומך.

תכונות בסיסיות: גוף 2, נפש 6, שכל 6
מיומנות מועדפת: נימוסין
אפיונים (בחרו שניים מהרשימה): גאה, זועף, להוט, נאה, נבון, נוטר-טינה, נעים-הליכות, עיקש, ערמומי, תקיף.

4 – ביקורים בברי
לדודך עסקים בברי, והוא נהג לקחת אותך עימו שתתלווי אליו למסע. הורייך חשבו ודאי כי כך יזכה הוא בחברה לדרך, ואת תזכי בטיול לא-מזיק שיאפשר לך לכלות את מרצך. תמיד כמהת לביקור הבא באנדרהולו ובפוני. הזרים של ברי דגדגו את סקרנותך, ושמועות מהדרום הרחוק תפסו אותך חזק מכל סיפור אגדה.

תכונות בסיסיות: גוף 4, נפש 5, שכל 5
מיומנות מועדפת: מסע
אפיונים (בחרו שניים מהרשימה): אופטימי, יציב, ישיר, ישר, כן, מהימן, נבון, נדיב, נעים-הליכות, ספקן, רחום.

5 – סגורה בהיכל ברנדי
הו, נפלאות היכל ברנדי! יש יאמרו כי זו המחפורת הגדולה בתבל. אין ספק כי היא הגדולה בבאקלנד. מאות מטרים של מסדרונות משתרגים, של מחסנים, של דלתות. שירה ממלאת אותו כמו ריח השיכר הנישא באוויר החם של ההיכל. אפילו הוביטי הפלך המהוגנים ביותר יסכימו כי היכלו של אדון באקלנד הוא בית ביתי ביותר גם לפי התנאים שלהם. אבל לאורך שנות ילדותך, המקום היה כלא; כלוב של זהב. היית תמיד קטנה וחלושה אפילו לצד אחיך ההוביטים, ושאריך חששו פן תטבעי בנהר או תשוטטי אל היער ולא יהא מי שישמע את זעקותיך. הם אסרו עליך לצאת, למעט עם ליווי. אבל רוחך הייתה הרפתקנית מדי, ובעולם של דלתות עץ נעולות ומעברים מפותלים, ההיכל הצליח להכיל אותך רק לזמן מה. אך לא עוד.

תכונות בסיסיות: גוף 2, נפש 7, שכל 5
מיומנות מועדפת: חיפוש
אפיונים (בחרו שניים מהרשימה): אצילי, גאה, זריז, ישיר, להוט, נאה, נבון, סבלן, סקרן, ערמומי.

6 – גיחות אל היער
בלילות החורף, אביך נהג לדבר על השרפה הגדולה שהציתו בני באקלנד בגבול היער העתיק. הוא סיפר על העצים הנסוגים ועל הרחשים המוזרים של היער. רצית לראות את המראות בעצמך, וכך נקלעת להתערבות עם מספר חברים. היה זה משחק ילדותי ומטופש, אך הוא הביא אותך לחצות את המשוכה ולהגיע אל היער, כדי להוכיח להם שאתה מעז. המשחק הסתיים בכך, אבל טעם היין האסור עוד דגדג את לשונך. חזרת לשם גם בלעדיהם. שוב ושוב. ביקוריך נעשו תכופים יותר, ובכל ביקור נוסף הרהבת עוז והעמקת אל היער. אף עץ עוד לא תקף אותך, אבל שמעת את לחישות העצים - וגם שירה שמחה ומסקרנת הנישאת עם הרוח.

תכונות בסיסיות: גוף 3, נפש 6, שכל 5
מיומנות מועדפת: שירה
אפיונים (בחרו שניים מהרשימה): אופטימי, הרפתקני, חד ראיה, חד שמיעה, חמקמק, חשאי, נועז, סקרן, פזיז, פעלתן.
נערך לאחרונה על ידי the Nerubian ב 28 יולי 2019, 14:50, נערך 2 פעמים בסך הכל.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
הודעות: 8822
הצטרף: 31 יולי 2011, 13:37
תשובות: 54
מיקום: סרמיאת, עולם המערכה הביתי שלי

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי Nextorl » 28 יולי 2019, 11:09

ממש מגניב, נשמעת כמו תרבות נהדרת להרפתקנים.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
הודעות: 13205
הצטרף: 05 דצמבר 2004, 17:04
תשובות: 69
מיקום: Azjul-Nerub, נורת'ראנד.
יצירת קשר:

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי the Nerubian » 28 יולי 2019, 14:49

בהחלט, ההרפתקנות הולמת אותם יותר מאשר את תפוח האדמה הממוצע של הוביטון. מבין הדמויות של "שר הטבעות", מרי ופרודו הם הוביטים מבאקלנד - פרודו יושב טוב על הרקע "זר בהוביטון" לאחר שבילבו אימץ אותו בעקבות מותם של דרוגו ופרימולה (בטביעה! הם נפלו מסירה אל הנהר, כך אומרים...) ואילו מרי מתאים לרקע "גיחות אל היער" (הוא נכנס מספר פעמים אל היער העתיק, אך לא פגש בטום בומבדיל עד לביקורו האחרון שם).
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19373
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 16
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי The oldman » 28 יולי 2019, 19:24

פשוט תענוג לקרוא. בייחוד איך בקלות הופכים את העולם הספרותי של הארץ התיכונה לעולם של משחקי תפקידים.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
מירטוקן
הודעות: 1993
הצטרף: 29 אוקטובר 2012, 15:45
תשובות: 1
מיקום: מקום שכוח אל וחסר זמן

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי מירטוקן » 28 יולי 2019, 20:49

מאוד מושקע, נהניתי מאוד לקרוא :)
חשבת לתרגם לאנגלית ולהגיש לקיוביקל 7?
כל העניין הוא לשתות משהו קר בלב מדבר...
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
הודעות: 13205
הצטרף: 05 דצמבר 2004, 17:04
תשובות: 69
מיקום: Azjul-Nerub, נורת'ראנד.
יצירת קשר:

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי the Nerubian » 28 יולי 2019, 23:06

מירטוקן כתב:
28 יולי 2019, 20:49
מאוד מושקע, נהניתי מאוד לקרוא :)
חשבת לתרגם לאנגלית ולהגיש לקיוביקל 7?
התכוונתי לתרגם לאנגלית ולפרסם בפורום של קיוביקל 7 - אבל אז הוא נסגר בעקבות ההחלטה של האיחוד האירופי להגדיל את חובותיהם של אתרים לשמירה על פרטיות משתמשים. קיוביקל 7 החליטו שלא משתלם להם לעדכן את הפורום, וכל הקהילה שלו עברה לפייסבוק - איפה שאין נוכחות של מעצבי המשחק :-(
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
dragonian
הודעות: 6816
הצטרף: 15 ספטמבר 2005, 21:07
מיקום: שם
יצירת קשר:

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי dragonian » 29 יולי 2019, 02:47

אם אי פעם יצא לי לשחק בטבעת האחת, נראה לי אשתמש בזה
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
מירטוקן
הודעות: 1993
הצטרף: 29 אוקטובר 2012, 15:45
תשובות: 1
מיקום: מקום שכוח אל וחסר זמן

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי מירטוקן » 29 יולי 2019, 20:18

חבל לשמוע. לא היה לי מושג שהפורום נסגר.
בכ"מ, זה צריך להיות בספר החוקים הרשמי :P
כל העניין הוא לשתות משהו קר בלב מדבר...
סמל אישי של משתמש
פלדריק
הודעות: 6814
הצטרף: 14 ינואר 2008, 17:13

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי פלדריק » 31 יולי 2019, 00:54

מדהים ואכן עשה לי חשק להכיר את השיטה, ישר כוח😇
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי
[שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...]

מנחה חוגים[במציאות ובזום], ודובר אספרנטו
עולם מערכה- (עולם מערכה) הדוכסות האבודה- עלה עמוד על אלים!
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
הודעות: 13205
הצטרף: 05 דצמבר 2004, 17:04
תשובות: 69
מיקום: Azjul-Nerub, נורת'ראנד.
יצירת קשר:

[הטבעת האחת] - ההוביטים של באקלנד

שליחה על ידי the Nerubian » 31 יולי 2019, 17:54

פלדריק כתב:
31 יולי 2019, 00:54
מדהים ואכן עשה לי חשק להכיר את השיטה, ישר כוח😇
אעביר את התגובה הזו לצוות המנחים שלי שעד לא מזמן היו מריצים את "הטבעת האחת" בכנסים. אולי ייתן להם חשק לחזור לכבוד צאת המהדורה החדשה ;-)
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה