הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

מערכה / עולם באווירה קדמונית

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 יולי 2019, 15:04

Redcloack:
ההערה באה כי הררי מציג את הציידים הלקטים כחיים בגן עדן ללא רעב וכאב (טוב, הוא כן מכיר באלימות הרבה בחברה שלהם, אבל מתייחס לזה בחצי פסקה אחרי פרקים שלמים על ''גן העדן הקמאי''). יש לי טיעונים טובים נגדו, אני פשוט לא חושב שהעץ הזה הוא המקום לדיון, אז אני אפנה אליך בפרטי.

Darki:
זה... די שטויות. הראייה של התרבות המודרנית את כל מה שהוא לא היא כ''חייתי ופרימיטבי'' זה מתנשא אבל בעיקר לא מדויק. כן, הטכנולוגיה שלהם היתה די נמוכה, אבל זה לא אומר שהם היו חמומי מוח, סוטים ונקמניים (אני מניח שזה המוסר החייתי עליו דיברת?), או שלא היו להם אומנות מפותחת לזמנה, מסורות דתיות עמוקות, טקסים מורכבים או מסורת ווקאלית עשירה. אפילו הבדואים, שהמוסר שלהם כן נופל להגדרת ה''חייתי'', ידועים גם כמארחים למופת ויש להם מסורת של ריקודים, מוזיקה, רכיב ואריגה.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
yds
תשובות: 4

שליחה על ידי yds » 22 יולי 2019, 19:07

אני ניסיתי משהו דומה, ואפרט עליו כאן מאוחר יותר.

בינתיים, הייתי ממליץ לך לקרוא את טרילוגיית "אח זאב" של מישל פייבר. ספר הרפתקאות לנוער, אז לא שיא המורכבות, אבל ספר פרה היסטורי נחמד עם שבטים, קסמים אפלים, לא ממש תואם היסטורית אבל עדיין מעניין (ויש להם הרמיוני עם חץ וקשת!)

הבנתי שיש גם המשכים שלא תורגמו, ואני בתור ילד בכיתה ח מאוד נהניתי מהספרים (עוד לא חזרתי אליהם). ראוי לציין שהספרים חפים מתיאורים מיניים, וגם האלימות לא גרפית מדי.

מומלץ בחום בתור פתיחה לקונספט של פנטזיה פרה היסטורית
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 22 יולי 2019, 20:07

א.יש דרך יותר נעימה ונוחה לכתוב שאתה לא מסכים עם מה שאמרתי.
ב.אנחנו כנראה מדברים על תקופות שונות.אני הסקתי שאתה מדבר על התקופה שבה נוצרו ההומו ספיינס,מה שאומר שאז גזעי דמויי האדם רק יצאו מאפריקה,המציאו את האש וגילו את הכתב.יכול להיות שיש רגש מינימלי,אבל מרבית שעות היום של האדם מוקדש לציד או ליקוט.סדר יום כזה לא מאפשר באמת משחק מעניין,לפי דעתי.האמת,זה בכלל לא קשור.אתה מחפש משחק כזה,בחירה שלך.אני לא מכיר משחק כזה...PEACE OUT
yds
תשובות: 4

שליחה על ידי yds » 22 יולי 2019, 20:21

@Darki

רק רוצה לציין שזה בדיוק סוג המקומות שבהם עולם פנטזיה סוטה מהעולם האמיתי - הנה כמה דוגמאות

רוב בני השבטים עסוקים בליקוט ובריחה מטורפים...אבל מעטים מעזים להתייצב מול טורפי על קדמוניים בסגנון קאיג'ו שמאיימים על השבטים

(פסיפיק רים פרה היסטורי עם חליפות שאמאניות שמונעות בכוח וודו נגד דינוזאורים ונמרי שן חרב ענקיים - רעיון ישן שלי שאני עובד על לשכלל מתישהו)

השבט חי בשלווה בשטחי הנדידה שלו...ואז החיות מתחילות להיעלם. קבוצה קטנה של שומרי טבע שמשרתים את השאמאנים הנעלים צריכה לגלות מי פוגע במחזור החיים הטבעי ביערות, לפני שהשבט יגווע ברעב

ואסיים בגניבה ספרותית ברורה - שאמאן אפל ורב עוצמה החביא את נשמתו בשבעת המיקומים הקשים ביותר להשגה. הנבחר חייב לצאת למסע ציד וחיפוש אגדי חובק עולם, בניסיון למצוא את שבעת המיקומים ולהשמיד את פיסות הנשמה, כדי שהשאמאן האפל יובס אחת ולתמיד.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 22 יולי 2019, 20:34

למוד"מ2 היה ספר הרחבה רשמי לתקופת האבן וכד' - המדריך השלם לברברים, שלא התמקד בברברי דמוי-קונאן שהיה במוד"מ1 וחזר במו"ד3, אלא במשחק של כל מיני אנשים מתקופות ושבטים פרימיטיביים, אסקימוסים ופפואסים וכיו"ב.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 22 יולי 2019, 20:43

אני חושב שהוויכוח שלנו גלש למקום אחר,כי כבר התחלנו להתווכח על כמה כיף לשחק בעולם שמבוסס על תקופת האבן.אגב,בלי גניבות מהארי פוטר.זה חוק קדוש
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 יולי 2019, 21:11

Darki:
א. מצטער שהעלבתי. הכוונה היתה שמה שאמרת לא נכון, אבל הייתי אמור לנסח את זה יותר טוב. לא התכוונתי לפגוע. סליחה.
ב. לא, אני מדבר על תקופת עידן הקרח וכו', כשבני האדם כבר התפתחו לבני אדם במלוא מובן המילה (אם מקבלים את תיאוריית האבולוציה).

עלה לי רעיון למשחק בסגנון תקופת האבן, ייתכן שאריץ אותו. (טוב, למעשה הרעיון היה של פלדריק אבל שכללתי אותו קצת)

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 יולי 2019, 19:53

משחק בתקופת אבן פנטסטית, לא חייב להיות שחזור של החיים בין העידן הפליאוליתי לניאוליתי. אפשר לקחת אותו לכיוונים לגמרי דמיוניים כמו בסרט הפנטזיה-אקשן-פח "10,000" שיש בו קטעים של בניית פירמידות בעזרת ממותות, או להכניס שינויים והמצאות מסוגים אחרים.

למשל - דינוזאורים. בהרבה סרטים וספרים, אנשי המערות מסתובבים עם דינוזאורים מבוייתים או נלחמים בהם וצדים אותם.

כמו שבעולם פנטזיה יש הרבה גזעים דמויי אדם, כך גם בתקופת אבן פנטסטית זה יכול להיות - מאנשי-זוחלים (אנשי-דינוזאור??) דרך קופים תבוניים וחיות-אדם (שאפשר לפגוע בהם רק עם נשק מזכוכית געש כי אין עדיין את מתכת הכסף) וכלה בדברים ממש מוזרים כמו עצים תבוניים ורצחניים, דינוזאורים אל-מתים (הם נכחדו, אבל...) ומפלצות שהגיעו מהחלל כדי להלחם בדינוזאורים (הייתה פעם להקת רוק אירופית מפוקפקת שזה היה סיפור הרקע לכל השירים שלה ולתחפושות של הזמרים).
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 יולי 2019, 20:35

אישית, אני חושב שדינוזאורים ופירמידות גורעים מהחוויה והאווירה של עידן הקרח.
מצד שני, תקופת האבן זה גם האינקה והאצטקים...

סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 יולי 2019, 21:14

במרכז אמריקה היו תרבויות די מתקדמות בלי ברזל וגלגלים ולפעמים גם בלי ארד/נחושת.
אבל נראה לי שמי שרוצה לשחק בתקופת האבן מתכוון בעצם לאנשי מערות ציידים ולקטים.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 יולי 2019, 21:34

כן, ופירמידות עם ממותות מבויתות ורוכבי דינוזאורים די גורע מהחוויה.

סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 יולי 2019, 21:39

מצד שני, זה לא שעולם פנטזיה דמוי-ימי-הביניים באמת דומה לימי הביניים.
אז גם בעולם של אנשי מערות אפשר לוותר על טהרנות. אפילו ב"שבט דוב המערות" הגיבורה שומרת על שיער בלונד מטופח ובשום מקום אין אזכור לזה שהיא כנראה לא עושה שחי ורגליים. למעשה, הדבר היחיד ששווה צפיה בסרט הנוראי שעשו ממנו הוא רגליה החטובות של דריל האנה.
פלדריק

שליחה על ידי פלדריק » 24 יולי 2019, 01:10

בספר אגב כן דנים הרבה בהיגיינה של אנשי המערות, והיא הרבה יותר אנושית.משנוטים לחשוב
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 26 יולי 2019, 06:08

בספרים אכן יש עיסוק רב בהגיינה כמו שימוש בשורשים מעוכים במקום סבון (בספר הרביעי הם גם מגיעים לשבט שהמציא סבון אמיתי מאפר ושומן, והגיבורה וחבר שלה מוצאים לסבון עוד שימושים מגוונים ומגונים), צחצוח שיניים באמצעות זרדים לעוסים, שימוש בעלים וארנבות במקום נייר טואלט ודיון בין הגיבורה לאיזה מישהי משבט ציידי הממותות על היתרונות והחסרונות של תחבושות הגייניות מעור עז לעומת פדים מחרא מיובש של ממותה וכל זה בזמן שהן יושבות על אסלות מגולגולות של ממותות.

אבל הנחת היסוד בספר היא שאנשי המערות מצליחים לשמור בקלות על רמת טיפוח מערבית.
להבדיל, בסרטים מאוחרים יותר תראה שלאנשי מערות וכיו"ב יש ראסטות, א - כי זה באופנה ונראה מגניב ופרימיטיבי, וב- כי זה מרגיש יותר הגיוני בעולם בלי קונדישינר.

דריל האנה נראית יותר כמו מישהי מהאייטיז שקצת מרחו עליה איפור של לכלוך מאשר על מישהי שגדלה במערה בעולם בלי מים זורמים, חשמל, מספרות וקוסמטיקה:

תמונה
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי Envinyatar » 26 יולי 2019, 08:38

אם במציאות, רק גזע אחד של אדם (זן של הומו ספיאנס) שרד, במערכה קדמונית יכולים להתקיים כמה וכמה (מניאנדרתלים, זנים אחרים של הומו ספיאנס, הומו ארקטוס ואפילו זנים של אוסטרלופיטקוס רובוסטוס/בויזיאי ענקי), שלכל אחד מהם יש קסמים שאמאניסטים וקישורים לתופעות מאגיות משל עצמם.
אָיְן רִינְג זִי צוּ קְנֶכְטֶן,
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,
אִינְס דוּנְקֶל צוּ טְרָיְבֶּן
אוּנְד אֶבִיש צוּ בִּינְדֶן

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה