עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

פרקים למנחה שלא מיועדים לשחקנים? בעד/נגד?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 46

שליחה על ידי Nextorl » 06 יולי 2019, 21:42

אביעד כתב:
06 יולי 2019, 21:37
שיקרא, אבל למה למנוע ממנו את האפשרות לא לקרוא אותם?
...מה?
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 33

שליחה על ידי אביעד » 06 יולי 2019, 21:48

התכוונתי לומר שאין סיבה לערבב את המידע לשחקן ואת המידע למנחה באותו פרק, כי זה שולל מהשחקן את האפשרות לא לקרוא את החומר למנחה, ושבגלל סיבה זו הפרדה עדיפה.
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 06 יולי 2019, 21:49

למעשה,על רובכם אני סומך,אני פשוט לא יודע עד כמה אתם אמינים.על תשכח שאני חדש בפונדק,ופחות או יותר בכול פורום שביקרתי בו ובכול פורום שהרצתי בו תמיד היו שחקנים מאוד לא "מקצועיים",לא ידעתי אם זה המצב בפונדק.האמת שאחרי חודש פה אני מרגיש שכמעט כולם,בין אם המבוגרים ובין אם הצעירים כותבים בצורה מאוד בוגרת ומאוד אחראיים,ואני שמח שזה ככה.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 46

שליחה על ידי Nextorl » 06 יולי 2019, 22:09

כהערת אגב, בספרים האחרונים שקראתי שהיה בהם פרקים למנחה, הפרקים התעסקו יותר ב"איך לבנות אתגרים לדמויות" מאשר מידע סודי על העולם שאסור לשחקנים לדעת.
אביעד כתב:
05 יולי 2019, 18:04
צודק, אבל אם המנחה סוטה ממה שרשום בספר, זה יכול ליצור בעיות של אחידות בעולם המערכה כשכמה אנשים מנחים בו אחד אחרי השני. גם לא חייבים שכולם ינחו באותו עולם. כך או כך הפרק למנחה יעיל בשביל אלו שלא עושים את זה. אפשר לעקוף הכל, נכון, אבל הפרקים למנחה נותנים לך אפשרות לא לראות מה שאתה לא רוצה.
בדרך כלל אם כמה אנשים מנחים באותו עולם, כל מנחה מציג את העולם הזה באופן שונה וייחודי, ככה שזה לא כזה נוראי. כמו כן, אם מדובר באותה קבוצת אנשים ההמשכיות תשאר, אז הכל טוב. לא רואה באמת בעיה בזה.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 09 יולי 2019, 22:24

זה מאוד תלוי בעולם ועד כמה הוא עשיר / מסתורי. למשל בנשגבים יש בהחלט מידע שנשגב שמש מתחיל לא אמור להכיר, ושם הפרדת המידע מהותית.
זה כמובן הכי בולט בהרפתקאות, אבל גם בפרקים למנחה יש מידע נסתר לעתים. למרות שלעתים קרובות הוא מופיע בספרי הרחבה על העולם ולא בהכרח לספרי שחקן - אבל זה גם דיון בפני עצמו, כמה זה נכון שיהיו ספרים רק לשחקנים או רק למנחים :)
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 33

שליחה על ידי אביעד » 09 יולי 2019, 22:57

כמו שאמרת - תלוי שיטה.
יש שיטות שדורשות את זה ויש שיטות שלא.
סמל אישי של משתמש
kosem10

שליחה על ידי kosem10 » 10 יולי 2019, 11:46

לדעתי זה תלוי על מה מדברים. עולם, שיטה, עולם מערכה וכו'.

תראו, העולם עצמו לדעתי לא אמור להכיל ספוילרים. כלומר, אם זה כתוב, רוב העולם יודע את זה (אלא אם כן מצוין אחרת). אם זה לא כתוב, אין בעיה.
ונגיד שיש מקום הנקרא בור העוצמה שמכיל מלא אוצרות וכו', אבל אף אחד לא יודע איפה הוא נמצא. אני חושב שאני לפחות הייתי מציין שבאמת לא ידוע. אולי זאת תהיה חידה גם למנחה? או שאולי קרס הרפתקה כלשהוא יחליט שזה נמצא באיזור ההוא והזה.
ואולי הרפתקה אחת אחרי זה תוכל פשוט להחליט שזה היה כלום לעומת הבור האמיתי. זה היופי במשחקי תפקידים. הכל יכול לקרות.

אבל נגיד שכן. כתוב רק למנחה ולא לשחקנים שהבור נמצא באיזור ההוא.
אז אפילו אם השחקנים קראו את זה והחליטו לעשות מטא גיימינג, מסבירים להם שהם נמצאים בשממות המערביות, והם רחוקים מאוד מהאיזור שם, והם באמצע הרפתקה. ואז פשוט לנצל את העובדה שהם כן יודעים על בור העוצמה ואיפה הוא, אבל לא באיזה מקום מדויק הוא. בקיצור, אני לא רואה שום בעיה.

הרפתקה היא סיפור. לכן מובן שלא מדלגים לפרק האחרון, אפילו אם אני מאוד רוצה לדעת. (לפחות רובנו לא מדלגים...)

אבל אם הייתי משחק בסיפור של הערפילאים (של ברנדון סנדרסון) (בלי ספוילרים בבקשה! לא גמרתי את הסדרה, זאת היתה דוגמה הגיונית) לדוגמה, היה אסור לי לקרוא על העולם. בערפילאים חלק מהעולם מוטל באפלה, חלק ידוע, ורוב הספרים מדברים על האמיתות שפתאום מתגלות.

אבל זה האופן הכללי.
אם יש לו עלילה שמשחקים, אז צריך קטע למנחה, ואם אין עלילה, אלא פשוט עולם, אז למה לא?
בקרוב משנה את התמונה לציור מקורי שלי. מקווה שיהיה טוב!
סמל אישי של משתמש
SandChicken
תשובות: 2

שליחה על ידי SandChicken » 10 יולי 2019, 20:18

השאלה היא מה המוקד של החומר, אם מדובר בהרפתקת חקירה או במערכה שעוסקת בגילוי סודות אז יש טעם להפרדה בין הגלוי לנסתר.
אם מדובר במשחק של הרפתקה וכיסוח זה לא כל כך נורא אם השחקנים יקראו על הטרולים. אחרי הכל, הדמויות שלהם צריכות לדעת משהו על העולם. כמו כן, יכול להיות מצב בו אחד השחקנים הוא מנחה בקבוצה אחרת וממילא יש לו את הידע הזה. אפשר פשוט להטיל מגבלה שבזמן משחק אסור לשחקנים לחפש ידע על העולם בספרים או לחילופין להסתמך על גלגולי ידע מוצלחים כדי לחשוף פרטים על העולם.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה