הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

מנהגים מוזרים ואמונות תפלות שבטיות

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 07 יוני 2019, 14:04

שלום שלום,
אני בונה עכשיו דמות למשחק מו"ד 5 של לוחם שמגיע משבט כמעט מבודד לגמרי בג'ונגלים אל הממלכה המיושבת והמתורבתת.
בעיקרון השבט שלו מבוסס קצת על שבטים בעלי אמונה אנימסטית , קצת על שבטים מבודדים באיים בודדים וקצת על שבטים קדמונים בג'ונגלים.
למה אני מספר לכם את זה?
חשבתי שכחלק ממשחק הדמות שלו יהיה לעלה-ברוח (השם של הדמות) מנהגים,אמונות תפלות ומשפטי חוכמה שמגיעים מחייו בשבט חצי מבודד.
על איזה אמונות, מנהגים ומשפטי חוכמה כייפים למשחק אתם יכולים לחשוב?
דגש-לא צריך להגזים ולשחק דמות מנותקת ופרימיטיבית לגמרי, הוא בכל זאת בילה כמות זמן גדולה יחסית באימפריה.

דוגמאות שחשבתי עליהם:
# אמונה שאלת הטבע נמצאת בכל בעל חיים, להתייחס לכל חיה בכבוד, לבקש מחילה ותודה מהחיה בכל פעם שצדים אותה ולא לפגוע בטבע לשווא.

# עלה-ברוח מדבר על עצמו בגוף שלישי (קלישאה קלאסית וכיפית)

# עלה-ברוח לא מבין כל כך טוב את המשמעות של מטבעות וכסף וחושב שאנשי האימפריה פשוט מאוד אוהבים אותם ומוכנים להביא לו בתמורתם ציוד ומזון.

#בשבט של עלה ברוח שם הוא דבר זמני ומשתנה עם הזמן והתקופה ותמיד יהיה קשור לבעלי חיים ולטבע - לדוגמה אדם חזק וכריזמתי יהיה אריה-שואג-לרקיע. אם האדם הזה לדוגמה יעבור תאונה קשה או יתחיל לגמגם יקראו לו אריה-צולע-זקן.
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 07 יוני 2019, 14:55

אולי אפשר שתהיה לו התנהגות כלשהי שמאפיינת את השבט שלו. כמו לנקוש על הדלת שלוש פעמים לפני שנכנסים, או למחוא כפיים שלוש פעמים בשביל מזל טוב, או למצמץ שלוש פעמים או כל מיני דברים כאלה. אף פעם לא שיחקתי דמות כזאת ולדעתי זה יכול להיות מעניין. תהנה.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 07 יוני 2019, 16:27

אמונה בחברה שוויונית בין המינים. מצרך נדיר בתקופה הזו, ומאוד כיף לשחק את זה.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 61
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 07 יוני 2019, 16:31

משהו שאני מכניס כאמונה תפלה כמעט בכל משחק פנטזיה - יחס מיסטי לפרשות דרכים ולגשרים.
דברים בסגנון "אסור לעצור לישון בצומת דרכים בלילה" או "אסור לעצור באמצע חציית גשר ולחזור חזרה - חייבים לחצות אותו עד הסוף לפני שחוזרים".
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 07 יוני 2019, 16:36

פעם יצרתי למשחק ניהול תרבות של שבטי גבעות ברבריים שטופי אמונות טפלות. העיקרית בהן היתה שאם עורבים נמשכים אליך זה סימן שתמות, וכידוע זהב וחפצים נוצצים מושכים עורבים - ולכן הם סלדו מזהב ואבני חן ועטו אך ורק תכשיטי צדפים. הם מן הסתם גם לא עושים שימוש במטבעות.

אולי עלה-ברוח נושא קמעות שבטיים? נניח טופר אריה לכוח. אולי הוא מאמין ברוחות רעות ויש עליו דברים כמו קמעות מוזרים ושום מיובש כדי להרחיק אותן?

לבוש הוא כמובן עניין חשוב. הוא כנראה יהיה לבוש באזור חלציים ויעטה צבעי גוף, נוצות וכדומה, מסיבות דתיות או מהרגל.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 07 יוני 2019, 17:24

זאב ונאבוריאן- האמנות האלה נחמדות (במיוחד האמונה האפריקאנית של צומת הדרכים ! ) אבל אני לא יודע עד כמה הן מתאימות לאדם שהגיע מהיערות.
חאן- תוספות נחמדות, אבל אני מחפש גם משהו שאני אוכל לשחק איתו ולא רק "קישוטים" , יותר כמו ההצעה הראשונה.
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

שליחה על ידי אביעד » 07 יוני 2019, 17:37

אני חושב שכל ההצעות דומות במידת המשחקיות שלהן.
ההצעה של נרובאין מזכירה לי את הנזיר שהיה זורק מקל כל התפצלות כדי לקבוע לאן ללכת אבל היה מזיז את המקל עם הרגל כדי ללכת בדרך שהוא באמת רצה.

יש לי רעיון למרות
נקמת גן העדן איטית אך בטוחה
צליל הפעמון במקדש של גיון מזכיר לנו את הארעיות של כל זה, וצבעי הפרחים שעל העצים מוכיחים זאת.
האריה רדף אחרי הצבי, האריה נפל לבור ונלכד. הנמר ארב לצבי ואכל אותו. בא הצבוע ואכל את מה שנשאר.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 07 יוני 2019, 17:40

אמונה תפלה של ברברי מהג'ונגל? טאבו.

טאבו הוא איסור מסויים, לא בהכרח רציונלי. למשל, אסור לו אף פעם ללבוש אדום, או לאכול דגים. אם הוא יעשה את זה, הוא ירגיש מקולל. או למשל שאסור לו לגעת בכלי נשק של מישהו אחר או שאסור לגעת בכלי הנשק שלו (או בפנים, או בסוס הרכיבה, או לומר לידו מילים מסויימות).

עוד פיצ'ר אפשרי - אי התאמה תרבותית. בתרבות שלו, רק לנשים יש שיער ארוך ככה שכל מי שיש לו שיער ארוך נראה לו כמו אשה - הוא יפנה בלשון נקבה גם לברברי מזוקן אם לברברי הזה יש שיער ארוך. באותה מידה, למי שיש שיער קצר הוא יפנה כגבר גם אם מדובר באלפית שעשתה גלח.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 07 יוני 2019, 17:48

לדעתי זה כן משנה. נניח עניין הלבוש - עלה-ברוח מאמין שצבעי הגוף שלו שומרים עליו מפגע ושהנוצות בשיער שלו מראות שהרוחות איתו, כך שהוא לא יסכים להוריד אותן. אבל דמיין מה התגובה של בחור ממוצע לאיש בתחתונים עם צבעי גוף ונוצות בשיער.
קצת קיצוני - קניבליזם בשבט (לאו דווקא כלפי אויב - בפפואה שבטים אוכלים את יקיריהם המתים).
המפקד האלמוני כתב:
07 יוני 2019, 17:40
הוא יפנה בלשון נקבה גם לברברי מזוקן אם לברברי הזה יש שיער ארוך.
מזכיר לי תקרית מגיל שלוש, כששאלתי מלצר מזוקן עם שיער ארוך - ''תגיד, אתה בחור או בחורה?''.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 12 יוני 2019, 14:11

עוד מעט מתחיל הקמפיין של עלה- ברוח , אז רציתי לשתף פה את התוצאה.
עלה ברוח הוא לוחם שבטי, צבע עורו הוא שחור והוא מתנשא לגובה של 1.90 מטר. יש לו צלקת ממרכז מצחו ועד הקצה של הסנטר שלו. גופו עטוי בקעקועים וצבעי גוף, כל אחד מהם מתאר קרב/נק' דרך מהותית אחרת בחייו.
עלה ברוח מאמין ש"החזק שורד" ושדו קרב הוגן זה דרך לגיטימית לפתור כל וויכוח. הוא מדבר על עצמו בגוף שלישי, והוא לוקח מזכרת מכל יריב ראוי שנפל בקרב- אמצע, אוזן או עין- אותם הוא סוחב עליו (דרך יותר עדינה להעביר את העיקרון של הקניבליזם).
כמובן שעלה ברוח הוא גם פרימיטיב שלא מבין נימוסי שולחן (או נימוסים בכללי), את העיקרון של זהב וחושב שכל אדם שלא עוסק בלחימה (נגיד דוכס או אציל) צריך כנראה להיות נכה ובמעמד נמוך מאוד.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 12 יוני 2019, 14:37

מגניב! עם הלוחמניות שלו הוא נשמע כמו ברברי קלאסי שלובש עורות דובים, מגניב לתת טוויסט ולעשות את הלוחם ההוגן והגבוה כושי שחור מהג'ונגל ולא ויקינג מהיער.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה