עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

ערכות התחלה למשחקי תפקידים - הלהיט החדש?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 04 יוני 2019, 21:23

כשהייתי ב UK Games Expo ראיתי שלהרבה משחקים חדשים יש ערכות התחלה, וחלקן ממש מגניבות. למשל:
ערכת התחלה של Warhammer Fantasy RPG, אמנם מכילה דמויות מוכנות אבל כוללת חוברת בת 64 עמודים על עיר בממלכה בשם Ubersreik שאפשר להשתמש בה בקלות גם במשחק רגיל. גם ההרפתקה עצמה היא במבנה מגניב - 30 וקצת עמודים ראשונים הרפתקה רגילה ואז עוד 10 מיני-הרפתקאות שמכילות מספיק מידע כדי לפתח להרפתקה או להריץ בשעתיים.
ערכת התחלה של Sentinel Earth RPG (משחק גיבורי על מגניב) שמכיל חצי תריסר הרפתקאות - וגם מגיע עם דמויות מוכנות אבל בגלל אופי המשחק למעשה מכיל את כל מה שצריך כדי לשחק אותן במערכה.
וכמובן ערכת ההתחלה החדשה של מבוכים ודרקונים, שמכילה שדרוג בדמות הרפתקה של דרגות 1-6 וכל החוקים ליצירת דמויות חדשות והעלאתן בדרגה עד ל-6.

לדעתי זו מגמה מצויינת - באופן כללי, יש הרבה שיטות שאני רוצה לנסות (להריץ או לשחק) ולדעת שאני צריך לקרוא ספר של 300 עמודים אם לא יותר ואז להכין הרפתקה זה מייגע.
ערכות ההתחלה החדשות פשוט נותנות אפשרות לטעום את המשחק, שבינינו חוץ ממבוכים ודרקונים ברוב השיטות האחרות אני לא משחק מערכה שלמה, מה שהופך אותן למצויינות למשחק של כמה מפגשים. זה גם שיפור אדיר על פני ערכות התחלה כמו של Age of Rebellion שהספיקו להרפתקה של ערב בודד וזהו.
אני ממש מרוצה ומקווה שזה יהיה גשר שיאפשר לשחקנים נוספים להכיר שיטות חדשות (וגם לעצמי). אז אני היחיד שעדיין מתלהב מערכות התחלה (לפעמים יותר מאשר ספרי בסיס :fire: )
IMG_1507.jpg
IMG_1507.jpg (93.58 KiB) נצפה 234 פעמים
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 46

שליחה על ידי Nextorl » 04 יוני 2019, 22:41

The oldman כתב:
04 יוני 2019, 21:23
ערכות ההתחלה החדשות פשוט נותנות אפשרות לטעום את המשחק, שבינינו חוץ ממבוכים ודרקונים ברוב השיטות האחרות אני לא משחק מערכה שלמה, מה שהופך אותן למצויינות למשחק של כמה מפגשים. זה גם שיפור אדיר על פני ערכות התחלה כמו של Age of Rebellion שהספיקו להרפתקה של ערב בודד וזהו.
נשמע נהדר- במקום שמדובר בטעימה קטנה מהמשחק במחיר של 30 דולר לערב אחד, אשכרה אפשר לשחק משהו גם אם עם חלק מהחוקים. סוף סוף ערכות התחלה ששוות את המחיר שלהן XD
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 05 יוני 2019, 07:18

יאפ, אמנם יש עדיין ערכות התחלה בפורמט של כמה דמויות מוכנות והרפתקה לערב בודד, הערכות מהדור החדש פונות בעצם לכולם - יש בהן גם מספיק תוכן (אפילו קוביות לפעמים) כדי גם להיות שוות לשחקנים וותיקים - הדוגמא בולטת והמובהקת זו ערכת ההתחלה של מבוכים ודרקונים עם ההרפתקה ״המכרות האבודים של פנדלבר״, שבעצם מומלצת לכל מנחה שמתחיל בחמש ומחפש הרפתקה, אם אם הוא שועל קרבות וותיק.
אני חושב ששם חלה נקודת המפנה - וקצת חזרנו לעידן ערכות המשחק שהיה מאוד פופולארי בשנות השמונים.

נ.ב. אם d&d starter set זו ערכת התחלה. איך מתרגמים essentials kit?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 31

שליחה על ידי אביעד » 05 יוני 2019, 08:07

אז בעצם היום ערכות התחלה הן מודולים פשוטים עם ערך מוסף של חוקים למתחילים? נחמד.
Essentials kit - אולי ערכת יסוד?
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 07 יוני 2019, 10:54

למען האמת הכי הגיוני מבחינתי לקרוא לזה הערכה למתקדמים, על-שם ה Expert Set המיתולוגי :)
אבל זה פשוט לא תרגום "נכון" מאנגלית לעברית.
ערכת החובה נשמע כמו גן חובה, והערכה החיונית גם לא משהו. הבעיה היא שבאנגלית יש הרבה דברים שקוראים להם Essentials שזה משהו כמו מה שמישהו מתחיל / מתקדם צריך כדי להתחיל. לא מכיר מינוח מקביל בעברית למעט ערכת ההתחלה...
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 31

שליחה על ידי אביעד » 07 יוני 2019, 11:02

אלה יסודות המשחק. אפשר לקרוא לזה ערכת יסוד או ערכת בסיס בניגוד לערכת התחלה שהיא אותו דבר בעצם למיטב הבנתי.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 46

שליחה על ידי Nextorl » 08 יוני 2019, 02:46

ערכת בסיס נשמע נכון. essentials אלה הדברים הבסיסיים שחייבים כדי לשחק, ככה שזה עובד.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
SandChicken
תשובות: 2

שליחה על ידי SandChicken » 11 יוני 2019, 19:18

The oldman כתב:
07 יוני 2019, 10:54
למען האמת הכי הגיוני מבחינתי לקרוא לזה הערכה למתקדמים, על-שם ה Expert Set המיתולוגי :)
אבל זה פשוט לא תרגום "נכון" מאנגלית לעברית.
האם זו ערכה למתקדמים? אם כן, זה תרגום נכון. את התרגום המילולי תשמור לגוגל טרנסלייט.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 13 יוני 2019, 16:40

זה ערכה לדרגות 1-6 ולכן ערכה למתקדמים היא לא תיאור נכון עבורה ;) אבל מבחינת תוכן היא מתקדמת יותר מאשר ה starter set, שהוא מאוד בסיסי.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה