עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

[ואנור] סיניס, מכופפי האורנים

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
kwint stormbellow
תשובות: 1

שליחה על ידי kwint stormbellow » 17 מאי 2019, 21:31

ערכתי שוב, בגדול מה שעשיתי זה בעיקר למחוק, ככה שהכל ממוקד בסטאט בלוק קטן ונוח, על פי עצתכם. הערה קטנה- אני חושב שאם/כאשר השחקנים יחפשו את אוצרו של הסיניס, מומלץ לגלגל בטבלת האוצרות בהוספת התגים ״צובר״ ו״עתיק״.
"A quark does not barks, but bark has many quarks"
-Kwint stormbellow
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 31

שליחה על ידי אביעד » 18 מאי 2019, 20:57

תשמע, כאן כבר נגמר הידע שלי בוא לא ואני ממליץ משכל ישר, אז תבדוק את ההתאמה של מה שאני אומר לשיטה.
1. תוסיף את התגים צובר ועתיק כדי שמי שמשתמש המפלצת ידע לגלגל אוצר לפי התגים האלה.
2. תתאר טיפה את כיפוף האורנים, או תמחק אותו. הטריק הזה ממש נחמד, אבל לדעתי האישית (תחליט מה שאתה רוצה) לא מתאים לקרב, אלא לחלק שאחריו או לפניו - הדמויות יעברו ביער ויראו כל מיני אנשים קשורים לאורנים לפני שהם נלחמים בסיניס, ואחרי שהם מפסידים לו הם ימצאו את עצמם קשורים לאיזה אורן (או אחרי שהלכו לישון).
הנה דוגמא למפלצות שלמיטב ידיעתי כתובה טוב, בכל אופן לא קיבלה הערות על מכאניקה
[ואנור] - יש לנו תיש

מתנצל שהייתי עוקצני קודם בנוגע לקריאה של הספר, מה גם שאחרי כך התברר שאכן קראת אותו. אבל עדיין ממליץ להתעמק ולהשוות למפלצות אחרות או לטבלה מתאימה אם אתה כותב משהו, כמו שאולדמן אמר.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 46

שליחה על ידי Nextorl » 18 מאי 2019, 21:16

הרבה יותר טוב, ובהחלט מומלץ להוסיף את התגים "צובר" ו"עתיק". אני לא מסכים עם אביעד שצריך להוסיף תיאור למהלך, אולי כחלק מהפלאף של המפלצת עצמה- אבל לא חובה.
כמו שזה עכשיו זה נהדר, כי ככה אמורה להיראות מפלצת בואנור. סטאטבלוק קטן ומתומצת.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 18 מאי 2019, 21:37

על איזה יצור מיתולוגי הסיניס מבוסס?
הוא בהכרח יהרוג אותך? או שייתכן והוא ישדוד אותך בלי פגע?
אביעד כתב:
17 מאי 2019, 12:33
מה זאת אומרת, קיץ אחד כל 4 שנים...
במשחקי הכס אולי.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
kwint stormbellow

שליחה על ידי kwint stormbellow » 18 מאי 2019, 22:52

אממ, סיניס הוא בחור שקשר אנשים לעצים כמתואר לעיל, והיווה מכשול במסע של תסאוס. האמת שהוא בכלל בנאדם, ולא ״יצור״.
-Kwint stormbellow
סמל אישי של משתמש
tales quit wind
תשובות: 2

שליחה על ידי tales quit wind » 18 מאי 2019, 23:28

ניסיתי לבנות את המפלצת בעצמי, תוך שימוש בקווי המתאר המתוארים בספר, תגיד לי מה דעתך:

מתבודד, קטן, חשאי, נבון, צובר, עתיק, נכלולי
התקפה: טפרים חומציים (1ק10), +1 חודר, סמוך
נק"פ: 12 שריון: 0
יצר: לשדוד עוברי אורח.
מהלכים:
• להכשיל, ללכוד או לבלבל אויב באמצעות כיפוף העצים.
• לארוב בין השיחים ולחכות להזדמנות המתאימה.
• לשחרר את טרפם חסר כל.

שים לב ששיניתי את החרב הקצרה לטפרים (זה היה נראה לי יותר מתאים לגזע עתיק של פיות יער), אבל זה לא באמת קריטי.

רק שאלה אחת: מדובר ביצור אימתני של ממש. אני מאמין שהרפתקנים שצועדים לתוך יער שחי בו אחד כזה יצעדו בחשש. אולי כדאי לפתח את המניעים של היצור יותר מפשוט לשדוד עוברי אורח? או לחלופין, לשנות אותו ליצור פשוט יותר שצד בלהקות עוברי אורח, עם אופי יותר תעלולני מאשר אכזר?
הי, שסרת את המגניב ההוא, פורד פרפקט? זה מזניב אחד שבאמת יודע איפה המגבת שלו!
סמל אישי של משתמש
kwint stormbellow

שליחה על ידי kwint stormbellow » 19 מאי 2019, 15:21

בנית מעולה.
tales quit wind כתב:
18 מאי 2019, 23:28
שים לב ששיניתי את החרב הקצרה לטפרים (זה היה נראה לי יותר מתאים לגזע עתיק של פיות יער)
אחלה. יותר מתאים.
tales quit wind כתב:
18 מאי 2019, 23:28
רק שאלה אחת: מדובר ביצור אימתני של ממש. אני מאמין שהרפתקנים שצועדים לתוך יער שחי בו אחד כזה יצעדו בחשש. אולי כדאי לפתח את המניעים של היצור יותר מפשוט לשדוד עוברי אורח? או לחלופין, לשנות אותו ליצור פשוט יותר שצד בלהקות עוברי אורח, עם אופי יותר תעלולני מאשר אכזר?
ניסיתי לבנות את הסיניס דומה לנבל המיתולוגי סיניס, והכנסתי בו קצת אופי פייתי. אפשר לפתח את המניעים שלו, נגיד שתהיה אפשרות שיהיה סיניס שישמור על יער כלשהו תמורת תגמול נאה, או סיניס שישמש כמוציא להורג. כשמדובר במניעים, אין לי בעיה לכתוב רשימה של אופציות שייתכנו, אבל בסטאטבלוק זה לא כזה מתאים לדעתי. כן, אני יודע שמדובר ב"יצור אימתני של ממש". הוא מיועד בעיקר לדרגות גבוהות. אם מרגיש חזק מדי, אפשר להוסיף לו את "נמנע מאלימות" שמקטין את קוביית הנזק שלו ב1(מה שאומר שהנזק הופך ל1ק8).

אגב, אחד השמות של סיניס היה סיריס, אבל משום מה אני לא מוצא עליו כלום(חוץ משתי השורות בדף הויקיפדיה תסאוס – ויקיפדיה).
-Kwint stormbellow

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה