• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מנוע האפוקליפסה [ואנור] - יש לנו תיש

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
אין לי כלום נגד עזים - מבוסס לחלוטין על השיר המוזר הבא:
יש לנו תיש (הלחן המוכר) (יש לנו תיש)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

באזורי הספר ההרריים, ידועה במיוחד חיית הפרא המזיקה הזו, שלא מהווה מפלצת ברמה גבוהה אך בהחלט משהו שיאיים על הרפתקנים מתחילים. מדובר בעזים, כמובן - תיישי בר פראיים שפשוט חיים רק כדי לנגוח, לבעוט (ולברוח), להשמיד גידולי שדה, לחסל צמחייה, להרוס גדרות, לשחרר בהמות משק ובאופן כללי לעשות הרבה בלאגן חסר תכלית. בעוד שהנקבות שלהם ידועות כטיפשות, סכלות ובלתי מזיקות, התיישים חכמים מהן - לא ברמה תבונית, אך בהחלט כמו קוף-אדם או טרול, הישג מרשים עבור תיש. בדרך כלל הם מסתובבים בעדרים קטנים, עשרים פרטים לכל היותר ובדרך כלל הרבה פחות, שמדי פעם יורדים אל אזורי הכפרים, עושים קצת נזק ומוברחים בידי חבורת איכרים עם קילשונים - ועדיין, בהמות הפרא הלל מאיימות על כל מי שיעלה אל ההרים בחיפוש בלתי שפוי אחר דרקונים, זהב או מה שהוא לא שכח שם. ולפעמים, עדרים גדולים של תיישי פרא יורדים מההרים אל הכפרים, במסה עצומה של קרניים וטלפיים שמחריבה את השדות ומחסלת את כרי המרעה, כמות שאיתה גם האיכרים לא יוכלו להתמודד - ואז יש צורך לקרוא להרפתקנים שיעזרו להבריח אותם.

תיישי הפרא גדולים מעט מאלו הרגילים - לא בהרבה, אך ההבדל ניכר לעין. הם מתהדרים בקרניים אדירות ומסולסלות, צמר סבוך וכהה, זקנים עבותים שלא יביישו גמד, טלפיים מאיימים ורגליים חזקות. הם מסתובבים בעדרים קטנים, בדרך כלל, כשכל עדר מונה שלושה ארבעה זכרים, כפול מזה נקבות, והרבה גדיים ''יפים וחביבים'', קטנים וחמודים. אם החבורה ניצחה עדר תיישי פרא ולמזלה מצאה גדי זכר, היא הרוויחה חיית לחימה יעילה. העזים חלשות, בלתי מזיקות, קרניהן קטנות ובעיקר - הן טיפשות, והן מהוות איום מינורי לכל היותר. תיישי הפרא טריטוריאליים מאוד ויש להם יצר חזק של תוהו, והם מרבים להתקוטט ולהתנגח על סיבות פעוטות או בלי סיבה - ואם הם יריחו עם חוש הריח המעולה שלהם הרפתקנים, הם ישמחו להתנגח גם איתם. העדרים רועים בהרים, בצוקים ובעמקים, ולרוב ישנים בלילות במערות בצוקים, איפה שרוב אויביהם לא ישיגו אותם.

תיש פרא:

מאורגן, קבוצה, קטן
6 נק''פ
נגיחה (1ק8, חודר 1)
יצר: לעורר מהומה.
  • לנגוח.
  • לבעוט ולברוח.

אני מניח שזה לא מי יודע מה, אבל אני מרוצה מזה. אשמח לביקורת.

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
אני לא משחק ואנור, אז לא אתייחס למכאניקה, אבל זה נראה לי כמו תרגיל כתיבה מגניב, אך קצת ... מושקע מדי בשביל משחק תפקידים. תיש זה לא בדיוק החומר ממנו נוצרות הרפתקאות ;)

לא הבנתי. זה רע שהשקעתי?
The oldman אמר/ה:
תיש זה לא בדיוק החומר ממנו נוצרות הרפתקאות
מי החליט? ;)
בעיקרון התיישים הללו הם בעיקר מפלצות הרים כדי לתת לדמויות היתקלות אקראית כשהם עושים את דרכם בהרים, אבל אני מדמיין גם הרפתקה בסגנון הזה - יש פלישה גדולה של עדרי תיישי פרא לאזורים המיושבים, והמקומיים קוראים להררפתקנים המתחילים שלנו לעזרה. אחר כך מתברר שהתיישים בברית עם הח'אן האורקי, וכשהדמויות נלחמות בו הן מגלות בהמשך שהוא תומרן בידי שר אפל כחלק מתוכנית זדונית כלשהי. סתם דוגמה.

וואו, ממש מגניב. מה אם ראש העדר, כן, בעיקרון אין כזה(במציאות), אבל בואנור יש(אולי)! יהיה מגניב אם תוסיף משהו כזה. אפשר גם להוסיף שמות, נגיד שלמין הזה של התיש, יקראו קוזה(תיש בפולנית*) או משהו אחר. קבל ח"ח וחח גדול.

*אני לא יודע פולנית, פשוט עשיתי גוגל תרגום

עריכה: אחרי שנכנסתי ללינק, שמתי לב שצוין שהם לא ישנים. אפשר להוסיף, יהיה מעניין

חזרה