שליטים ושדים: סיכום

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

שליטים ושדים: סיכום

שליחה על ידי ת'ור » 28 אפריל 2019, 22:44

קודם כל קצת היסטוריה, למי שלא מכיר: אתגרי הכתיבה בפורום התחילו ביוזמת גילת'אנס השקט, בפורום מדב"פ. הוא ניהל אתגרי כתיבת סיפורים במשך כשנתיים ו-52 אתגרים, ופחות או יותר קבע את הפורמט לאתגרים שבאו אחריו, שו"ש ודו"ן - אתגר חדש כל שבועיים, עם נושא מופשט ודוגמאות למה אפשר לעשות איתו.
לפני שלוש שנים ומשהו עלה הרעיון לעשות אתגר דומה למשחקי תפקידים, והתנדבתי לארגן אותם (השם, ד"א, היה רעיון של אולדמן - ההצעה שלי הייתה הרבה יותר משעממת). לשמחתנו, האתגרים הצליחו ובגדול - הרבה אנשים כתבו והגיבו, גם משתמשים פעילים וגם אלה שיותר נחבאים אל הכלים - והרבה דברים מעניינים ומגניבים נכתבו. לפעמים הם היו ארוכים ומושקעים, לפעמים רק פסקה או שתיים של רעיון מסקרן - אבל אני מאמין שבכל הגשה יש משהו שיכול לשמש אנשים במשחק הביתי שלהם.

אני חייב להודות, בחירת נושאים הייתה קשה עד הסוף. לאורך האתגרים עשיתי כמה ניסויים לראות מה יעבוד ומה לא. כמו הניסוי ב"הרפתקה משלושה אלמנטים" (שנכשל) או הנסיון לתת ביטוי מעורפל ולראות איך אנשים מפרשים אותו (שהצליח מספיק בשביל שאני אחזיר אותו כל אתגר חמישי, עד הסוף). אני אשמח לשמוע אילו נושאים אהבתם ואילו לא, ואילו עוררו השראה או לא - זו תעלומה בשבילי עד היום.
עוד שעשוע קטן שהתמדתי בו כמיטב יכולתי היה לשתול רפרנס ליצירה שאני אוהב בדוגמאות של כל אתגר (כמעט כל אתגר, היו כמה שפספסתי). הדוגמא האחרונה של שו"ש 1, למשל, היא רפרנס לחרב של גנרל ארמסטרונג מFMA.
תופעה מעניינת שהתחילה כבר באתגר הראשון הייתה של עולמות מערכה - כלומר משתמש שרוב או כל ההגשות שלו היו שייכות לאותו עולם, כל אחת מרחיבה על צד אחר. yds התחיל עם שוק הגנים שלו, ומשתמשים אחרים (כולל אני) הצטרפו עם עולמות משלהם.

בסה"כ פורסמו 389 הגשות לכלל האתגרים ע"י 47 משתמשים - כלומר קצת יותר מ-5 הגשות לאתגר, ויותר מ-8 הגשות למשתמש!
12 משתמשים כתבו מספר דו-ספרתי של הגשות, והם:
 • Nextorl (10 הגשות)
 • גנרל אסדת'! (12 הגשות)
 • Adran (13 הגשות)
 • Hell lord (14 הגשות)
 • liorgonen3 (15 הגשות)
 • The oldman (20 הגשות)
 • העוג הברברי (20 הגשות)
 • yds (32 הגשות)
 • המפקד האלמוני (37 הגשות)
 • TheKnightWhosaidKnit (41 הגשות)
 • הח׳אן הטטרי (42 הגשות)
 • ת'ור (50 הגשות)
אז איך הייתה חווית שו"ש שלכם? מה אהבתם ומה לא? כתבתם? הגבתם? מה ההגשות והנושאים האהובים עליכם? האם שו"ש עזר לכם? ושאלה שמעניינת אותי במיוחד - האם יצא לכם להשתמש בהגשות במשחק של ממש, ישירות או דרך השראה?

אישית ביליתי את רוב הזמן בחותם, עולם המערכה המוזר שלי, ופרסמתי רק שתי הגשות שלא היו קשורות אליו. אני לא מתחרט, כי אני אוהב את חותם וזה עזר לי לכתוב יותר משציפיתי או העזתי לדמיין שאני אכתוב. אני חושב שההגשות האהובות עליי הן [שו"ש 37] פינה קטנה בחזית המים, [שו"ש 40] יערפלד ו-[שו"ש 39] הגבירה קרה, למרות שיש עוד הרבה שאני מרוצה מהן.
וזהו בשבילי, ביותר ממובן אחד. אני לא מתחרט על ההחלטה לנהל את שו"ש אפילו לרגע, אבל אני שמח להשאיר את האחריות הזו מאחורי. האתגרים ייקחו הפסקה של כמה חודשים, אבל אנחנו מקווים שהם יחזרו בקיץ עם מנהל חדש, טובים ומהנים מאי פעם.
תודה לאולדמן על היוזמה והתמיכה, תודה לגילת'אנס על הרעיון והעזרה, ותודה לכם על חוויה נהדרת. וכמו תמיד - תגובות, הארות וכבשים מכל הגדלים יתקבלו בברכה.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

שליטים ושדים: סיכום

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 29 אפריל 2019, 17:09

קודם כל, תודה רבה לך על כך שניהלת את שליטים ושדים כל כך הרבה זמן. האתגרים היו מעיין של יצירתיות והגשות מעניינות, ואחד הדברים שמאוד תפס את עיני כשהצטרפתי לפורום - ונראה שאם יש לי את המספר השני הגדול ביותר של הגשות, אפשר לראות שהמשכתי לכתוב אליהן גם הרבה אחרי.
ת'ור כתב:
28 אפריל 2019, 22:44
אז איך הייתה חווית שו"ש שלכם? מה אהבתם ומה לא? כתבתם? הגבתם? מה ההגשות והנושאים האהובים עליכם? האם שו"ש עזר לכם? ושאלה שמעניינת אותי במיוחד - האם יצא לכם להשתמש בהגשות במשחק של ממש, ישירות או דרך השראה?
אני השתדלתי להגיב, למרות שבדרך כלל לא היה לי יותר מדי מה לומר - אני מניח שגם תגובת ''אהבתי'' היא דבר בסדר. כתבתי הרבה מאוד (42 הגשות, הישג יפה למישהו שבפורום בסך הכל שנתיים וקצת בפורום), ואת רובן אני אוהב. הטובות ביותר לדעתי:
[שו''ש 74] - האל האדום
[שו''ש 56] - אבן הנחש
[שו''ש 63] - מוזיקת הגיהינום
[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר
אני מאוד אשמח אם שו''ש יחודש, למרות שאני לא מתחייב להוביל אותו - יש לי ניסיון לא משהו בהובלת אתגרים... שו''ש אכן עזר לי, בעיקר בהמצאת דב''שים וקווי הרפתקה, וגם בפיתוח כללי של היצירתיות, ומאוד נהנתי מהאתגרים. לא ממש יצא לי להשתמש בהגשות במשחקים שאני מנחה, אבל זה יבוא.
אני הולך להשקיע הפעם - כבשה ורודה מפוקסלת וענקית!
כבשה ורודה מפוקסלת.png
כבשה ורודה מפוקסלת.png (148.33 KiB) נצפה 372 פעמים
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19520
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 16
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

שליטים ושדים: סיכום

שליחה על ידי The oldman » 01 מאי 2019, 23:03

אמנם לאחרונה אני פחות פעיל בכתיבה לאתגרים של שליטים ושדים, זה בהחלט היה תענוג גדול בשבילי - גם הכתיבה שנתנה לי הזדמנות להיות יצירתי ולדמיין דברים שלא קשורים למשחק הביתי שלי. אבל מעבר לכך, גם לקרוא את כל ההגשות המגניבות שקראתי כאן, בעיקר את אלו שהשקיעו ברקע עשיר והתחברו לעולם מערכה.
תודה!
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
Adran
הודעות: 1725
הצטרף: 06 דצמבר 2015, 14:53

שליטים ושדים: סיכום

שליחה על ידי Adran » 03 מאי 2019, 14:38

אתגרי הכתיבה הם יוזמה מבורכת, כמו גם כל הגשה אליהם. שו"ש דחף אותי לחשוב ולכתוב תוכן נוסף. לפעמים לא הייתי מרוצה מהתוצאה, פעמים אחרות ההגשה הסבה סיפוק והנאה עצומים. כפי שהקפדת להזכיר ת׳ור, מה שמשנה הוא שכותבים, לא מה כותבים. אני רק מצטער שלא דחפתי את עצמי לכתוב יותר.

תודה רבה על ההשקעה המדהימה בניהול האתגרים. כמובן, תודה גם לכל מי שהשתתפו בהם.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
המגדל הבודד
הודעות: 4754
הצטרף: 23 דצמבר 2014, 13:14
מיקום: (*קול של חרב אור נדלקת קרוב אליך*) אני חושב שאתה יודע איפה אני

שליטים ושדים: סיכום

שליחה על ידי המגדל הבודד » 03 מאי 2019, 15:13

אני מאוד נהניתי לכתוב לאתגרים, יאני חושב שלאט לאט גם השתפרתי. רק חבל לי שלא כתבתי כמעט כלום בזמן האחרון.
אולי בעתיד אני אנסה לאתגר את עצמי ולכתוב לכל האתגרים שהיו.

נהניתי מאוד לקרוא דברים רבים שנכתבו באתגרים-שוק הגנים, חותם וחומרים נוספים.
וכל זה הודות לת'ור ולמנהלי אתגרי הכתיבה, שבלעדיהם זה לא היה אפשרי. תודה רבה לכם, ואני מאוד מקווה שיהיו עוד פרויקטים דומים בהמשך. שאפו עצום!
.It's time for the jedi,to end

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
 • נושאים דומים
  תגובות
  צפיות
  הודעה אחרונה