עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

איך משחקי תפקידים הפכו למגניבים בארצות הברית ומה בישראל

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 23 מאי 2019, 16:09

כניטפוק, בכל חבורות משחקי התפקידים ולא רק מבוכים ודרקונים, ששיחקתי בהן, אף גבר/אישה לא התנשק עם גבר/אישה אחר/ת.
אז לא בטוח שזה המדד שלי להתנהגות חברתית נורמלית בקבוצה. ☃️
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 24 מאי 2019, 06:32

lonewolf כתב:
23 מאי 2019, 14:46
ממליץ לבדוק עובדות, את כל הועבדות לפני שכותבים משהו כל כך נחרץ.
תראה, זה לא שאין חוגים סבירים פה ושם, אבל אחרי שכל כך הרבה שנים שומעים וקוראים כל כך הרבה עדויות על חוגים לא מוצלחים, נראה שיש די הרבה עובדות שמצביעות על כך שסטטיסטית, חוג הוא מסגרת פחות טובה למשחקי תפקידים.

כמה חוגים אחרים חוץ מהחוג שלך בדקת לפני ששלחת אנשים לבדוק עובדות?

אבל זו לא הייתה הטענה שלי. הטענה שלי הייתה שחוג הוא מסגרת מאוד שונה חברתית מלהקים קבוצה עם החברים שלך. השה"מ בחוג הוא לא אחד מהחברים אלא ספק שירות, אתה לא בוחר מי יהיה איתך בקבוצה, והאנשים שאתה משחק איתם לא בהכרח יהיו חברים שלך ביום-יום ויש מצב שאפילו תתעב אותם.

להבדיל, אני מסתכל על האנשים ששיחקתי איתם בחטיבת הביניים והתיכון - כולם היו חברים שלי מהשכבה (ואחד או שניים מכיתה מתחת), חלקם הגדול חברים טובים שלי עד היום. זוגות דווקא לא היו אצלנו - אולי כי את הנערות ששיחקו איתנו הכרנו מגיל מוקדם יחסית ועד שהתחלנו לשים לב שהן לא "בחור מגניב עם שיער ארוך" כבר היו להן בני זוג אחרים.

הפעם היחידה שהיה לנו בקבוצה מישהו גדול מאיתנו משמעותית, הייתה כשהיינו בי"ב ואחת השחקניות עבדה בעבודת-נוער באיזה מוקד אזעקות, והגיע לעבוד שם איזה בחור שקצת לפני זה השתחרר מהצבא, ראה שהיא קוראת את ספר השחקן והם התחילו לדבר והוא סיפר לה שגם הוא שיחק בתיכון. היא די נדלקה עליו ובקשה שאצרף אותו לקבוצה כדי שהיא תוכל להפעיל עליו את קסמיה (לא עבד, הוא בדיוק הכיר מישהי אחרת בגילו מאותו מקום עבודה שכיום היא גרושתו). מכיוון שהיינו בני 17-18 והוא היה בן 23 או 24, אז הוא אף פעם לא היה לגמרי "אחד מהחבר'ה" אלא סוג של דמות אח גדול שחשבנו שהוא נורא מגניב כי בגיל שרובנו עדיין למד נהיגה ועשה מיונים לצבא הוא כבר היה קצין במילואים עם מכונית משלו ואקדח.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה