• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אלים למיניהם

יש למעלה משלוש-מאות אלים קלטים, והרבה אלים פטרונים של ערים בבליות למינהן. פשוט גגל אלים קלטים או משהו כזה. וגם, אתה תמיד יכול להמציא כאלו. אפשר לשאול, באיזה נושא ההרפתקה?

יש גם אלים תוצרת בית פה בפונדק, וגם בכל מיני ספרים ועולמות מערכה. כמה אלים אתה צריך בערך? אם זה מספר קטן יחסית(4-6), אני יכול לכתוב לך כאן כמה אלים. בנוסף, האם אתה משבץ את האלים בסוג של פנתאון, או כל אחד סותר לקיומו של השני(בקצרה- דת פוליתאיסטית אחת, או דתות מונותאיסטיות מרובות)?

תיתן לנו יותר מיקוד. אילו אלים? של מה? אם המשחק הוא סביב טוב ורע מוחלטים וכאלה אז יש לך את היהדות, הנצרות, האסלאם והזורואסטרים לקחת מהם השראה. אם זה על התחום האפור יותר קח דת פוליתאיסטית כלשהי. תן לנו מיקוד בשביל לתת לך דוגמאות טובות.

אניע מציע לך ליצור אלים משלך, למעשה התהליך של היצירה קל למדי, אני מניח שאתה מעדיף מספר עלים.
עקרונית כך מספר כוחות/תחומים שונים והצמד לכל אחד מהם אל אחד או יותר, בנוסף עדיף שלאלים הראשים של יהיה מספר כוחות.
הנה אל ראשי המשמש למעשה כפאונטון:
פ'לטרע-אכמע-לג'ון-רענל הוא על פראי וקדמון המיצג את ארבעת היסודות השינוי והקביעות החיים המוות, הוא הכול וכלום הוא זכר ואישה הרוצח והקורבן וכל דבר והיפוכו.
כאשר פ'לטרע-אכמע-לג'ון-רענל הופיע או היה תמיד הוא בראה או שינה את העולם, לא ברור אם הוא איכלס אותו בשלב הזה. (לא היה ממש מישהו שתיעד את תחילת העולם והדעות חלקות לגבי מה שקראה לפני תקופת הפיצול הראשון).
אך כעבור זמן מה, יתכן שרגע ויתכן שנצח מסיבה כל שהיא מרצונו או שלא מרצונו קראה הפירוק הראשון.
העל האדיר התפרק ל4 אלים אחרים אשר החזיקו כל אחד מהם ברבע מכוחות האל, אך נדעו בשל משיכה חזקה לשתי תחומי השפעה של האל.
האלים החזקים החזיקו כל אחד מהם ברבע משמו של האל, בדומה לו הם היו זכר ונקבה כאחד.
האלים היו פ'לטרע אל המים והמוות, אכמע אל האש והחיים, לג'ון אל האוויר והשינוי ורענל אל האדמה והקביעות.
כעבור זמן מה נעשה הפיצול השני, יש שיגידו שממלחמה יש שיגידו מרצון ואחרים מאמינים שזב קראה עקב נסיון כושל להתאחד שוב לאל הקדמון.
כל אחד מהאלים התפצל שוב וכל אחד מהם נושה שמינית משמו של האל הראשון.
הפעם הזו האלים נחלקו לפי מינים, 4 זכרי יסודות הכוח ו4 נקבות חסודות הרוח.
האלים היו פ'ל אל המים וטרע אלת המוות, אכ אל האש ומע אלת החיים, לג' אלת השינוי וון אל הרוח, רע אל האדמה ונל אלת הקביעות.
האלים ילדו ביניהם אלים נוספים רבים אך משניים אשר יצגו את שאר העולם והם ילדו גם הם ילדים אשר נהיו לאלים פחותים.

הרעיון הזה למשל מתאים מאוד לתרבות רבה של אלים למשל תרבות מזרחית, היא תתאים פחות לתרבות מערבית.

בעיקרון אני צריך 4-5 אלים, ולא חייבים להיות אלים, והם צריכים להיות פנתאון, והמשחק הוא לא סביב טוב ורע, או יותר הכון לא טוב ורע מוחלטים. אשמח לקבל רשימה של אלים(4-5), וגם רוחות טבע בשביל להכניס עוד צבע למשחק... להקשות טיפ טיפה על השחקנים

מה שאני אומר שזה ממש קל לעשות את זה בעצמך, את מה שכתבתי למלעה המצאתי תוך 10 דקות.
תחשוב עכל הכוחות ותחלק אתום לאלים הראשים ותקבע את אופים, לאחר מיכן תשמיך למטה לפי רמת הכוח ותיצור אלים או רוצות טבע נוספות.

אם אתה רוצה, יש לי דתות שהכנתי לעולם מערכה שקצת בהקפאה, והן יכולות להתאים מאוד למערכה מרוכזת אמונה.
אבל, אולי עדיף שתמציא משלך.
אבל אם תרצה כיוון-

במערכה שלי, יש את ה"אמונה הישנה" שמבוססת על המיתולוגיה הסלבית, והיא "דרואידית" בטבעה, ועוסקת בעיקר באקולוגיה הרוחנית והגשמית, והאדם הוא רק חלק ממנה.

יש את "דת העלמה"- שזה בהשראה מנצרות, על עלמה בתולה שהקריבה את עצמה לכפר על חטאי העולם, ורואה בטבע מפלצת שצריך להשתלט עליה. יש להם גם קדושים שהם פטרונים לנושאים מסוימים בדומה לפנתיאון פגאני.

או דת מסתורית בשם "החוזה", שהיא סט של חוקים ספציפים, של אל חסר שם.

שוב, השאלה צה הכיוון שלך.
למשל, רומח הדרקון עוסק הרבה באמונה (ולדעתי זאת אחת נקודות החוזק של הסדרה), אבל זה אלים גאנריים למדי.

עוד טיפ כללי, מספר אלים מוגבל- בפאורן למשל, יש אל לכל דבר אבל יותר קשה לדעתי לעשות שם מערכה שמבוססת על אמונה כשלא משנה באיזו אידאלוגיה הדמות תאמין, כנראה שיש לזה אל.

בסדרה המקורית של רומח הדרקון, זה היה על חיפוש האלים שנטשו את העולם לעידן מלא יאוש.
גם הפנתיאון מבוסס על מערכת הנטיות של מו"ד ולדעתי בצורה אלגנטית-
יש אל טבע טוב, אלת טבע ניטרלית ואלת טבע "רעה" (בעיקר כאוטית) עם אופי ואידאלוגיות מענינות.

למעשה, אני משתשעשע ברצינות עם הרעיון להריץ קמפיין רומח הדרקון וחלק מזה, זה החיבה שלי לאלמנט הזה.

אבל אולי להשראה, תסתכל במקורות דתיים, סיפורים דתיים על גיבורי דת- מה מקור המתח בסיפורים האלה?

סיפורים מדתות שונות ומתקופות שונות יציגו קונפליקטים דתיים שונים.
אני זורק לך חומר למחשבה, כי אני מבין שיש לך רעיון מאוד מעורפל כרגע של מה שאתה מחפש.

אני כרגע מריץ מערכה שמתבסס חזק על דת. אם אתה באמת הולך על זה חזק, אני יכול לזרוק כמה עצות כלליות יותר.
בתור התחלה, כשדת היא העיקרון המרכזי בעולם, הכל קשור לדת. אנשים אוכלים, מתרחצים, עובדים, ישנים ומתים בשביל הדת. החל מטקסי תפילת בוקר של היהדות והאיסלאם, דרך ריקודים סביב המדורה כדי להמריץ את דמם של לוחמי האינקה, וכלה בטקסי החניטה והמעבר לחיים אחרי המוות במצרים העתיקה. דת טובה היא דת שמעורבת בכל תחום בחיים של המאמינים.
דבר שני, שנוגע במיוחד לעולם פוליתאיסטי, הוא שסביר להניח שמבנים פוליטיים וחברתיים יתעצבו בהתאם לתפיסה הדתית. בדומה לשינויים הדמוגרפיים העצומים באימפריה הרומית לאחר עליית הנצרות, שינויים בתפיסה דתים מעצבים שינויים בתפיסות חברתיות. מדינה שבה הדת הרשמית דוגלת בטבע וטבעיות תתעצב בצורה של שלטון מועצה, אולי, וייתכן שהיא תימנע מבנייה של ערים גדולות, מה שיוביל לירידה באוכלוסייה, כלומר לירידה בגודל המדינה. לכן מדינות שסוגדות לאלי טבע לא יהיו גדולות במיוחד. לעומת זאת, במדינה שסוגדת לאל המלחמה, השלטון יהיה צבאי ביותר, וסביר לניח שהמדינה תבצע כיבושים נרחבים, לא תמיד לצורך, ובדומה לכיבושי אלכסנדר מוקדון, הדבר יכול להוביל לאפקטי כור היתוך שונים, שבסופו של דבר יכולים להוביל ליצירת מדינה מאוד לא יציבה, שתתבסס על בסיסים צבאיים שמדכאים את האזרחים. במדינה כזו יווצרו מרידות רבות, והיא לא תהיה יציבה פוליטית, כיוון שהכובש החזק ביותר הוא השליט, ולא המוכשר ביותר לשלטון.
ודבר אחרון, אל תרגיש שהדתות שלך מגבילות אותך. גם אם העולם מבוסס דת, אתה יכול להעביר את זה לרקע כשאתה צריך. גם בעולם עם שליטה דתית חזקה, רוב העולם יסתכל על הדת כעל ברירת מחדל, ולא יחזיק באמונה חזקה להדהים. תעשה מה שנוח לך.
בהצלחה.

המשחק עצמו מבוסס על השיטה החמישית, כלומר לוקח ממנה דברים, אבל יש שינויים מסוימים. בעקרון ויתרתי על מקצועות, והחלטתי שהשחקן מקבל יכולות מהאל, וכלי נשק מהמקדש שהוא משרת בו. הדת לא שולטת בעולם, אבל היא חלק ממנו. חוץ מזה, יש את כל הגזעים המקוריים של טולקין, וכמה שהשמצאתי בעצמי או שלקחתי מהרפתקאות אחרות ששיחקתי בהן.

נ.ב.- תודה רבה לalmoni זה באמת עזר לי

עריכה אחרונה:
חזרה