• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים הרעלה האדומה-קללת הרעלה האדומה [שו"ש 74]

דדארון, מתחיל לפקוח את עיניו לאט לאט לתחושת חום חורכת ולרעשים של פצפוץ אש וגחלים !
מסביבו גופות של אנשי כפר מיתאדס הידידותי - או לפחות מה שנשאר ממנו... נהרות של דם, בתי עץ בוערים, עשן ושום קול או מראה של משהו חי.
דדארון מנסה לקום... המגן שלו עם עיטורי האצולה של מסדר הפלאדינים הזהובים מוכתם בדם והחרב שלו לא נראית בסביבה, אבל הכי גרוע - הידיים ! הידיים שלו מלאות בדם קרוש ושאריות בשר - כנראה בשר אדם ! ריח מבחיל, הוא עוצר עצמו מלהקיא.
קרבות לא היו דבר חדש באיזור הספר, אבל ריח הבשר החרוך - זה היה כבר יותר מדי.

פלאשבקים - הוא רואה שד בוער בגודל של ענק גבעות, עורו אפוף בלהבות תמידיות טובח ללא רחמים באנשי הכפר.
רגע.. פתאום הכל חוזר אליו - הוא היה בעצם השד.

עיניו מתמלאות דעות וכאב עמוק מפלח את ליבו, הוא מסיט את הראש לאחור לכיוון הקרקע - היא אכן שם כמו שחשב !
הרעלה האדומה הארורה, חפץ שהסתבר שמקולל ומשום מה הוא לא זוכר אפילו מהיכן היא הגיעה לידיו.

דדארון זועק למחילה מאל הצדק... האם מישהו יכול בכלל למחול על מרחץ דמים שכזה ?
הוא קורע את הרעמה בזעם ומשליך אותה אל האש, עכשיו הוא חייב לברוח, לפחות כדי לחשוב מה לעשות...

דדארון רץ קילומטרים רבים, כואב כל צעד עד שלא יכל להמשיך והתמוטט ליד הנהר.

כעבור כשעה הוא מתעורר, שוב פוקח את עיניו, שעת אחר הצהרים מאוחרת, אדוות הנהר טופחות על פניו ומעירות אותו..
הוא נשען על סלע שהיה באיזור כדי לקום, אבל משהו הסתבך ביד איתה דחף את עצמו - הוא מסתכל מבועת !!! זו הייתה הרעלה האדומה - שלמה וחדשה שאילו ביום בו נתפרה לראשונה !
:devil:

מגניב אבל לא מלוטש. אהבתי בסך הכל.
BadBug אמר/ה:
כנראה בשר אדם ! ריח מבחיל, הוא עוצר עצמו מלהקיא.
לדעתי זה היה מעורר דחייהה בהרבה אם הריח היה דווקא מעורר תיאבון - קשה בהרבה להתמודד עם זה.

נקסטורל - אמנם אני מסכים איתך לגבי כל מילה, אבל יש אנשים שרוצים לכתוב הגשות בצורת סיפור, ולא כסקירה. ולכן, גם אם אתה רוצה תיאור של הקללה תיאלץ לבקש אותו, אבל, אנא ממך, בלי להגיד שזה פוגע בהגשה, כי גם אם אתה חושב ככה זה לא אומר שהוא רוצה לכתוב את זה כסקירה.

מעריך את התגובות, תודה.
אנסה לענות -

1. ריח בשר אדם לא אמור לעורר תאבון של פלאדין... הוא הריח אותו רק אחרי שהתעורר בצורתו המקורית...
לגבי ליטוש - אולי היה אפשר ללטש עוד, מבחינתי פונקציה של זמן זה גם לא מתיימר להיות חומר להדפסה או משהו.. רק קצת רעיונות והרחבת אופקים.

2. חשבתי שהעיקר הוא התוכן, לא הכרתי שיש בעיה לכתוב בצורה סיפורית, לדעתי זה יותר מעניין ואני חושב שכבר ראיתי הגשות דומות, לכתוב קללה ותאור יבש שלה זה פחות מעניין ואפילו קל יותר..

3. הוא כנראה הפך לשד עצמו וראה את הידיים, הרגליים של עצמו וכו', הרגיש את הרוע, את התאווה לרצח ועוד.. בדיוק כמו שאתה יודע שאתה אדם גם אם לא ראית את עצמך במראה מעולם.

אני אשמח לשמוע למה בכל זאת אתם חושבים שהגשה בצורה סיפורית פוגעת בה ?

BadBug אמר/ה:
ריח בשר אדם לא אמור לעורר תאבון של פלאדין... הוא הריח אותו רק אחרי שהתעורר בצורתו המקורית...
ממה ששמעתי, בשר אדם מריח כמו כל בשר אחר, כך שאני מניח שהוא כן מריח טעים. מה שהופך את העניין לעוד יותר מזעזע.

אהבתי את ההגשה ואני לא חושב שהגשה בצורת סיפורית פוגעת בה. אם זה מה שנוח לך לעשות זה יותר ממספיק ועושה את העבודה, כי אני כן יכול לראות את עצמי משלב משהו כזה במשחק.
מצד שני, אם יש לך זמן אני כן אשמח לקרוא את הרעיונות שלך לשילוב במשחק ואני חושב שלצורך זה כן אפשר להוסיף סקירה יותר מדויקת של הקללה (גם אם זה לפעמים אומר להציג מספר אפשרויות שלא בהכרח מתחברות אחת לשניה. שו"ש הוא לא דו"נ). ושוב, זה יהיה רק תוספת לבקשה בצורה הסיפורית ולא במקום.

בכללי, אין שום בעיה עם לכתוב הגשה בצורה סיפורית. יש הגשות שבהן זה פשוט עובד יותר טוב, וכאלה שזה עובד בהן פחות טוב. אני חושב שכאן, זה עבד פחות טוב, זה הכל.
אני חושב שסקירה של הקללה מנקודת מבט אובייקטיבית קרה הייתה יכולה לעבוד יותר טוב כאן כדי להעביר את ה"זוועה", אבל בקריאה שנייה אני חושב שאם היית לוקח את התיאור הסיפורי ליותר קיצוניות, או אפילו משלב את התיאור הסיפורי עם תיאור אובייקטיבי מידעי קר, היית יוצר אפקט יותר טוב ומעביר את התחושה שאתה רוצה להעביר בצורה טובה יותר.

סיפור (או שיר, או ציור, או ציטוט) מעביר אווירה בצורה שהסבר לא מאפשר. הסבר מעביר מידע היטב. אני חושב שהאידיאל הוא להכניס קטע in בנוסף להסבר למנחה, כדי להעביר גם את המידע והאווירה היטב, אבל זה דורש יותר השקעה. אפשר גם לפרט בתור הסבר שדמות נותנת, או חלק מיומן. אך גם אז יש להקריב מידע לטובת אווירה. המנחה אמור לדעת הכל, בניגוד לדמויות.

חזרה