• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיכום שנת משחקי התפקידים שלכם - 2018

כמו בכל שנה, לקראת סופה, מגיע הזמן לסכם אותה :)

אז מבחינת משחקים בפועל, השנה אני ממשיך להריץ את הקמפיין שלי של מורדי הגיהנום, בפאת'פיינדר עם נתיב ההרפתקאות Hell's Rebels. התחלנו אותו לקראת סוף 2017, ואנחנו בערך באמצע הדרך לסיום הקמפיין.
בנוסף אליו, אני משחק גם ב"גלגול גורלי" כפי שבוודאי ראיתם ביוטיוב, את ארגמן (אלף כוהן) עם מבוכים ודרקונים 5.
שני המשחקים הללו הולכים להמשיך בשנה הבאה עלינו לטובה, אם לא יהיו הפתעות :)
עם זאת, קשה לי לראות את עצמי מתחיל משחקים נוספים, ניסיתי גם השנה אבל זה לא ממש צלח.
מה שכן אשמח, זה להתחיל משחק עם הילדים.

מבחינת משחקים שקניתי (אני לא עוקב אחרי PDF, למה? ככה):
* ההרפתקה Dragon's Hoard לשיר של אש וקרח. משחק תפקידים שאשמח להנחות, ואני צריך הרפתקה להריץ. המשחק הגיע לסיומו השנה, כך שניצלתי את ההזדמנות.
* Tales of Equstria, משחק התפקידים של פוני קטן שלי, הרצתי בקצרה לילדים והוא ממש חמוד. מחבב אותו יותר מאשר קוסמים קטנים כי הוא מרגיש יותר משמעותית ופחות אבסטרקטי - יותר מכאניקה, למרות שהיא פשוטה. כמובן זה שהמשחק בעולם שכל הילדים מכירים ואוהבים זה פלוס ענק.
* מלחמת הכוכבים d6 גרסת השלושים שנה. זה מוצר ששמתי עליו את העין, והייתי חייב לקנות ברגע שהגיע לארץ. ממש מגניב.

זהו, למעט PDF שקניתי כמה. אבל בפועל, השנה לא ממש הייתי צריך לקנות משהו למשחקים שלי, כך שקניתי מעט (וגם מכרתי כמה).

מה הסיכום שלכם ל-2018?

Nextorl אמר/ה:
הממ, בשנה האחרונה שיחקתי והנחתי. סיימנו קמפיין של 3.5 בTPK ועברנו להרבה חד"פים קצרים. אחריהם, הנחיתי מיני קמפיין בואנור שהיה ממש מגניב וכיף, ואני מחר מסיים את הסשן האחרון בקמפיין בעולם קארת'ון.
ואם מדברים על קארת'ון. לפני בערך שלוש שנים תמכתי בקיקסטארטר, והספר הגיע השנה. והוא מדהים. עכשיו רק לחכות לספר למנחה, שיכלול גם המרה של העולם לכל מני שיטות (ביניהן גורל, עולם המבוך, מו"ד 5, ואולי גם העידן ה13? לא זוכר כבר. כנראה גם עולמות פראיים).

כמו כן, אני מנחה בפורום משחק מו"ד 5 אחד, משחק במשחק פת'פיינדר מגניב, ואני נהנה מאוד משניהם. גם הגענו כבר לקרב הסופי של מוות עגום, ואני מחזיק אצבעות שלא אחזור על המשפט הזה גם בסיכום שנה הבאה.

חוץ מזה, תמכתי במהדורה השנייה של ואנור (מחכה לספר), הפכתי למנהל בפורום (שזה אדיר), והשגתי כמה קוביות ומפות קרב חדשות.
זה היה הסיכום השנתי שלי משנה שעברה, אז בואו נראה מה השתנה.
קמפיין קארת'ון הסתיים בהצלחה, והפקתי ממנו לקחים רבים. אחריו, התחלנו סטארפיינדר שהסתיים מהר יחסית ועברנו לעיר בערפל. בינתיים אני לא מת על השיטה, אחת הסיבות לכך שהקמפיין לקראת סיום (רק שיהיה סשן...). אחרי זה נראה מה יקרה, אבל יש כמה תכנונים.

הספר למנחה של קארת'ון עדיין לא יצא, ועם הקיצוצים שהיו בevil hat כנראה גם לא ייצא בקרוב. אבל היוצרים הבטיחו שהם עובדים עליו לאט לאט ושחררו דוגמית תוכן לבינתיים, אז אני סומך עליהם.

את הקרב הסופי של מוות עגום סיימנו! ועכשיו משחק הפורום שלי נמצא בשלב הזה. יש לי כמה רעיונות למה לעשות אחרי שהוא יסתיים, אבל נחצה את הגשר הזה כשנגיע אליו.

הספר של ואנור הגיע והוא נהדר, ותמכתי גם בפלאים (ואקבל גם את "קוסמים קטנים" עם הספר). שמעתי על השיטה המקורית של masks הרבה דברים טובים, תמיד רציתי לנסות אותה, אז אני מקווה שאוהב אותה מספיק כדי להריץ מיני קמפיין או קמפיין של פלאים בקבוצה השולחנית.

בנוסף, קניתי את המדריך לשחקן של ממלכות נשכחות של 4, ספר שרציתי הרבה זמן. קיבלתי את "גיבורי הסערה" מהקיקסטארטר, ואת עיר בערפל שהזכרתי למעלה. כמו כן, קניתי את הbasic flipmat של פאיזו, והיא נהדרת. וכמובן, מצאתי עותק של "שחר האדמה" בעברית ביד-2 באייקון, וזה ספר שרציתי כבר הרבה זמן.

ואחרון חביב- arts & arcana special edition מדהים, ואני שמח שהשגתי אותו בזול מאמאזון (שממש השתגעו עם ההנחות שלהם על משחקי תפקידים בזמן האחרון, אבל אני לא מתלונן). כבר כמעט גמרתי לכתוב לו סקירה.

נ.ב. לפני יומיים בערך ניצלתי מבצע אחר באמאזון וקניתי את ספר הכללים של סטארפיינדר, אז זה מגניב.

התחלתי להריץ Ars Magica וזו שיטה חמודה בעולם נפלא, בינתיים אני מאוד נהנה. בנוסף, החיינו לאחר סיום קירס הקצינים את קבוצת הPathfinder Society שלנו, שזה עוד יותר טוב.

מבחינת שאיפות, אם הזמן יתיר זאת, אני שוקל להריץ נתיב הרפתקאות כלשהו בשנה הבאה, כי אני מתגעגע. בינתיים War of the Burning Sky יוצא בספרים חדשים למה' 5 - ואף על פי שלא אכפת לי מהשיטה, הם בצבע מלא וניתן להשתמש בהם לגרסאות האחרות של נתיב ההרפתקאות.

אז יש לי שלוש קטגוריות כאן:

משחקים ששיחקתי
* שיחקתי כמה חד"פים בכנסים, שיחקתי כמה חד"פים של מבוכים ודרקונים 5 ושל פאת'פיינדר, והרצתי הרבה מאוד חד"פים של "פלאים" (עוד עליו בהמשך).
* שיחקתי בהרפתקה אחת בת כמה מפגשים, הראשונה מקמפיין של "הטבעת האחת" (בדיוק השבוע סיימנו את ההרפתקה וחזרנו הביתה לברי לחודשים הקרובים. בשבוע הבא חלק מהדמויות יצאו להרפתקה של השנה העוקבת עם בוא האביב).
* הרצתי 12 מפגשים במערכה של מבוכים ודרקונים 5 וממשיכים בשבוע הבא.

משחקים שהשקתי
* אז השנה יצא לאור גיבורי הסערה, ספר ההרחבה הישראלי השווה לפאת'פיינדר, עם דגש על עולם המערכה של איי הסערה מאת האיש הזקן, אבל תוכן שקל להמיר לעולמות מערכה נוספים. כתבנו עליו באתר הפונדק ואני עדיין מחכה שמישהו יסקור אותו ;) https://www.pundak.co.il/site-news/831-heroes-of-storm-published
* בתחילת השנה הקרובה ייצא לאור פלאים: גיבורי המחר, ספר משחק תפקידים על גיבורי-על מתבגרים. אז טכנית זה הישג של השנה הבאה, אבל מאחר והצטרפתי אל Icel לעבוד עליו בסוף דצמבר שעבר, בעצם העבודה הייתה ממש לאורך כל השנה האחרונה. השבוע סיימנו את העימוד ורק ממתינים לקבוצת ביקורת שתאתר שגיאות כתיב אפשריות, ואז - לדפוס.

משחקים שקניתי
יחסית שנה רגועה מבחינת קניות. השקעתי בכמה מימוני המונים והשיטות הגיעו אליי.
* קונאן 2ק20 - שיטה חמודה לאללה ועולם מערכה מקיף ומפורט. בתכלס נראה לי שלא אשתמש בשיטה (כי לא נראה לי שיש לי בשלוף שחקנים שמוכנים לקרוא אותה) אבל יש בה כמה רעיונות שווים שלגמרי אפשר לאמץ לשיטות אחרות, ועולם המערכה המפורט הוא אחלה מקור השראה. אספו עבורנו את כל הסיפורים הרלוונטיים ועוד תוכן מקורי שעובד נהדר.
* מסע אל הרגנרוק - עולם מערכה + הרפתקת-על למו"ד 5, המבוססת על המיתולוגיה הנורדית. ההרפתקה נראית בינונית אבל היא אפיזודית, כך שאפשר לשלב את החלקים הטובים ולשנות לחלוטין את החלקים הבינוניים. עולם המערכה אחלה. התוכן המכאני מגניב ביותר, אבל עוד לא התעמקתי.
* עיר בערפל - ספר מהמם ביופיו. כתבתי את דעתי עליו כאן: https://www.pundak.co.il/forums/threads/39811

בנוסף להשתתפות במשחק הפורום שנקסטורל מריץ, שמתקרב לסיומו ביחד עם השנה הזאת, הצטרפתי לקבוצה שולחנית חדשה. התחלנו את Tomb of Annihilation, שהולך אחלה בינתיים. אפשר לומר שזו הקבוצה השולחנית הראשונה שלי, אני מקווה שהיא תצליח לשרוד גם אחרי שחבריה יתגייסו.

גם התחלתי להנחות את בין ערפל לקיטור, משחק סטימפאנק חופשיטה שאני ממש מרוצה ממנו.

חזרה