• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האם יש משחק תפקידים בו משחקים שחקנים של משחק תפקידים?

יובל סול-בוקר לנצח

פונדקאי מהשורה
אהלן, לאחרונה יוצא לי לפנטז לא מעט על לשחק במשחק תפקידים כמו מו"ד עם קבוצת אנשים טובה (אני מוצאת רק קבוצות של אוטיסטים :bang: לא כיף לגור בשכונת חור בת"א). משיחות עם אנשים אחרים, אני לא היחידה שחווה את זה.
יש משחק תפקידים שבו משחקים שחקנים של משחק תפקידים?
נק' בונוס אם במשחק אפשר שדמויות השחקנים ישחקו במשחק שבו משחקים שחקני תפקידים וכן הלאה (הדבר היחיד שמרטיב אותי יותר מיובל זה רקורסיה :flame: ).
בנוסף, גם נקלעתי למספר דיונים לגבי עיצוב משחקי תפקידים. האם יש משחק תפקידים בו משחקים מעצבי משחקי תפקידים? אם כן, אפשר לשלב בינו ובין משחק התקפידים בו משחקים שחקני משחק תפקידים?

אם אני זוכר נכון יש מודול של פיאסקו שפעם כמה חברים מהפורום שיחקו, בתקופה שהיינו עושים מודל פיאסקו שבועי. לצערי, אינני יודע את שמו, אבל הוא כן חינמי ואמור להיות זמין באתר של פיאסקו.

הייתה פעם שיטה שנקראה Dream Park (שהתבססה על ספר בשם זה, שתורגם לעברית כ"פארק החלומות - ספר נחמד, שווה קריאה) בו משחקים כל מיני אנשים שבאים למין פארק שעשועים שיש בו משחקי תפקידים חיים עם הולוגרמות וכיו"ב. ככה שהדמות שלך יכולה להיות "טיירון ג'פרסון, רואה חשבון אפרו-אמריקאי מניו יורק" שבעצמו משחק בפארק באופן קבוע את "אומסלופוגאס לוחם הזולו".

הייחוד בקונספט הזה - הוא נותן לך הסבר הגיוני למה יש לך חבורה שכוללת ויקינג, פיראט-חלל, סמוראי וקאובוי וכולכם בעצם חוקרים את פירמידת החידות של פרעה אח-חמור הרשע וכנופיית המומיות שלו.

עוג - פיאסקו? מה זה?
המפקד - מעניין. גם לא הבנתי איך זה נותן הסבר הגיוני לחבורות המוזרות שרואים.

בכל מקרה, השיטות האלה הן לא סוג של סאטירה?

כאנקדוטה משעשעת, פעם קראתי איזה קומיקס ישן (נראה לי בשם זבנג) עם מפלצות מו"דיות ששיחקו תלמידי תיכון שחקני מו"ד. זה מה שגרם לי לחשוב על הרעיון הזה, אבל אף פעם לא הבנתי למה לעשות את זה.

"פארק החלומות" אמור להיות משחק רציני.
איך יוצאת חבורה מוזרה?

תחשוב - אתה מגיע למין אתר נופש, שיש בו גם מתחם משחקים - חלק מהתפאורה אמיתית וחלק זה הולוגרמות וכו'. יש לך דמות קבועה שאתה משחק ומתחזק כבר כמה זמן, וככה גם לשאר האורחים - מתחלקים לקבוצות ומשחקים בהרפתקאות שמפעילי הפארק הכינו. יכול להיות שהדמות הקבועה שלך היא אביר או קאובוי, אבל זה לא מחייב את השחקנים האחרים לגבי הדמויות שלהם, או את מפעילי האתר לגבי סוג ההרפתקאות שהם מכינים שם.

במשחק הדגש הוא לא רק על ההרפתקה והדמויות הדמיוניות (שבספר הקריאה "פארק החלומות" מתואר כחוויית-גונזו שמזכירה משחקי מו"ד משנות השבעים) אלא גם על הדמויות של האנשים שמשחקים אותן, האינטראקציות ביניהם וכו'.

כאשר משחקים בפיאסקו, על השחקנים לבחור playset למשחק, שקובע איפה הם משחקים, מאיזה טבלאות של קשרים מוזרים ומשעשעים הם יגלגלו, ובעיקרון קובע את המשחק. ישנו playset בו הקבוצה היא קבוצה לא מתפקדת של שחקני תפקידים.

אופציה דומה זה סדרת משחקי סוף העולם של FFG - שם בונים את השחקנים כדמויות ומשחקים את עצמכם בתרחיש אפוקליפטי כלשהוא, בין אם זה פלישת חייזרים או שהזומבים תוקפים.
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/the-end-of-the-world/

חזרה