נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

בחורות ערומים, ברברים בחוטיני ולוחמות בצ'ינמייל ביקיני -הסיפור האמיתי?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 4264
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25
תשובות: 7

בחורות ערומים, ברברים בחוטיני ולוחמות בצ'ינמייל ביקיני -הסיפור האמיתי?

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 24 נובמבר 2018, 12:42

סיבה נפוצה למריבות בין חובבי פנטזיה ובהם שחקני תפקידים בסביבות פנטזיה, היא נושא הלבוש של דמויות - ובעיקר הנטייה של ציירים ותפאורנים להלביש את הגיבורים ובדגש על הגיבורות - במעט מאוד בגדים.
הנושא הזה נטחן מהרבה כיוונים ואפשר לסכם את הטענות העיקריות שלו בשתי פסקאות:

1) לא רק נשים מולבשות בביקיני משריון שרשראות או מגיני כתפיים וחוטיני - יש גם מספיק ברברים בתחתוני עור ולוחמים חשופי חזה ורגליים.
2) ביקיני משריון שרשראות, שריון עם ציצים, חוטיני משריון לוחות וכיו"ב הם לא פרקטיים ואף לוחם היסטורי לא התלבש ככה אף פעם.

אז הפסקה הראשונה היא יותר דיון של מגדר וכיו"ב. אבל הטענה השנייה - נכונה, אבל לא לגמרי.
היסטורית, היו לוחמים שבהגדרה לבשו בגדים מינימליים. הגלדיאטורים. איך זה קרה?

גלדיאטורים, בתקופה שזה היה ממש באופנה ברומא, נלחמו בזירות פתוחות לשמיים, בימי שמש חמים. הקהל אמנם נהנה מצל ושתייה קרה, אבל הם לא. מפיקי הקרבות רצו שמצד אחד יהיה לגלדיאטורים ציוד הגנתי (אחרת הקרב יגמר מהר מידי) אבל מצד שני עמדו בפני בעיה אחרת - גלדיאטור משוריין-מידי יתעלף ואולי ימות ממכת חום, יתקשה להילחם והקהל יתעצבן.

הפיתרון שנמצא - לאפשר לכמה שיותר חלקים מגופו של הגלדיאטור לפלוט חום. משמעות הדבר הייתה - לחשוף כמה שיותר גב וחזה. זו הסיבה לעיצוב המוזר של שריונות הגלדיאטורים שרואים בציורים - רק קסדה ושרוול שריון על הזרוע, חגורה שמגינה על הבטן אבל לא על החזה, מגיני כתפיים בלי שום שריון אחר וכו'.

תמונה

השריונות האלה לא היו כ"כ פרקטיים בשדה הקרב ונשארו בזירת הגלדיאטורים, אבל דווקא המגן המרובע של הגלדיאטורים וחרבות שבהן הם השתמשו מצאו את דרכם לשימוש הלגיונות.

אז, "בחורות ערומים וברברים בחוטיני" אולי לא סביר לפגוש בהרפתקה שמתרחשת במבוך תת קרקעי או ביער דמוי מערב אירופה, אבל בזירת גלדיאטורים זה אפשרי בהחלט.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה