• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

השראה: הציורים האוריינטליסטיים של ז'אן לאון ז'רום

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
ז'אן לאון ז'רום היה צייר צרפתי, שביקר תכופת באימפריה העות'מאנית וצייר אותה ואת אנשיה. הציורים שלו מרגישים לפעמים כמו צילומים, והם יכולים להביא המון השראה למשחק מזרח תיכוני.
(הערה: אני לא מביא את כל הציורים המזרח תיכוניים שלו, כי חלקם... ובכן, לא צנועים מאוד. למתעניין: https://en.wikipedia.org/wiki/Jean-L%C3%A9on_G%C3%A9r%C3%B4me)

Napoleon-G%C3%A9rome.jpg

1024px-Jean-L%C3%A9on_G%C3%A9r%C3%B4me_-_On_the_Desert_-_Walters_3734.jpg

800px-J.L._Gerome_-_The_Wailing_Wall_-_Google_Art_Project.jpg

Arnaut_smoking-large1865.jpg

Prayer_in_Cairo_1865.jpg

Jean-L%C3%A9on_G%C3%A9r%C3%B4me%2C_Hasaneyn_Camii_%C3%96n%C3%BCnde_%C4%B0syankar_Beylerin_Ba%C5%9Flar%C4%B1.jpg

1024px-Arnaut_and_his_dog_by_Jean_Leon_gerome.jpg

800px-G%C3%A9r%C3%B4me-Black_Bashi-Bazouk-c._1869.jpg

800px-Jean-L%C3%A9on_G%C3%A9r%C3%B4me_015_Carpets.jpg

המשחק שאני כרגע מנחה מתרחש בעולם רנסאנסי עם קצת יוון, סקוטלנד, ג׳ונגלים ומונגוליה בשוליים, אז... לא הרבה בינתיים. אם אחד מהשחקנים ילך למדבר הוא כנראה ייתקל בדברים כאלו, אבל אני לא רואה את זה קורה בינתיים.

מעניין להשוות אותם לציורים האוריינטליסטיים של בערך אותם מקומות שצויירו בערך באותה תקופה על ידי האמן הסקוטי רוברטס, שקיבל שירשור כזה משלו:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/38698

השראה זה עניין חמקמק מאוד באופן כללי. לפעמים, ציור יכול לתת לך השראה לכתוב נתונים למה שמופיע בציור. לפעמים, באופן אסוציאטיבי הוא מריץ אותך לכיוונים בלתי צפויים. כי איך שאנשים מציירים דברים זה לא רק האופן בו מה שהם ציירו נראה, אלא גם האופן בו אנשים בתקופתם הסתכלו על העולם. בכל מה שקשור לציור אוריינטליסטי זה בולט במיוחד - הפנטזיה על המזרח כמקום חושני ואקזוטי עם נשים ערומות ויפות שמתגלגלות בבתי מרחץ, וגברים קשוחים ואציליים עם בגדים יפים וחרבות יפות. אבל זו בעיקר פנטזיה של המערב על המזרח, אמיתית בערך כמו העיניים הענקיות והשיער המתפרץ של דמויות אנימה/מאנגה שהן פנטזיה של יפנים על המערב. המזרח האמיתי באותה תקופה היה די דומה לזה שאפשר לראות גם כיום - עם נשים עייפות במטפחות ושמלות גדולות שרודים בהן גברים משופמים ולא חברותיים.

חזרה