• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מחפש מישהו לעבוד איתו על עולם מערכה של יקום Defiance

ariel127711 אמר/ה:
אני מאוד רוצה להכנס לדבר העיקרי שהפונדק עוסק בו הלא הוא משחקי תפקידים, ואני אשמח אם מישהו יעזור לי ליצור עולם מערכה נדמה לי קוראים לזה...
רגע, אם זו המטרה שלך... למה?
יש המון דרכים אחרות להתחיל ממשחקי תפקידים, ובניית עולם מערכה לפני שאתה מתנסה בכלל במהו המשחק נראה לי כמו לקפוץ מהר מידי למים העמוקים.

במקום זאת, הייתי מציע לך לקרוא על מהם משחקי תפקידים, לחפש באינטרנט וכאן, אולי לקנות ולקרוא שיטת משחק (מבוכים ודרקונים, פאת'פיינדר, עולם המבוך...), ולמצוא קבוצה- כאן בפורום או בכול מקום אחר- להתנסות שם במשחק!

אם להשתמש באיזו מטאפורה, אתה מגיע פה ומבקש עזרה בבניית מכונית, כאשר מעולם לא נסעת בשום כלי רכב בחייך.

העוג הברברי אמר/ה:
ariel127711 אמר/ה:
אני מאוד רוצה להכנס לדבר העיקרי שהפונדק עוסק בו הלא הוא משחקי תפקידים, ואני אשמח אם מישהו יעזור לי ליצור עולם מערכה נדמה לי קוראים לזה...
רגע, אם זו המטרה שלך... למה?
יש המון דרכים אחרות להתחיל ממשחקי תפקידים, ובניית עולם מערכה לפני שאתה מתנסה בכלל במהו המשחק נראה לי כמו לקפוץ מהר מידי למים העמוקים.

במקום זאת, הייתי מציע לך לקרוא על מהם משחקי תפקידים, לחפש באינטרנט וכאן, אולי לקנות ולקרוא שיטת משחק (מבוכים ודרקונים, פאת'פיינדר, עולם המבוך...), ולמצוא קבוצה- כאן בפורום או בכול מקום אחר- להתנסות שם במשחק!

אם להשתמש באיזו מטאפורה, אתה מגיע פה ומבקש עזרה בבניית מכונית, כאשר מעולם לא נסעת בשום כלי רכב בחייך.

היה הרצאה ואני מבין בבסיס של משחקי תפקידים

אז:
דבר ראשון - הרצאה זה לא מספיק. ומאיפה אתה מבין בבסיס של מ"ת מלבד ההרצאה הנ"ל? עד כה לא הראית ולו בדל התעניינות בכל מה שקורה מחוץ לפורום משחקי וידיאו או השולחן העגול, בטח לא בפורומי מ"ת.
דבר שני - אם אתה מבקש עשרה בדברים ספיציפים לא בטוח שתקבל אותה. אני למשל לא מכיר את היקום הזה ולכן לא יכול לעזור לך.
דבר שלישי - למה אתה מצטט את ההודעה שמעליך בשלמותה? אני מבטיח לך, כל שוכני הפורום עד האחרון שבהם מבינים שאתה מתייחס להודעה שמעליך, כל עוד לא צוין אחרת.

אולי לא הראתי אבל זה בערך מהזמן שנרשמתי תמיד עניין אותי, פשוט לא הצלחתי להבין איך להגיע לזה, כי ידעתי שבאיזור העיר שלי אין אף אחד שאני מכיר שמשחק משחקי תפקידים, לכן חשבתי שזה לא אידאלי, ועכשיו אני פונה כי הבנתי שיש אפשרויות אחרות מלבד האיזור שלי.

הבנתי.

אני מצטט מתוך הרגל מאוד מגונה ולא עושה זאת בכוונה...

אני לא מציע את הדברים כי אני לא רוצה שתיצור את העולם, רק שיהיה ברור. אם יש עולם מגניב, במיוחד כזה שלא מוכר, ותהפוך אותו היטב לעולם למשחק תפקידים שתציג פה בפורום, זה יכול לעניין הרבה אנשים בדבר. אבל זו לא בדיוק ההתמקדות של משחקי תפקידים, בסופו של דבר העולם תמיד הוא באיזשהו מקום ההכנה למשחק, ולא המשחק עצמו, וחשוב לזכור את זה.

משחקים ניתן למצוא פה בפורום, או לדבר עם כמה משתמשים בפרטי ולהציע שתנסו לארגן משחק דרך סקייפ או דיסקורד (מאוד ממליץ על דיסקורד). גם משחקי אחד על אחד עם מנחה שיסכים להריץ לך יכולים לעבוד, לא חייב הרבה אנשים. האינטרנט מחבר בין אזורים שונים ברחבי הארץ- והעולם- בקלות גדולה.

ועם זאת, התלהבות זה משהו שעדיף לא לצנן אלא להשתמש בה, ולכן אציע את 2 הפני שלי בנושא של כתיבת עולמות, מזוג הכתבות האלו שקראתי לפני שנים ועד היום אני מחבב:
בניית עולמות מערכה: הלקח שלא ניתן ללמוד
אז איך כן לכתוב עולמות מערכה

ariel127711 אמר/ה:
כי ידעתי שבאיזור העיר שלי אין אף אחד שאני מכיר שמשחק משחקי תפקידים
אתה לא חיפאי? כי גם בשממות של חיפה יש שחקני תפקידים.

ומצטרף לכל מה שהעוג הברברי אמר.

חזרה