• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 69] אדמונד עין השטן

אם תלך מספיק צפונה, יום אחד תמצא את עצמך בדרום

אומרים שתור הזהב של הציידים פסח על רעגייה, היבשת גם כך הייתה בשיא ההתקדמות הטכנולוגית שלה לתקופה, נכון שלא היו שם ערי זהב עם חשמל וקסם הפועלים יחדיו ללא הפסק כדי ליצור את היצירות המופלאות ביותר לאדם, אבל היו שם דברים אחרים, והרבה לפני שהצייד הראשון הגיח לעולם, היו אלה הרעגים שככבר רישתו את המדבר במסילות ברזל, הקימו בתי מלאכה של פחם ומתכת, והפכו את המדבר לשוקק חיים.
הבעייה, שאם הייתה תקווה שבגלל שתור הזהב פסח על רעגייה, אז גם תקופת הנפילה תפסח עליה, זו התגלתה ככוזבת מהר מאוד.

אומנם מעטים באמת מספרים מה גרם למפלת הציידים, אבל כשאלה יצאו אחד נגד השני, או יצאו לענות לקריאה הרחק בדרום, אלה יצאו לחפש את גורלם במקומות אחרים, יצאו לנסות להחזיר את העולם בחזרה לתור הזהב. הציידים האלה האמינו שאם ישנו את המקום, הם ישנו את המזל.

אבל הם נכשלו, משהו היה שונה, הם לא הצליחו להפוך את רעגייה לגלקוס בתור הזהב שלה, הם עשו את ההפך, המדבר הפך למסוכן, בין אם היה מדובר בשודדים, חיות פרא, ציידים שוררים או אפילו זוועת שהציידים יצרו בבתי המלאכה האבודים שלהם, כל אלה גרמו לכך שרק הטיפשים ביותר והאמיצים ביותר היו נודדים במדבריות רעגייה, מעטים היו מסוגלים להגן על עצמם, על העיירות הקטנות שעוד שרדו, על שיירות המסחר ונתיבי הרכבת.
בשביל אלה שלא יכלו לשמור על עצמם, היה אדמונד.

טענה רווחת שהוא היה צייד עתיק, מספיק עתיק כדי לזכור את תור הזהב, אבל לא מספיק עתיק כדי להשתגע מהקריאה דרומה. עתיק מספיק כדי להיות אחד מאלה שעוד היו צריכים להצדיק את עצמם, וכנראה לחם באחד מאותן מלחמות נגד לגינוי שדים או שטנים, אותן מלחמות שנמשכו עשרות שנים עד שצבא הגהנום נאלץ לשגת בפני הציידים.
במלחמות האלה הוא איבד את עינו הימנית, אחד משרי הגהנום עצמו ניקב אותה בחנית שלו, אבל מספרים שאדמונד שלף את החנית מעינו, והרג את שר הגהנום בידיו החשופות. כאשר רק חוד החנות, עשוי מבדולח מקולל אשר מקורו בשכבות הנמוכות ביותר של השאול, נשאר כרסיס בתוך ערובת עיניו.

אדמונד לא מספר על תור הזהב, הוא לא משתף את הידע שלו, ולא מביא לעולם חידושים כמו הציידים העתקים, כל אשר הוא עושה זה לנדוד ברעגייה, לעיטים ברגל, לעיטים על סוס. סמלו המזהה הוא כובעו ועין הבדולח שלו, ביחד עם אקדח הטוף שהוא נושא עליו, זיכרון עתיק מעולם שנחרב, פלא הנדסי שלא צריך להיטען.
כמובן שכמו כל צייד חצות, גם אדמונד נושא עליו להב חצות, אבל הוא בחר שלא לשלוף אותו עוד, הוא לא יחזור להילחם באחיו רק כדי לקחת את כוחם, והוא לא ייתן לכוח של החצות להשחית אותו. שכן יש לו מטרה, כי אם הוא ואחיו צדו את האלים בטענה שלאלה לא אכפת עוד מבני התמותה. אין להם כל זכות לחיות חיי כוח ולחטוא באותו החטא.

בעולם של אלימות, הרס ופחד, במקומות שבהם האמיצים בורחים וחפי הפשע נהרגים ללא יכולת להגן על עצמם. ניצב לו אדמונד, אשר עד יומו האחרון, ינדוד במדבריות דרש. ויצוד את אלה אשר מאימים על בני התמותה.

מגניב מאוד. אהבתי שבאתגרים האחרונים אתה מספר יותר על תקופת הציידים. מפתיע לגלות שיש להם חידושים טכנולוגיים. איך זה יעבוד מבחינת שיטה אם תריץ בתקופה הזאת משחק?

זרתוסטרה- אין לי מושג, במקור הם היו אמורים לרוץ במו"ד אבל אין סיכוי שזה יצליח, אני אמצא שיטה כשארגיש נכון להריץ את העולם, כנראה זה יפול על גרסת ריסקין של נשגבים או משהו.

ח'אן- כן. הוא אמור להיות badass כמו כל צייד אחר, אז חשבתי שלהסתובב עם רסיס מחנית במקום עין זה אופציה. זה היה אמור להיות במקום פשוט עין חסרה/תחת רטייה או משהו, אבל זה שחוק אז חיפשתי קצת משהו אחר.

על זה אני לא בטוח, זה אמור להיות עולם פנטזיה גנרי עם קוסמים והכל, לפחות בעבר שלו. העניין שאני כן רואה את ההשפעה של הציידים גורמת לשינוי בתפיסה של קסם והכל, ולהגיד שהקסם חזר להיות "נדיר" וכעת ספרי לחשים של אשפים הם אוצרות מהעבר ואין אף אחד שיכשיר את המכשפים.

מצד שני, בכתיבה שלי על העלם הזה -כן קיימים מטילי לחשים בסוף תקופת הציידים, העניין שלכולם יש תירוץ ליכולת שלהם (ספר לחשים עתיק, חזרה לחיים של מטיל לחשים מהעבר, היותו של אחד חצי אל.) לכן אני לא בטוח מה להגיד. אני חושב שאני צריך לעצב מחדש את עולם הציידים ולהפריד אותו לחלוטין מגידעון.

חזרה