• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

West marches בארץ?

WildLAppears

פונדקאי מהשורה
לאחרונה נתקלתי בשיטוטי באינטרנט במונח West marches, מדובר בסוגי קמפיין שמתאפיינים ב:
1) אין זמן קבועה למשחק,הוא משתנה בהתאם לנוחיות המנחה והשחקנים.
2) יש פול גדול של שחקנים(10-14 בד"כ) אבל בכל מפגש משחקים רק כמות קטנה מהם(פארטי סטנדרטי)
3) אין קו עלילה משוטף לקמפיין הוא אפיזודי בעיקרו ומה שמשוטף בין הרפתקאות/מפגשים הם תמות ודמויות(גם של שחקנים וגם NPCs).

הסגנון קמפיין הזה מעניין אותי מאוד, למישהו יש ניסיון עם קמפיין שכזה? שמע על אחד שרץ בהווה או בעבר בארץ?

שיחקנו בקמפיין כזה למרות שלא הכרנו את המונח, עד לפני כשנה. שיחקנו במודולים של ה-Pathfinder Society, כאשר היינו קבוצה גדולה יחסית (כ-9 שחקנים אם אני זוכר נכון), ובכול פעם נקבע והורץ מודול אחד, עם אותן הדמויות שפשוט המשיכו קדימה. היו כמה הרפתקאות שהיו קשורות באמת, לדוגמה הייתה לנו הרפתקה של 3 חלקים בה נאבקנו בכת של אל המוות הפתאומי וחסר המשמעות.

זה היה נהדר, בגלל שהמשחק הורץ כמעט כול שבוע, ובעקבות העובדה שכולם התגייסו/עמדו להתגייס באותה התגובה, הדבר הסתדר מושלם עם לוח הזמנים המשתנה. אז כן, היו אנשים שהגיעו יותר והיו אנשים שהגיעו פחות, ועדיין לרוב היינו 4-5 פר סשן, עם סשן אחד שזכור לי עם 6 אנשים, ואפילו כמה עם שלושה בלבד.

לא בטוח במיוחד על מה לפרט. זה היה משחק נהדר, אני נהניתי ממנו מאוד. זו גם הייתה הפעם הראשונה שחוויתי TPKs, ואני חושב שהפורמט מעולה אם מתאימים את המשחק נכון. יש לך איזה שאלות ספציפיות?

העוג הברברי אמר/ה:
שיחקנו בקמפיין כזה למרות שלא הכרנו את המונח, עד לפני כשנה. שיחקנו במודולים של ה-Pathfinder Society, כאשר היינו קבוצה גדולה יחסית (כ-9 שחקנים אם אני זוכר נכון), ובכול פעם נקבע והורץ מודול אחד, עם אותן הדמויות שפשוט המשיכו קדימה. היו כמה הרפתקאות שהיו קשורות באמת, לדוגמה הייתה לנו הרפתקה של 3 חלקים בה נאבקנו בכת של אל המוות הפתאומי וחסר המשמעות.

זה היה נהדר, בגלל שהמשחק הורץ כמעט כול שבוע, ובעקבות העובדה שכולם התגייסו/עמדו להתגייס באותה התגובה, הדבר הסתדר מושלם עם לוח הזמנים המשתנה. אז כן, היו אנשים שהגיעו יותר והיו אנשים שהגיעו פחות, ועדיין לרוב היינו 4-5 פר סשן, עם סשן אחד שזכור לי עם 6 אנשים, ואפילו כמה עם שלושה בלבד.

לא בטוח במיוחד על מה לפרט. זה היה משחק נהדר, אני נהניתי ממנו מאוד. זו גם הייתה הפעם הראשונה שחוויתי TPKs, ואני חושב שהפורמט מעולה אם מתאימים את המשחק נכון. יש לך איזה שאלות ספציפיות?

סתם רציתי לשמוע מאנשים שניסו, אם הרגשת שאתה מקבל את "מלוא החוויה" של קמפיין רגיל, אם זה נתן ערך מוסף למשחק וכו'

חזרה