• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] סיכום דרקוניקון 2018, כנס המשחקים של הקיץ

דרקוניקון 2018 תם ונשלם כבר לפני כחודש וחצי, אבל עדיף לכתוב סיכום לעוד כנס כיפי ומוצלח מאוחר מאשר לעולם לא. דרקוניקון 2018 התרחש גם הוא בהיכל אוהל שם, והיה הכנס השני שלנו שהתרחש בשני ימים - חמישי ושישי. כמו בכל השנים, גם ב-2018 היה גידול במספר המשתתפים, המון משחקים חדשים, והרבה כיף וחברים.

מכיוון שהסיכום מגיע באיחור, בעיקר בגלל שאני עסוק ב-גלגול גורלי, תוכנית רשת של מבוכים ודרקונים בעברית, אני ארשה לעצמי גם להציץ קצת קדימה, לעבר דרקוניקון 2019 - שצפוי להתרחש ב- 22-23 לאוגוסט.

קרא את הכתבה...

לאאא אל תעברו מקוםםםם
זה כיף כשהכנס במרחק עשר דקות הליכה מהבית שלי :eek:rccooldark:

אבל באמת, קריאה כיפית. האתר בהחלט מיושן ודורש שיפור, למרות שאני לא חושב שכזה צריך להרשם באמצעותו במהלך הכנס. כן שיהיו עדכונים על מקומות פנויים וזה.

למען האמת יש בעיה פסיכולוגית עם עדכונים על מקומות פנויים. היו לנו מקרים בעבר כשמנחה ראה שכל המקומות במשחק שלו עדיין פנויים, ואז הוא החליט פשוט לעזוב את הכנס שעה-שעתיים לפני המשחק. אחרי זה המקומות התמלאו ואז כשחיפשנו את המנחה - אין מנחה.
לכן אנחנו מעדיפים לעדכן מקומות פנויים רק לפני הכנס ולא במהלכו, לא בגלל שזה לא מידע מועיל - פשוט בגלל שלפעמים אנשים מפרשים אותו לא נכון ואז אין לנו מנחים :(

לא הבנתי איך זה עוזר? מקומות תפוסים ברכך כלל ישארו כאלה, כך שהמנחה לא יברח.
לעומת זאת, אם לא תעדכן את המקומות הפנויים המנחה עדיין עלול לברוח. תחשוב על זה שגם אם תעדכן אותם הוא יברח לך.
כנראה שלא הבנתי פה משהו נכון, אז אני מבקש הסבר ומציע בכל זאת לשקול את מה שאני אומר ולעדכן גם בכנס (אלא אם יש שיקול של כאב ראש)

אני לא מבין את הבקשה שלך.

כל עוד ההרשמה המוקדמת פתוחה, אפשר לראות מה מצב ההרשמה לכל משחק.
יומיים לפני הכנס ההרשמה המוקדמת נסגרת ואז אי אפשר לבדוק מה מצב הרישום העדכני לכל משחק.

במהלך הכנס, תקצירי כל המשחקים תלויים על הקיר מול הקופות.
אם אין בהם מקום פנוי, כותבים עליהם Sold Out.
אם יש מקום פנוי (ולא משנה כמה מקומות פנויים) לא רשום כלום, ואז אדם יודע שהוא יכול להירשם אבל המנחה לא יכול לדעת שאין נרשמים בכלל.

למה זה טוב לנו שמנחה לא יידע שאין נרשמים בכלל?
כמו שאולמן כתב - כי קרה מספר פעמים שהמנחה החליט על דעת עצמו לעזוב את הכנס כשהוא ראה שאין נרשמים, ואז כעבור שעה כבר נתפסו כל המקומות במשחק אבל המנחה לא הגיע לשולחן, וכשהתקשרו אליו הסתבר שהוא כבר על הרכבת לחיפה כי לא ראה לנכון לחכות עד תחילת הסבב ולראות אם נרשמים שחקנים בשעה הזו.

אביעד אמר/ה:
כנראה שלא הבנתי פה משהו נכון, אז אני מבקש הסבר
מצוין. הסברת את החור בהבנה שלי:
הנחתי שניתן לראות כמה מקומות פנויים היו לפני הכנס. עכשיו אני מבין שאף אחד לא יכול לראות אם נותרו מקומות.

חזרה