ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[עולם מערכה] האש והריק (פתיחה)

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
Hell lord
הודעות: 3738
הצטרף: 15 דצמבר 2015, 15:14
תשובות: 3
מיקום: לימודים

[עולם מערכה] האש והריק (פתיחה)

שליחה על ידי Hell lord » 24 אוקטובר 2018, 21:00

העץ הקודם:
[עולם מערכה] האש והריק (מבוא ובריאת העולם)

ביום למחרת תזרח השמש על עידן חדש - ה11 במספר, אבל בינתיים למעלה בשמים משובצי הכוכבים בער אודיום באור אדום ונורא, שהשתקף על שריונות הלוחמים שנאספו במורד הצוק.
סילביס ישב בראש הצוק, מסתכל על הצבאות הנלחמים - בדרך כלל הוא היה שמח לדאות מטה על כנפיו האדירות ולעזור להשמיד את אנשיהם של דודניו השרפים, אבל לא הפעם. הפעם אנשי השרפים נלחמו במאמינים של אותו "אל חד עין".
דודניו כינו אותו החלש שבבכורים, אחיו כינו אותו פחדן - את עצמו הוא כינה זהיר. השאר זלזלו בלוחמים האלה, שנשבעו לקיים מלחמת חורמה בכל מי שלא ישנה את דתו לאל חד העין, אבל סילביס זיהה את הסכנה שטמונה בהם, ולא היה קרב אחד שהם ביצעו בלי עיניו המשגיחות של סילביס.
הוא התמקם בנוחות על ראש הצוק, לוכד את רוחות הקסם וטווה אותן על מנת להסתיר את עצמו מכל יצור שיסתכל לכיוונו. מלבד אחיו ודודניו מעטים יכולים לחדור דרך קסמיו, וסילביס היה משוכנע שאף אחד מהם לא היה במרחק עשרות קילומטרים.
במשך זמן מה הוא צפה בעניין בקרב, הניחוח המתכתי של הדם מגיע עד אליו, ואז הוא הרגיש בפתאומיות בקסם שלו כושל ומתפרק, והוא ראה חלק מהאנשים שלמטה עוצרים בתדהמה כדי לבהות בדרקון המופתע לא פחות.
לאחר כמה שניות שהיו דרושות לו כדי להתאושש מההלם הוא הסתובב לאחור, מחפש את היצור שהעז להתערב לו בלחשים, ומוצא אותו מיד - לכאורה בן אנוש מבוגר יחסית עם שיער שתחיל להאפיר ועין אחת שכל האזור סביבה היה מלא ברקמת צלקת אדומה. כאילו מישהו שיפד אותו שם עם חרב גדולה, או כוכב שחר, או... ניב של דרקון. לשונו של סילביס גיששה בתוך פיו ומצאה את המקום בו הייתה בעבר שן.
הוא טווה במהירות לחש נוסף, הפעם כדי לראות את טיב נשמתו של היצור שעומד מולו, וכאשר בחן את היצור סילביס ראה שהיכן שהלהבות של האש והכפור של הריק אמורים להתנגש, היו רק צללים עמוקים ושחורים מדיו, שאישרו את הדבר אותו סילביס כבר ידע.
"כולכם ברחתם?" הוא שאל את האדם, אך זה רק צחק ואמר "לא, רק בכלא של חלקינו התרשלתם, ולמרות שניסינו רק אני ועוד כמה הצלחנו להשתחרר ולהוציא זה את זה".
"אז מדוע באת לכאן? ממה שאני רואה צבאות בני התמותה שגייסת עושים את רוב העבודה בשבילך", האדם עטה פנים נעלבות ואמר "אסור לי לבקר חבר ותיק? באתי בלי שום קשר אל הקרב, למעשה יזמתי אותו רק כי ידעתי שתבוא כדי לצפות בו. באתי כדי להחזיר לך מתנה שנתת לי ממש לפני שנפרדנו", ובידו של האדם התגשם מחלל האוויר ניב ארוך וגדול, עשוי שנהב.
---
הצבאות שנלחמו מתחת לצוק אמנם לא ציפו לראות את כרוז היער צופה במלחמתם, אבל פי כמה וכמה היו המומים לראות את גופתו נטולת הראש נופלת מראש הצוק, מוחצת יחידה קטנה של לוחמים שעברו מתחת לצוק.
אחיו הזועמים של סילביס הגיעו מיד עם הגילוי על מותו של אחיהם, וגילו בראש הצוק את ראשו הכרות של סילביס בלב ים של חשכה מתערבלת, ובמצחו של סילביס היה נעוץ אחד מניביו, ועליו חרוטות המילים "תם זמנם של בני האש והריק. ברוכים הבאים לזמנו של הקודר".


אז אחרי הטיזר, הגיע הזמן להתחיל ולפרט על העולם כפי שהוא כיום:

נתחיל בהסבר גאוגרפי קצר ובסיסי:
בצפון משתרעת ארצו של הריק, ובדרום ארצו של האש, וביניהם האוקיינוסים, ובתוך האוקיינוסים, היבשות; מינדולין, היבשת הראשית בעולם, רוב האוכלוסייה נמצאת בתחומה והיא מהווה העולם המוכר (למרות שגם היא עצמה לא ממופת ברובה). דאנת'ירק, אי גדול בצורה יוצאת דופן. טאווינר, היבשת החדשה ביותר, היא כמעט כולה לא ממופת והיא מהווה אבן שואבת לאינספור מהגרים שלא מרוצים במקומות בהם הם חיו עד עכשיו.
ספוילר
הצג
האדום זה מקומות גבוהים יותר (הרים) הכי בדרום זה הארץ של האש, הכי בצפון זה הארץ של הריק.
האי הגדול בדרום-מערב זה דאנת'ירק, והיבשת עצמה היא מינדולין.
טאווינר נמצאת ממזרח למינדולין ומחוץ למפה.
חבל הארץ בדרום שזרוע אגמים ונהרות ומוקף בחומת הרים זו כנראה טעות שעשיתי - מדובר במדבר עצום.
באופן כללי העולם מתחלק מבחינת אמונה כך שרוב המדינות שסוגדות לשרפים במזרח ורוב המדינות שסוגדות לאלים במערב. הלטאים פרושים לאורך כל הארץ, כשילדיהם הדרקונים נוטים להישאר ליד הוריהם או במקום בו התגוררו הוריהם (ילדיהם של הלטאים שמתו), וכמעט כל המאמינים של בני התופת מצויים מתחת לקרקע - עולם שלם בפני עצמו.
fantasy_map_1536314351656.png
fantasy_map_1536314351656.png (430.35 KiB) נצפה 369 פעמים
איפה נכנסים השחקנים לעולם?
חלק מאוד מרכזי בעולם זה "הכוחות הגדולים" שהכל סובב סביבם; האש, הריק והקודר.
ישנו מספר המסמל מזל רע ו"קדוש" לקודר - 11, ויוצא שכל 110 שנים (פחות או יותר - זה משתנה) הקודר תוקף את העולם בצורה כלשהי - בין אם מדובר ביצירת זוועה חדשה כפי שהוא יצר את בני הקודר, או בניסיון לערער את הכלכלה כפי שקרה כאשר הוא יצר יבשת חדשה. כעת העולם נכנס לעידן ה11 (כל עידן הוא בן 100 שנים), וישנן השערות שהקודר אגר במשך כל הזמן הזה כוח בשביל לשחרר אותו בעידן הזה, ושכל ההתקפות הקודמות שלו היו רק שברירים מהכוח הזה.
אבל זה לא אומר שהעולם מצוי בשלום בשאר הזמן - הבכורים לא בדיוק מיודדים זה עם זה, והם נלחמים ו(בעיקר) שולחים את הנתינים שלהם להלחם בשמם באויבים השונים.
האמונה באלים מתרחשת בעיקר בפדרציה של גאלדיון, שם מצויים "מושבי הכוח" של האלים בדמות 6 ערים, כל אחת מהן מוקדשת לשני הפנים של אחד מהאלים.
המעצמה הגדולה השנייה בעולם היא האימפריה הקדושה של ואניטאס, כשהאימפריה הזאת סוגדת דווקא לשרפים.
המעצמה השלישית בגודלה בעולם היא אונקוליה, ממלכה אדירה שהצליחה להשיג את שנאת כל שאר הממלכות עוד לפני שהתחילה במלחמות הדת שלה ברחבי העולם משום שהם סוגדים לאל אחר, חדש: אונוקולוס, האל חד העין.
כל הזמן יש מלחמות פנימיות בין פחות או יותר כולם - כולל בזמן ההתקפות של הקודר, וכולם מנסים להגיע ליד העליונה על השאר. הדמויות יכולות להיות בערך כל דבר - מיסיונרים של הבכורים, מורדים באחת הממלכות, תככנים שמנסים להגיע לשלטון וכל דבר אחר פחות או יותר.
העולם מבוסס בעיקר על זה שאף אחד לא אוהב אף אחד, גם כשמדובר באנשים מאותה המדינה - בגאלדיון הכוהנים מנהלים מלחמה בלתי פוסקת גם נגד הקיסר כדי להגדיל את הכוח של הכהונה וגם זה נגד זה כדי לחזק הכי הרבה את האל הספציפי שלהם. ישנן מרידות פה ושם בכל רחבי העולם, אך הן מדוכאות במהירות ויעילות, והטינה של האנשים רק מתגברת כל הזמן, וכל רגע העולם יכול להתפרק למרידות בקנה מידה שלא נראה כמותו מעולם.

טכנולוגיה
הטכנולוגיה של העולם היא משהו לא בדיוק ברור - יש טחנות קמח וכלי נשק מפלדה, אבל הקיטור לא קיים בכלל (או לפחות ככל הידוע...) ואבק השריפה גם כן לא קיים, לפחות באופן רשמי. יש גם הבדלים גדולים בטכנולוגיה בין מקומות שונים - יש מדינה שמחזיקה בצי שלה ספינות מתכת בעוד מדינה אחרת בקושי כמה סירות עץ רעועות לא מחזיקה.

גזעים תבוניים, ממלכות ופירוט על האלים בעולם יגיעו בעצים נפרדים.
העולם עצמו צפוי להיבנות באמצעות כמה "עצי בסיס" כמו זה או הקודם שיתארו דברים כמו האלים והממלכות, ובעזרת שו"ש שירחיב על העולם.
אז אשמח לכל ביקורת בונה שיש לכם להציע או סתם אמירות של "מגניב" - אמירות של "לא אהבתי" בלי פירוט לא מקדמות אף אחד. תודה רבה שקראתם!
נערך לאחרונה על ידי Hell lord ב 05 דצמבר 2018, 18:09, נערך פעם 1 בסך הכל.
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[עולם מערכה] האש והריק (פתיחה)

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 24 אוקטובר 2018, 21:09

מגניב, אבל לדעתי עדיף לפרסם פוסטים באותו העץ, ובכל אופן זה מה שנהוג. נראה שהיבשות המרכזיות קרובות מאוד לריק ולאש, יש ספנים שמגיעים לשם וכו'?
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
Hell lord
הודעות: 3738
הצטרף: 15 דצמבר 2015, 15:14
תשובות: 3
מיקום: לימודים

[עולם מערכה] האש והריק (פתיחה)

שליחה על ידי Hell lord » 24 אוקטובר 2018, 21:20

תודה רבה
יותר נוח לי לפרסם בכמה עצים נפרדים, ולא ידוע לי על חוק כלשהו של הפורום שעליו זה עובר.
היבשות אכן במרחק הפלגה מהארץ של האש והארץ של הריק, אבל יש סיבה שהאש והריק נפרדו כדי לתת שטח לבכורים - שום דבר לא יכול להשאר יותר מדי זמן בתוך הארצות הללו.
יצור כלשהו שידרוך בתוך ארץ האש פשוט יתפרק, ויצור שנכנס לארץ הריק אפילו לא יתפרק - הוא פשוט יהפוך לחלק מהארץ ויעלם.
אפילו הבכורים לא יכולים להשאר לנצח בארצות של הוריהם - אחד מהארורים נשאר אחרי שאחיו עזבו את האש, מסרב לעזוב, ואחיו בקושי הצליחו לגרור אותו מטורף למחצה החוצה מהאש כדי להציל אותו מהתפרקות.
I am no nightmare, nightmares fear me
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 3868
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

[עולם מערכה] האש והריק (פתיחה)

שליחה על ידי tkhag1 » 25 אוקטובר 2018, 01:18

אני ממליץ לך לאחד את העצים, בין אם אתה מפרסם את זה בשביל לחלוק את זה עם אחרים או בשביל להשאיר לעצמך רישומים עדיף לקבץ את זה בעץ אחד.
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 2940
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21
תשובות: 44

[עולם מערכה] האש והריק (פתיחה)

שליחה על ידי אביעד » 25 אוקטובר 2018, 08:22

או ליצור עץ ראשי ולשים בו קישורים לשאר העצים, וגם לעדכן אותו מדי פעם.
בכל אופן אהבתי ממש! בגלל ריבוי העצים פספסתי בהתחלה את ההודעה הראשונה. נשמע עולם מעניין מאוד.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה