• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מייסד חברת כאוסיום, Greg Stafford, נפטר

אחד מדור המייסדים, שהקים את כאוסיום בשנת 1975, גרג היה אחד מהמעצבים המשפיעים ביותר בתחום שלנו, ואחראי למשחקים כגון קריאתו של קת'ולהו, Runequest, גלורנתה ועוד.
אדם שתרם רבות להתפתחות התחביב כפי שאנו מכירים אותו היום.
בלוג מהאתר של כאוסיום: https://www.chaosium.com/blogvale-greg-stafford-1948-2018/
וקטע וידאו קצר מהזכיה של החברה ב Ennies האחרון:

עכשיו קצת בהיבט האישי - מעולם לא התחברתי יותר מדי ל BRP, שזו שיטת האחוזים שבבסיס כל (אני חושב) המשחקים של החברה. היה לי את Elric פעם, וגם את Runequest בגרסה של Mongoose. לא שזה לא נראתה כמו שיטה טובה, פשוט כבדה מדי למה שאני אישית מעדיף.
מצד שני, הפלאף שלהם, בייחוד בקריאתו של קתולהו, תמיד היה אחלה לדעתי. הם בהחלט סיפקו משב רוח אחר. ותמיד רציתי לקרוא עוד על העולם של Glorntha שנשמע מעניין וייחודי - אולי עכשיו שיצא לו ספר לעידן ה-13 זה זמן מתאים להתחיל.

את BRP ממש אהבתי ושיחקתי בה במשך שנים - לדעתי היא שיטת כשרונות מאוד קלה שדי מושלמת למשחק של דמויות ריאליסטיות בעולם שהקסם בו נדיר עד לא קיים (אם כי במקור נוצרה עבור העולם המפוצץ-בקסם של רונקווסט) והקרבות מעטים אבל קטלניים ומהירים.

ובנוגע לתוכן - ספרי התוכן של כאוסיום תמיד היו ברמה גבוהה מאוד. אמנם ההפקה לא הייתה מהודרת (דפי שחור לבן) אבל הם היו מאוד ידעניים מצד אחד (לא פעם נכתבו על ידי אנשי אקדמיה חובבי משחקי תפקידים) ומאוד מהנים לקריאה ונגישים מצד שני.

חזרה