צנזורה במשחקי תפקידים

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 3160
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21
תשובות: 46

צנזורה במשחקי תפקידים

שליחה על ידי אביעד » 09 אוקטובר 2018, 11:00

בעקבות השו"ש של העוג הברברי
העוג הברברי @ [שו"ש 66] כלבי הציד- מחסלי גופות להשכרה
אני אגיד את זה בצורה ישירה - לא אוהבים שג'וזף טרנסג'נדר? צנזרו את זה.
אם אני מריץ הרפתקה מוכנה, או משלב רעיון חיצוני בהרפתקה מקורית שלי ויש שם משהו שלא מוצא חן בעיני מכל סיבה שהיא - אני לא מספר את זה לשחקנים. אני השה"ם הכל יודע ואני משנה מה שבא לי ואיך שבא לי.
המפקד האלמוני לדוגמא משנה את נתוני המפלצות שלו בדרך כלל, וככה השחקנים שלו לא יכולים לדעת את הנתונים שלהן באופן על משחקי.
בדרקוניקון פגשתי מישהו שרצה להדריך מו"ד בבית ספר לבנות דתיות והפריע למנהל הפרק עם האלים - הסברתי לו שאפשר לצנזר את זה בשניה. מהיום אלפים אפלים לא סוגדים ללולת', הם סתם רשעים אוהבי עכבישים.
בהרפתקאות מוכנות של פאיזו הם אוהבים לשלב להט"ב ומיעוטים בכמויות, כחלק מאדיאולוגיה של קבלת השונה. אתם לא חייבים להכניס את זה.
שה"מים - אם משהו לא מוצא חן בעיניכם או בעיני השחקנים שלכם, צנזרו אותו! מותר לכם, החטא עליי.
שחקנים - אם משהו לא מוצא חן בעיניכם, דברו עם השה"ם, הסיפור הוא גם שלכם, כולנו ביחד כותבים אותו ולכל קבוצה סיפור משלה.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12894
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

צנזורה במשחקי תפקידים

שליחה על ידי העוג הברברי » 09 אוקטובר 2018, 14:58

אם אתה מתעלם, למה מראש להשתמש בזה? למה להשתמש ברקע המגניב של האלפים שסוגדים ללולת', במשחק שהאלים מפריעים? למה לבחור לשלב דב"ש של טרנסג'נדר במשחק עם אלו שלא מקבלים את זה? זה נשמע לי קצת מטופש להשתמש במשהו ואז לסרס אותו, במקום פשוט להשתמש במשהו אחר שאתה לא צריך לשנות.

אני לגמרי מבין אנשים שסוג משחק מסוים לא מתאים להם. אני לא אשחק את משחק הלוח של משחקי הכס עם מי שלא רוצה משחק אסטרטגי כבד של כמה שעות, אז אני גם לא אשחק משחק שמתעסק בדרמה בין קהילה קטנה בפרברים עם מי שמחפש האק אנד סלאש.

בהיאמר זאת, יש כול כך הרבה דברים אחרים שלא קשורים לצנזר במשחקי תפקידים. מוות, רצח, אלימות, התעללות, מיניות, אונס (ע"ע הרקע של יותר מידי חצאי אורקים), גילוי עריות (ווסטרוז), קניבליזם, זוועות גופניות... אני מודה שחבל לי שהדבר הראשון שמעלה כזה נושא זה דווקא דברים כמו להט"בים וטרנסג'נדרים.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

צנזורה במשחקי תפקידים

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 09 אוקטובר 2018, 15:07

מסכים לחלוטין.
העוג הברברי כתב:
09 אוקטובר 2018, 14:58
אם אתה מתעלם, למה מראש להשתמש בזה?
כי יכול להיות שרעיון כלשהו מגניב מאוד וכתוב נהדר, אבל פרט קטן (ודי שולי וזניח) בו מפריע לך, אז אתה משנה אותו ספציפית ומשאיר את השאר.
העוג הברברי כתב:
09 אוקטובר 2018, 14:58
אני מודה שחבל לי שהדבר הראשון שמעלה כזה נושא זה דווקא דברים כמו להט"בים וטרנסג'נדרים.
לאו דווקא, פשוט לאחרונה לא היו פה הרבה שכתבו הגשות שכוללות התעללות, רצח, אונס, גילוי עריות וקניבליזם (לא כולל שבטי פראים באיים נידחים ומפלצות, זה תמיד מוסיף).
נ.ב.: טרנסג'נדרים נכנסים בלהט''ב.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

צנזורה במשחקי תפקידים

שליחה על ידי ת'ור » 09 אוקטובר 2018, 20:35

ומאחר שכל אחד יכול לצנזר חומרים כך שיתאימו לו, נא לא להעיר על תכנים שלא מוצאים חן בעיניכם. לכל היותר דווחו עליהם אם הם עוברים על חוקי הפורום.
איך אתם משתמשים בחומר זה עניינכם, ואיך הוא כתוב זה עניינו של הכותב. אם אתם רוצים, אתם יכולים להציע התאמות לטובת אנשים אחרים שישמחו להשתמש בהן. מעבר לזה אמירות שלא מוסיפות לדיון ראוי שלא יאמרו (יוצא הדופן היחיד הוא תגובות "אהבתי").
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 3160
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21
תשובות: 46

צנזורה במשחקי תפקידים

שליחה על ידי אביעד » 09 אוקטובר 2018, 21:18

עוג - מסכים איתך. גם לי עצוב שזה הנושא שמפריע לאנשים. פשוט ראיתי כבר כמה פעמים שעל זה מעירים, ולכן באתי ואמרתי מה שאמרתי כדי שאנשים יבנו שהם יכולים לצנזר מה שלא מתאים להם, לא חייבים לבוא ולהרים צעקת התנגדות.
ח'אן -
הח׳אן הטטרי כתב:
09 אוקטובר 2018, 15:07
לאו דווקא, פשוט לאחרונה לא היו פה הרבה שכתבו הגשות שכוללות התעללות, רצח, אונס, גילוי עריות וקניבליזם
לא זוכר כרגע, אבל התעללות כן היתה (הדמות של טרול חובב אדם לשער הצלמוות + אקאמה גה קיל שאתה בעצמך ראית עד הסוף בעקבות זה) רצח (בערך כל משחק מו"ד + מקצוע המתנקש + לוהנגרין מקריאת הארורים שערף את הראש לחייל חסר ישע ועוד קורא לעצמו פלאדין וסדר נייטרלי) אונס (בילדי הקיסרות הפירטים לא אנסו את האישה של תיאודור? אני זוכר במעורפל שכן + חצאי אורקים) גילוי עריות (פעם כתבת על איזה משחק ניהול עם בן מחצית מאפיונר שנשוי לחצי אלפית והם מאמינים שלא צריך לבגוד ושזה לא טוב. זאת אומרת שבעולם שלך זה כן מקובל?) וקניבליזם גם היה נראה לי (אה נכון, באיים נידחים של הקיסרות זה בסדר).
אז כן, היו פה הגשות כאלה, וכמו שאני שם לב אתה אתה כתבת חלק, קראת חלק, ולא ממש הפריע לך. רק נטיות הפוכות זה מה שמפריע. אז כן, יש לי דעה בנושא ואני לא חש צורך להביע אותה כאן ועכשיו, אבל פשוט ראיתי יותר מדי התנגדות לנושאים האלה בהגשות.
ת'ור - אהבתי. ברצינות. מילים כדרבנות.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה