• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים שליטים ושדים 67: אל-מתים נחמדים

ת'ור

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
האתגר נגמר! ההגשות שפורסמו:
[שו"ש 67] גואלים/נגאלים לבנים, ע"י tkhag1
[שו"ש 67] חייו החדשים של ברטון המלוכלך, ע"י Adran
[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר, ע"י הח׳אן הטטרי
[שו''ש 67] - הטורקי של דרקול הקטן, ע"י הח׳אן הטטרי
[PF][שו"ש 67] אבודי וואלהאלה- תבנית אלמתים, ע"י העוג הברברי

---------------

אני מודה שאני לא בטוח לגבי הנושא של השבוע, אבל ניסויים הם הדרך לגלות.

הנושא של השבוע הוא אל-מתים נחמדים. אל-מתים הם מפלצת קלאסית של מבוכים ודרקונים ופנטזיות אחרות אך הם לרוב מרושעים, מונעים בידי הכוח הטמא של המוות, בעלי נטייה לאלימות וחורבן. האל-מתים הבולטים היחידים שלא נוטים בקביעות לרשע הן רוחות רפאים, שיכולות להיות גם של אנשים טובים.
בואו ננסה משהו אחר.
נסו ליצור אל-מתים טובים, לא בגלל שהם היו טובים בחייהם והצליחו להילחם ברשע המשחית אותם מבפנים, אלא בגלל שוני מהותי כלשהו בטבעם כאל-מתים. בין אם הם נוצרו על ידי כוח חיובי, 'הושחתו' לטוב לאחר היווצרותם או שהם מגיעים מתרבות בעלת יחס שונה למדי למוות. עם זאת, נסו להימנע מליצור פשוט "מתים טובים" - נסו שהעניין יגיע מהמתח בין הטבע החיובי שעל פני השטח לבין ריקבון המוות נוכח תמיד.
ולמרות שבדרך כלל אתגרי שו"ש מתמקדים בפלאף, הפעם יכול להיות נחמד להוסיף מכאניקה להגשות, נתונים מלאים או רעיונות כלליים לביצוע. פרסמו הגשות כאלה בפורום המתאים.

תוכלו לכתוב על תינוק שטבע והושב על ידי מלך הים, אך נראה שנגזר עליו להביא אומללות בכל אשר ילך; על לוחם שכרת ברית עם לוחמים צמאי-דם גם במותם - הוא מוצא להם קרבות, והם עוזרים לסיים אותם; על יער שהתקפות רבות מדי השחיתו, שמקים חיות להגן עליו במותן; או על אבירים שהוקמו בלי שהושחתו ובלי שיבינו למה, כחלק ממזימה של שר שדים ערמומי.

פרסמו את ההגשות שלכם כאן, בפורום מ"ת כללי, עם התגית [שו"ש 67] בשם. האתגר הבא יצא בעוד שבועיים, בלילה שבין ה-22.10.18 ל-23.10.18.

ותזכרו, זה לא משנה *מה* אתם כותבים, זה משנה *ש*אתם כותבים.

הנושא הזה נדוש בעבר כל כך הרבה ודי פותח. אני כבר לא זוכר הרבה מזה, אבל לשו"ש הזה אני מקווה שאני אכתוב.
להרחבה בנושא תקרא את הספרים של עולם האפלה שעוסקים בערפדים. מזמן שיחקתי קצת בשיטה הזאת, והם מרחיבים על זה קצת.
נדמה לי שגם הרב משה רט נוגע בזה בבלוג שלו (שלצערי כבר לא ממש פעיל), מצרף קישור
http://mysterium.co.il/TagArticleLi...oryid/29/reftabid/267/Default.aspx?tag=ערפדים

חזרה