• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 66] כלבי הציד- מחסלי גופות להשכרה

שלישיית דב"שים למשחק פוסט-אפוקליפטי בסגנון זומבים, שמגיעים כקבוצה אחת. הם נועדו לשמש כדב"שים שככול הנראה קיימים באחד מהמקומות הגדולים יותר ששרדו.

=======
כלבי הציד הם שלישיית אנשים שלא הכירו את עצמם לפני הנפילה. קבוצה בלתי סבירה של שלושה אנשים לא תואמים שהתאחדו בעקבות הנפילה, כאשר ארצות הברית נפלה בפני הזומבים.

פרופסור מפוקפק בעיר בה הם גרו הציע כאשר האפוקליפסה רק התחילה, מציע טיפולים נגד המחלה, היה שם. הטיפולים שלו לא הרגו אותם, לא, אבל הטיפולים שלו עשו להם משהו. חשמל, זריקות מוזרות, ועוד... הטיפול בהם לכאורה נועד להגן עליהם מהמחלה הנוראית. במקום זה, הטיפול עשה להם משהו אחר. בעוד שאחרים יצאו עם תופעות לוואי שליליות שהורידו את הסיכויים שלהם לשרוד, כמה יצאו עם השפעות חיוביות. בסופו של דבר הפרופסור המפוקפק נאלץ לברוח למקום משלו, כאשר בנוסף למתים גם מיליציה זועמת רצתה את ראשו על השקרים שהוא מפיץ.

כלבי הציד כולם היו חלק מאותו טיפול שלא ניתן לשחזר, שהשפיע על המוח שלהם. ספציפית, הוא העניק להם את היכולת לראות ריחות, הידועה כסינסיתזיה. לאחר הנפילה, כאשר המתים הולכים בין החיים, ריח המוות הוא ריח שקל לזהות, וסינסיתזיה היא יכולת יעילה. שלושת האנשים הללו בתחילה ניצלו אותה לבד, חיים כחלק מאותה קהילה אך פועלים לבדם, אך לאחר שהם הסתמכו על היכולת יותר מידי, שהם החלו רואים אותה בתור הדרך היחידה להיות בטוחים שאין מתים באזור, הם הפסיקו לסמוך על פטרולים ושמירות של אנשים אחרים. מתוך הבנה שכך הם ישרדו הכי טוב... השלושה התאחדו. אך למרות היעילות הברורה של העניין בחיסול גופות והישרדות, "כלבי הציד", כמו שהם החלו קוראים לעצמם כשהם הבינו שליעילות שלהם יש ביקוש, אין ביניהם אף סינרגיה. הקבוצה הקטנה כנראה הולכת להתפרק, השאלה היא... מה יפרק אותה קודם.

====
אייריס מחשיבה את עצמה כמנהיגה של כלבי הציד. היא הפנים שלהם במשא ומתן, ואלו פנים יפות. בלונדינית, עם שיער ארוך, ומבנה גוף שלא יבייש דוגמנית, אייריס מנצלת את כול שיש לה בשביל להרוויח כמה שיותר, ואין לה מצפון בנושא. לפני הנפילה, היא הייתה סטודנטית ומעודדת שהחבר שלה מנבחרת הפוטבול בדיוק זרק אותה. אייריס שבורת הלב התכוננה נקמה אכזרית הרבה יותר מכול מה שהחבר המסכן שלה היה יכול לצפות, בעודה לוקחת עניין מאוד לא בריא ברובים, בעיקר רובי צלפים. אבא עשיר מימן לה את התחביב החדש הזה, כאשר היא דאגה שאביה לא בדיוק יוכל להבין מאיפה הקבלות מגיעות.

ואז הנפילה קרתה, והציוויליזציה מצאה את סופה הקר.

תחביב לא בריא הפך מהר מאוד לניסיון יקר מזהב בשביל אייריס. כועסת שהגופות לקחו לה את ההזדמנות הראשונה, אייריס פשוט התחברה לקבוצה הגדולה ביותר של אנשים שתגן עליה, ומשם הדרך לאזור הבטוח הקרוב ביותר לא הייתה ארוכה.

מאז שהם הקימו את כלבי הציד, אייריס בטוחה שהקבוצה הזו היא בעצם כלי בשבילה להרוויח אפילו יותר. בעוד שהחן המפוקפק שלה לא מצליח להשפיע ולו במעט על ג'וזף, את טרבור היא מסובבת על האצבע הקטנה שלה. לצערה ג'וזף הרבה יותר מיומן ויעיל מטרבור, אבל היא לא מצליחה לראות מעבר לחזות המאיימת והגדולה שלו, וחומת השקט שהוא מציב בפני השאלות שלה.

====
טרבור היה עובד משרד לפני שהנפילה קרתה. בין 27, הוא היה במערכת יחסים כבר 6 שנים, שלא התקדמה לשום מקום. הוא היה בטוח למען האמת שבשלב הזה, החברה שלו כבר מצאה מישהו לבגוד איתו. עבודה משרדית ללא סיכוי להתקדם וללא עתיד נראה לעין, החיים של טרבור נראו אפורים ומדכאים אפילו לפני שהמתים החלו לעלות על החיים. וטרבור לא היה שורד, אלמלא הפרופסור הציע לו את הטיפול ההוא בזמן!

כי כאשר הנפילה קרתה, הציוויליזציה וכול מה שכבל ודיכא את טרבור, נפל ביחד איתה.

אז כן, טרבור היה עצוב שהוא לא היה מסוגל יותר לעקוב אחרי הנבחרת האהובה עליו יותר (הוא תוהה לפעמים אם הם נאכלו), או לראות את חברה שלו- שלמרות 6 שנים של אכזבה, הוא אהב באיזה מקום בלב שלו. כן, העובדה שהנוחות של החיים המודרניים נלקחה ממנו במכה יחידה הייתה קשה ונוראית. אבל החיים שלו מעולם לא נראו טוב יותר מהיום!

מאז שכלבי הציד הוקמו, טרבור מצא מישהי שמתעניינת בו. צעירה יותר, הרבה יותר יפה, וגם אחת שיכולה להגן עליו ולירות במתים כשהם מגיעים. בפעם הראשונה שטרבור פגש במתים, הוא נכנס להתקף חרדה, התחבא בארון במשך שלושה ימים ובכה כול כך הרבה שכבר לא נותרו לו דמעות. עכשיו? החיים שלו שונים לחלוטין. כמובן, הוא היה מעדיף למצוא חברים חדשים, ואם ג'וזף לא היה כול כך קר אליו, זה כנראה היה קורה. אבל האפוקליפסה לא יכולה להיות מושלמת לכול אחד.

====
ג'וזף הוא החלק האחרון של כלבי הציד. בחור אפרו-אמריקאי גדול ושרירי, שקט בעל מבט של קרח ורצח בעיניים, הרוב חושבים שהוא בטח איזה חייל אמריקאי שחזר ממלחמה, ומפחדים מידי מכדי לדבר איתו. המציאות שונה בתכלית.

ג'וזף לא נולד כפי שהוא. הוא נולד כאישה, אבל במשך שנים הוא הרגיש כגבר. הקונפליקט הפנימי בו קרע את חייו, גרם לו לריבים עם המשפחה שלו ולעזיבתם, ולקשיים נוראיים. לפני הנפילה, הוא עבד קשה, ומצא חברים קרובים בודדים שאיתם הוא שיתף את הסוד הזה שלו. עם מספיק כסף, הוא עבר את התהליך וכול הניתוחים הנדרשים, ושינה את שמו לג'וזף.

החברים שלו, שהיו תמיד לצידו, היו המקום שלו לאושר בעולם הקר שלא קיבל את מי שהוא היה. הם עזרו לו, הם נתנו לו אומץ, השראה, ושלווה פנימית. הם היו מאוד קרובים, והוא היה שם לצידם ברגעים הקשים שלהם גם כן. וכאשר הנפילה קרתה, בניגוד לטרבור ואייריס, שמעדיפים לחיות באיזו מציאות בדיונית ולהתעלם מהמציאות, בה כול מה שהכרנו נהרס, ג'וזף רואה את האמת. כאשר הוא מצא את גופות חבריו דופקות על הדלת בה הם היו נעולים, ונאלץ לשבור את הגולגולת של החברה הטובה ביותר שלו למשך תריסר השנים האחרונות עם מפתח ברגים, הוא ידע שהוא לעולם לא יוכל להשלים עם הכאב. שום כמות של סבל, זמן או מחשבות לא יעזרו.

כעת, ג'וזף הוא חלק מכלבי הציד. למה? כי לפני שנים, ברגעים הקשים ביותר של קבוצת החברים הקטנה שלהם, הוא זכר את חברתו (היא שהוא נאלץ לרסק את גולגולתה) נואמת בפניהם על כך שהתאבדות היא לעולם לא הפתרון, לקבל את המוות זו אף פעם לא התשובה, לא משנה כמה המצב רע. מטופש ככול שזה יישמע, ג'וזף חי רק בגלל זה, רק בגלל האמירה הזו, שמהדהדת בראשו.

כמה זמן הוא עוד יוכל לעמוד בזה? וכמה זמן הוא עוד יצליח להתמודד עם חברתם של טרבור ואייריס הטיפשים, לפני שהוא ישבר וילך לדרך בודדה ונפרדת, שתוביל למותו הבלתי נמנע?

=====

זרעי הרפתקה:
הרעיון של כלבי הציד, כמו שאמרתי בתחילה, הם להיות חבורה כולשהי של דב"שים שתשתתף בהרפתקה. הם לא צריכים להיות המרכז, אבל הם יכולים, הם כלי למנחה לקחת ולהשתמש כפי שהוא רואה לנכון. הנה מספר זרעי עלילה אפשריים.

1. הטיפולים שכלבי הציד עברו לא השאירו אותם רק ברווח. טרבור מתחיל לראות את הצבע של ריח המוות מופיע בכול מקום מסביבו, כולל מסביב לחבריו, ולמרות שהוא מפחד מהם, הפחד מתחיל לכרסם בו. טרבור רואה את זה בעוד אנשים, וכרגע הוא שוקל- על מנת לשמור על העולם החדש שלו- להעביר את המרחב הבטוח "טיהור מן המחלה", שכולל רובה והרבה כדורים.

2. ג'וזף יצא למסע לבדו, עזב סופית את כלבי הציד. כלבי הציד הנותרים משלמים לחבורה כדי לעזור להם לשכנע אותו לחזור, ובדרך, הקבוצה צריכה להתמודד עם מערכת היחסים הפגומה בין טרבור לאייריס. ועם הרבה גופות.

3. אייריס יודעת את המיקום של התרופות בחדר האחות בקמפוס שלה, והקבוצה נשלחת ללוות את כלבי הציד אל ההריסות של הקולג', שמסוכנות מידי גם לשלושה אנשים כמו כלבי הציד. אך בקולג', מסתבר שאנשים שרדו, ואחד מהם הוא מישהו שאייריס מזמן לא חשבה שהיא תראה- החבר שלה לשעבר, שזרק אותה. וכאשר המדריכה מאבדת את הכיוון שלה והולכת לרדוף אחרי הבחור ששבר את ליבה, אחרי שבועות שלמים של להתרגל לרצח אכזרי ומדמם של דברים- התוצאה לא יכולה להיות טובה, לאף אחד. מבלי התרופות הם לא יכולים לחזור... כעת טרבור וג'וזף עשויים להיות התקווה היחידה שלהם.

ג'וזף הוא ככול הנראה הדמות הכי שפויה מבין השלושה האלו. להזדהות עם מישהי משוגעת שחלמה על לרצוח את האקס שלה כנקמה ופשוט מוציאה את הזעם שלה כעת על זומבים? או על מי שנטש בלי בושה את החיים הקודמים שלו רק בשביל תחושות של הנאה מהמקום שלו בחיים החדשים האלו? ג'וזף הוא היחיד שמתנהג כמו בנאדם, והאבל שלו הוא משהו שהרבה יותר קל להזדהות איתו מאשר שני האחרים לדעתי.

כן, ניתן להחליף את ג'וזף ב"חייל מארינס עייף שכול חבריו נרצחו לנגד עיניו וכעת לא יודע כיצד להתמודד עם הכאב" שנראה בערך אלף פעמים בז'אנר.

אני מעדיף לשו"ש שלי משהו יותר מעניין מהדמות הנדושה הזו. אני חושב שהעובדה שג'וזף הוא טרנסג'נדר היא חשובה, ובלעדיה הוא יוצא דמות שונה לגמרי.

הח'אן, הזכרת פעמים רבות את הרתיעה שלך מנושאים כאלה, וזה בסדר לא להרגיש בנוח איתם. אבל לאחרים יש זכות לכתוב עליהם (כל עוד זה נעשה ברגישות כמו כאן), אז בבקשה אל תציק להם כשהם בוחרים לעשות את זה.
ככלל אצבע שימושי, תוסיף, אל תחסיר. במקום להגיד שמשהו לא מוצא חן בעיניך, תציע אלטרנטיבות מעניינות.

ולעוג, ח"ח על ההגשה. אהבתי את הדינמיקה המעורערת של החבורה ואת הוודאות שזה רק עניין של זמן עד שהם יתפרקו (דברים באמצע תהליך תמיד מעניינים יותר מדברים יציבים). הדברים היחידים שאכזבו אותי היו שזרעי ההרפתקה הראשונים לא מוצלחים כמו השלישי, ושהטרנסג'נדריות של גו'זף מתבטאת רק כשריד מרוחק בעבר.
טרבור, למשל, יכול להיות שימושי ביותר ממקום אחד. אולי הוא יכול לעזור להקים רשת תקשורת בסיסית בקהילה, אבל אייריס רוצה שהוא יישאר איתם כדי שיהיה לה עם מי לשחק. ואז הם מוצאים מאגר ציוד אלקטרוני, והיא חושבת להרוס אותו רק כדי שטרבור לא יהפוך לשימושי מדי.
ואם ג'וזף לא עבר ניתוח ועדיין שומר על הגוף שנולד איתו, זה יכול להיות מקור להרבה מתחים ולכן עניין. מה אם תוך כדי החיפושים הוא גם מחפש בשקט הורמונים? או יותר גרוע, מוצא מאגר גדול במיקום בעייתי? וכמובן שגילוי הזהות שלו הוא אירוע עם פוטנציאל דרמטי נהדר (אני מחבב את המחשבה שמכל האנשים דווקא טרבור יהיה זה שיתייחס לעניין בצורה הולמת לחלוטין).

ת'ור די קלע לדעתי כאן:
ת'ור אמר/ה:
הטרנסג'נדריות של גו'זף מתבטאת רק כשריד מרוחק בעבר.
אם היה לה משקל רציני, לא היה אפשר להחליף את הרקע שלו. בינתיים אפשר לתת לו רקע אחר ו''סטרייטי'' והוא לא ישתנה מהותית. הוא היה יכול להיזרק מהבית כי מערכת היחסים שלו עם הוריו היתה מעורערת באופן כללי, כי היו להם אמונות שונות, כי אביו היה אלכוהוליסט, כי הוריו התכחשו לו אחרי שהסתובב בחברה מפוקפקת, פשע, התמכר לאלכוהול או צרך סמים... יש המון דברים שאפשר לשים ברקע בלי שהדמות (כמו שהיא בינתיים) תשתנה הרבה.

עדכון מעניין. חסר קצת החלק בו שלושת כלבי הציד הללו נפגשו אצל הפרופסור המפוקפק שהעניק להם את היכולות יוצאות הדופן שלהם.
האם הם הכירו מקודם כנסיינים של הפרופסור או שהוא התחיל את ניסוייו אחרי קץ הציביליזציה בשלב שאף ועידת הלסינקי לא תשב לו על הגב? נראה לי שכל הנסיינים נמצאים בין העולמות - איריס שטופת טטוסטרון, הורמון המין הגברי, וטרבור הוא טיפוס מאד נשי. יכול להיות שהפרופסור המפוקפק חיפש סוג מסוים של מח שמתבטא בשלושת אלה.
ושאלה קצת חצופה: כמה משפיעה העובדה שהוא חונך כאישה על ההתנהגות שלו? גם אם היא האמינה שהיא גבר, היא חונכה כאישה. בזמנו צפיתי ב-"פוזה", ואם מה שהם מציגים שם נכון, טרנסג'נדרים, בכל זאת, משמרים דפוסים חברתיים מהדרך שבה גידלו אותם אם לשפוט מסצנה מסוימת בפרק שבע בה "אם" הבית מתנהגת כמאצ'ו טיפוסי בכך שהיא חושפת את הבטן הרזה שלה לאלה הכפופים לה - זה היה יכול להיות מרשים יותר אם היו לה קוביות שם...
ובקיצור, עדכון מעניין.

טוב, הגיע הזמן שגם אני אכתוב משהו על השו"ש הזה.
אחד השו"שים הטובים שראיתי, 3 דב"שים עם סיפור מרתק.
אני לא אשתמש בהם אצלי (כנראה) מ2 סיבות: האחת - אני (והקבוצה שלי) לא בקטע של עולמות פוסט אפוקליפטיים. השניה - אני לא מת על סיפורים אפלים ומלנוכוליים (טוב, בכל זאת קצת)
אבל הדמויות האלה כן נתנו לי השראה לשימוש, ואני אקרא את השו"ש הזה כמה פעמים כדי להגיע לכיוונים יותר ספיציפים.

ת'ור אמר/ה:
הדברים היחידים שאכזבו אותי היו שזרעי ההרפתקה הראשונים לא מוצלחים כמו השלישי, ושהטרנסג'נדריות של גו'זף מתבטאת רק כשריד מרוחק בעבר.
דווקא הזרע הראשון הוא מה שהיה הרעיון הראשוני שלי, פשוט בזמן הכתיבה הבנתי שיש לי פוקוס שמעניין אותי יותר מהניסויים שקרו וזה כלבי הציד עצמם. השני באמת אולי אחליף במה שהצעת.

והטרנסג'נדריות של ג'וזף היא חלק מהרקע שטיפה במכוון לא התעסקתי בו. אני אישית לא יודע מספיק על התהליך כדי להתעסק בו, ובנוסף מראש ההגשה לא נועדה להתעסק בטרנסים. אני כן מאמין בעניין של ייצוג, כך שגם אם משהו הוא לא קריטי בהגשה העובדה שהוא מיוצג וקיים בעולם היא מספיקה מבחינתי. במקרה הזה, טרנסיות.

Nextorl אמר/ה:
אני כן לא רואה במיוחד את מערכת היחסים בין איריס לטרבור, מה כל כך בעייתי בה?
איריס מנצלת לחלוטין את העובדה שטרבור חושב מאזור החלציים, טרבור מאמין לשקרים ואפילו לא מנסה להבין את האמת. זו לא מערכת יחסים מנצלת, זה ניצול שפשוט טרבור די סבבה איתו מאיזושהי בורות לגבי העניין.
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
אם היה לה משקל רציני
הנקודה שאמרתי מקודם לגבי הייצוג עומדת כאן.
הלדין אמר/ה:
חסר קצת החלק בו שלושת כלבי הציד הללו נפגשו אצל הפרופסור המפוקפק שהעניק להם את היכולות יוצאות הדופן שלהם
אכן כך. החלטתי בסופו של דבר שבגלל שהפרופסור נעלם מהרקע, ביחד עם המעבדה והרישומים שלו, לספר עליו זה קצת פחות רלוונטי להגשה. בגדול במקור הוא פיתה אותם להגיע בכך שהוא שחרר כלב חולה כלבת בחצרות של הבתים של אלו שהוא רצה ׳לטפל בהם׳, והפיץ את הגילוי שלו שגם חיות מעבירות את המחלה. איך הוא בחר אותם? התיאוריה שלך אכן מעניינת, אבל ללכת אחרי הפרופסור זו הרפתקה מעניינת בפני עצמה שלא כזה כיוונתי אליה.
הלדין אמר/ה:
כמה משפיעה העובדה שהוא חונך כאישה על ההתנהגות שלו?
ההשפעה ברורה, למרות שג'וזף מנסה להסתיר זאת מאוד. הוא באמת חונך כאישה, ולמרות שכרגע אני קצת עייף ואין חי דוגמאות טובות לכך, שימוש בהרגלים שנותרו לו מזמנו כאישה יהיה משחק מאוד מדויק ולכיוון שרציתי לג'וזף. הסיבה שזה לא כזה נראה ולכן לא פירטתי היא הריחוק של ג'וזף משאר כלבי הציד, שמושך הרבה יותר תשומת לב.
אביעד אמר/ה:
האחת - אני (והקבוצה שלי) לא בקטע של עולמות פוסט אפוקליפטיים
למרות האמירה הזו, אמליץ מאוד על משחק התפקידים שלאחרונה קראתי שממש החזיר לי את ההתלהבות לז'אנר, שמתה בערך מאז שהפסקתי לצפות במתים המהלכים המאכזבת- משחק תפקידים שכולו ביקורת על החברה של היום ועל קפיטליזם בכלל, בעולם מלא זומבים עם גישה מאוד מגניבה לגבי הזומבים שלו- Red Markets. ממליץ בחום לקרוא וגם לתמוך ביוצרים המעולים.

חזרה