• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 1] פיצול נשמות

יש לי עולם מערכה בראש כבר הרבה זמן, ואני מעוניין לפתח, ועל כן אני עומד (לנסות) לפרסם שו"ש אחד כל שבוע שנוגע לעולם המערכה הזה, +עוד כמה עצים נפרדים לגבי דברים כלליים יותר (גזעים, אלים, גאוגרפיה וכו').
------
הנשמה כידוע מורכבת ממספר חלקים, כל אחד ואחד מהם עומדת בסתירה לאחד אחר.
מפצלי הנשמות, כפי שהם נקראים הם קבוצה קטנה של "נבחרים", אותו גזע דמוי פיי (בכל עולם מערכה אחר אפשר פשוט לומר בן מחצית) שנשבע אמונים לדרקונים, ספציפית השבט הזה משתייך לחופשיים, כלומר מלבד היותם מעט גדולים יותר הם זהים לפיי.
בדרך לא ידועה הקבוצה הזאת למדה אומנות מיוחדת במינה, שעוברת אצלם בירושה, ולמרות מאות שנים שאנשים שונים ניסו ללמוד כיצד לבצע את האומנות הזאת ומה המקור שלה איש עדיין לא יודע - מלבד מפצלי הנשמות, כמובן.
היכולת שלהם היא די ברורה מאליה - הם מסוגלים לפצל את הנשמה של מי שעומד מולם, ולהטמין את החלק שהם לקחו מהגוף בחפץ דומם כלשהו, כך שהאדם אינו יכול עוד לחוש את הרגשות ולחשוב את המחשבות שתואמות את חלק הנשמה שנלקח, מלבד כאשר היצור אוחז בחפץ הדומם שאוצר חלק מנשמתו.
מפצלי הנשמות הם מעין צוענים, נודדים ברחבי העולם, מעלים הופעות קרקס וסוחרים בסחורות שונות שיש להם - וביכולת המיוחדת שלהם כדי לאפשר לאנשים שרוצים להשתנות במהירות דרך קלה יותר.
הם נרדפים בכל מקום שאליו הם מגיעים עם הקרוונים שלהם, כשבדרך כלל הם מספיקים להעלות בעיר או הכפר אליו הם הגיעו מופע או שניים ואולי אפילו לפצל נשמה של מישהו לפני שהרשויות המקומיות מוזעקות. מעולם לא קרה שהרשויות הצליחו לתפוס אותם.

מפצלי הנשמה אינם מרושעים - למען האמת, רבים חושדים שעם לידתו של אחד חדש הם מפצלים את נשמתו ושמים את כל הרגשות השליליים בתוך כלי כלשהו אותו הם קוברים במקום נידח, שכן אם הכלי שמשמש כי קיבול לחלק מהנשמה נהרס הנשמה חוזרת ומתאחדת עם הגוף.
מפצלי הנשמה יסרבו לעבוד עבור אנשים מרושעים, ואי אפשר לשחד אותם - הסכום שהם יקחו על פיצול נשמה שלמישהו יהיה מינימלי ככל האפשר ויספיק רק כדי שהם יוכלו לממן את עצמם.

החפץ שמשמש כלי קיבול בדרך כלל ניתן לאדם שביקש להיפטר מהחלק של נשמתו כדי שיפקיד את הנשמה במקום בטוח, שכן מי שמחזיק בכלי הקיבול מסוגל לראות, לשמוע ולחשוב את מחשבות האדם שלו הייתה שייכת הנשמה שבכלי הקיבול, ועם הקסמים הנכונים אף להשתלט עליו.

קרסי עלילה
1. מישהו השיג את כלי הקיבול של אחת הדמויות או אדם חשוב אחר, והדמויות צריכות למצוא את הגנב. אבל כיצד הן יכולות לתפוס אדם שמסוגל לדעת כל מה שהם יודעים ואף להשתלט על אחד מהם?
2. נולד מפצל נשמה שבדרך כלשהי נשמתו לא פוצלה, והנבל הצליח להשיג את שירותו של מפצל הנשמה.

מגניב מאוד, אבל י כמה דברים שהפריעו לי.
אם הם נרדפים למה נותנים להם להעלות מופעים, ולמה סוחרים איתם? אני הייתי מצפה שיעשו להם פוגרום בלילה...
למה הם דורשים מחיר מינימלי? לא רואה לזה סיבה וההגדרה ל''קיום'' רחבה (אפשר לקנות עוד פרה לעדר, או עוד אוכל כדי ללדת עוד ילד, או לא יודע מה).

ההגדרה לקיום זה שהם לא ירעבו, יהיו להם בגדים נקיים וציוד לא מתפורר.
הם נרדפים על ידי ה"ממשלות" השונות, לא על ידי האנשים הפשוטים.
לצורך העניין אם קראת את stormlight archive יש שם את הnightwatcher שלמרות שאסור לגשת אליה חוקית עדיין כולם עושים את זה.

מסקרן!
קו עלילה מאוד פשוט שאני רואה: מישהו מצא את מצבור כלי הנשמה של מפצלי הנשמות ומשחרר את החלקים הלכודים. הדינמיקה של מפצלי הנשמות משתנה מידית.
-אפשרות 1: המצבור קבור במערכת קטקומבות עתיקה שהשחקנים נקלעים אליה. הכלים מלאי הרוע פיתחו לארוך השנים יכולת מחשבה עצמאית והשחקנים, שלא יודעים את הרקע של המקום, פשוט משמידים באופן טבעי את הדברים שתוקפים אותם. כתוצאה, חלקי הנשמה משתחררים ומפצלי הנשמות הופכים לאנשים עם מוסריות נורמלית, דורשים תשלום גבוה, מפתחים תחומי עניין אחרים וכו.
-אפשרות 2: נבל שיודע בדיוק מה הוא עושה מוצא את המצבור ומעוות את ההשפעה הקסומה כך שחלקי הנשמה שנמצאים בגופם של מפצלי הנשמות נשאבים עכשיו אל הכלים, והרוע שהיה בכלים חוזר אל מפצלי הנשמות...

מה שכן, לא ממש הבנתי מי ירצה שיפצלו את הנשמה שלו ולמה.

אני לא בטוח אם הבהרתי את זה כראוי - היכולת של פיצול נשמות אינה נוגעת רק לתכונות שליליות.
ניתן להפריד את כל חלקי הנשמה - דברים שליליים וחיוביים כאחד, כמו גם זכרונות.
מפצל נשמות מרושע מסוגל לגרום לאדם טוב הלב והחכם ביותר להפוך למפלצת חסרת בינה.

לגבי למה שמישהו ירצה בכלל: כל מי שרוצה לשכוח דברים, לשנות הרגלים, להיות יותר אדיב, ציני, אופטימי או פסימי, או כל דבר אחר, הוא יכול להשתנות בהתאם אצל מפצלי הנשמות.

חיבבתי את הרעיון, ואני רואה השראה ברורה מהליץ' (או ליתר דיוק, מהמקור שלו) ואני תמיד אוהב את זה.
עם זאת, אני חושב שהכתיבה טעונה שיפור. כרגע, זה נראה כאילו אתה טיפה מניח שאנחנו מכירים את העולם לפני שאנחנו קוראים את זה, הייתי שמח אם ההגשה הייתה יותר ידידותית לקורא חדש כמונו.

האמת שההשראה העיקרית שלי היא הtranquils מעידן הדרקון, לא ממש חשבתי על ליצ'ים, אבל במחשבה שנייה יכול להיות שלקחתי מהם השראה.
לגבי שיפור הניסוח - רשמתי לעצמי בצד, תודה על ההערה.
לגבי זה שזה לא ידידותי לקורא - זה די בכוונה, כמו שאמרתי אני בהמשך אפרסם בפורום הסברים יותר מפורטים לגבי כל הדברים האלה.

חזרה