• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רומח הדרקון-משחק אמיתי?

A

Anonymous

Guest
הסופרת של רומח הדרקון כתבה את זה מטעם מכשפי החוף והספרים מזכירים לי את המשחק יכול להיות שמישהו פשוט כתב הרפתקה במבוכים ודרקונים? מישהו יכול לעונת לי על זה?

אמיתיים כמדומני.
אם אני לא טועה הגמדים שמתחת להר היו חלק מהסיפור האמיתי, והרעל שלהם היה אמור להרדים את הדמויות, אבל בסיפור שינו את זה לניסיון להרוג אותן.
בכל אופן ממש נחמד לדעת לראשונה שהסיפור מומצא מהשלב של הדרקונית. תמיד חשבתי שהרשומות מקוריות מתחילה ועד סוף.

כן ולא.

הקונספט של רומח הדרקון פותח כדי להציג עולם עם עלילה אפית שאפשר לשחק אותה. אנשים הגיעו למו"ד כי הם התלהבו מספרי פנטזיה אפית כמו "שר הטבעות" ואז מצאו את עצמם מסתובבים בין חדרים של 10 על 10 רגל ומכים גנולים. TSR (החברה שקדמה לוויזארדס בבעלות על מו"ד) רצו משחק עם עלילה גדולה מהחיים שבמרכזה - דרקונים. להוציא את הדרקון מהחדר בסוף המבוך ולתת לו מקום מרכזי ומכובד יותר.

אז במסגרת הזאת נכתבו הרפתקאות עם רצף של עלילה סגורה עם התחלה, אמצע וסוף, ועשו להן פלייטסט. במסגרת הפלייטסט היו גם דמויות לדוגמא, והשחקנים פיתחו להן גם רקע ואישיות ונתנו להן שמות. כל זה שימש כבסיס לספרים שנכתבו כדי ללוות את סדרת ההרפתקאות (ולהוות מקור הכנסה נוסף מצד אחד ופרסומת מצד שני) - חלק מהקטעים והתנהגות הדמויות שוחקו בפועל, וחלק הומצא על ידי הכותבים לצורך הסיפור והדרמה. אין תאימות של 100% בין המבנה של ההרפתקאות לספרים, אבל הספרים מבוססים על ההרפתקאות ואותם אנשים שכתבו את הספרים היו מעורבים בכתיבת ההרפתקאות.

עד כמה שאני זוכר, כל ההרפתקאות בסידרה של DL (ההרפתקאות שעוקבות אחרי העלילה של רומח הדרקון) עברו פלייטסט, ובמהלכו השתמשו פחות-או-יותר באותן דמויות מוכנות שאחר כך הפכו, בשינויים והרחבות מסויימים, לדמויות בספרים.

מן הסתם לא כל מה שמופיע בספרים שוחק בהרפתקאות, ויש קטעים בהרפתקאות שלא נכנסו לספרים - יש קטע שלם של הרפתקה באזור הקוטב הדרומי של אנסאלון בין הספר הראשון לשני, שמוזכר רק באיזה שיר בתחילת הספר השני, כל הקטע שהחבורה מתפצלת הוא בעיקר המצאה של הספרים אם אני לא טועה, וקו העלילה של ים הדם די שונה בין הספר להרפתקאות.

יש לי איפשהו בבית מהדורה מיוחדת (אאז"נ של "חגיגות 15 שנה לרומח הדרקון") של הרפתקאות "עלילות הרומח" שתוקצרו לחוברת די עבה אחת, נערכו קצת מחדש וקיבלו גם נתונים של מהדורת "העידן החמישי" קצרת הימים של רומח הדרקון (שיטת-בת מעצבנת עם קלפים וכאלה שנכתבה במיוחד למוצרים לפי הספרים של תקופת מלחמת הנשמות, אבל לא זכתה לפופולריות). אם יש לך שאלות ספציפיות אני יכול לנסות לחפש אותה ולבדוק שם.

דרואיד אמר/ה:
יש לי עוד שאלה למרות שקראתי את הספרים עדיין לא הבנתי מה זה קרין? ליבשת קוראים אנסלון
ענו לך למעלה ( קרין - עולם , אנסלון יבשת ) , אבל אני אוסיף שיש עוד יבשת שלמה שלא נכתבו עליה הרפתקאות בשם טלדס.

חזרה