• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה אתם מעדיפים: חד"פ, מערכה או בכלל מיני-מערכה?

באחד הדיונים שהתפתחו בעקבות גלגול גורלי, אמר מיכאל גורודין שהמשחק מרגיש לו משהו בין חד-פעמי למיני-קמפיין, והוא תהה מה עדיף.
אז חשבתי להרחיב את השאלה, גם למערכות מלאות/רגילות... אישית בין השלושה אני לא מחבב משחקים חד-פעמים, אלא למטרת היכרות עם שיטה/מכאניקה, כי זה פשוט כמעט תמיד מרגיש חסר במשהו. זה לא מספיק זמן באמת לפתח דמות או להכיר שיטה. החריג היחידי זה אם יש שטיק מיוחד כלשהו. אבל לרוב זה לא עושה לי את זה.

בין מיני-מערכה, שזה משהו כמו 5-10 מפגשים בספר שלי למערכה שלמה ההתלבטות יותר קשר.
כמנחה, אני מעדיף מערכות ארוכות, פשוט כי זה מאפשר לי לבנות את הסיפור יותר טוב.
אבל דווקא כשחקן, מיני-מערכה זה יותר מגניב בעיניי, כי זה טוב בכל העולמות - גם מבחינת פיתוח דמות זה מספק, וגם מבחינת היכרות עם עולמות ועם שיטות זה מספיק זמן כדי לגלות את רזי המשחק. אז בסופו של יום, זה הפורמט המועדף בעיני.

מה הפורמט המועדף עליכם?

אצלי זה למען האמת ההפך. כשחקן, אני מעדיף מערכה- ככה אני יכול לפתח את הדמות שלי לאיטה, ממש להתחבר אליה, וכך הלאה.
כמנחה, אני מעדיף מיני-קמפיינים. אלה הקמפיינים שאני מריץ בדרך כלל לקבוצה הביתית, והם מאוד נוחים. מאפשרים לי לתכנן מעין הרפתקה אחת ארוכה מאוד, ויוצרים סיפור שמתחיל ומסתיים.

כמנחה אני אוהב מערכה ארוכה שבה אני יכול ליצור עלילות סביב השחקנים ולהעמיד כנגדם נבלים ודב"שים משמעותיים ומעניינים, כמו גם להציג בחירות אפורות מוסרית. יש לי גם חיבה למיני-קמפיינים, יש להם קסם משלהם שננצר בזיכרון המשותף עם השחקנים.

במקרים הנדירים בהם זה כמעט תמיד רק חד"פ, ולעולם לא מערכה, פשוט כי אני מעדיף להנחות מאשר לשחק.

חזרה