• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[שו״ש 65] - גילדת ציידי הדרקון

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
מאז ומתמיד ידעו בני האדם להפיק תועלת מדרקונים מתים - דמם העניק תכונות מאגיות, בשרם נחשב למעדן, עורם החזק כפלדה היה רב ערך בהכנת שריונות, טפריהם וניבים שומשו להכנת פגיונות וחרבות קצרות, חדים כתער ולא מתבלים. בעבר הרחוק היו יוצאים גיבורים אפיים מצוידים בחרבות אגדיות למלאכה, בדרכם להשיג כבוד ותהילה, אך עם הזמן נוכחו בני האדם שהמחיר רב - הרבה צעירים חזקים ואמיצים איבדו את חייהם בדרך. כדי לפתור את הבעיה ולמגר את מעשי הגבורה המטופשים, ייסד המלך את ״הגילדה המלכותית של ציידי הדרקון״ - ספק ארגון כלכלי וספק מסדר אבירים, שרק לחברים בו מותר לצוד דרקונים, ושכדי להתקבל אליו יש לעבור אימונים מפרכים. הגילדה מקבלת מימון מסחר בחלקי דרקונים ומקופת המלך, והיא תמיד מגייסת לשורותיה חברים חדשים. חברים זוטרים הם בעלי התואר ״צייד״, והם נשלחים למשימות הפשוטות ביותר. בעלי הניסיון (וותק של 3 שנים ו-15 משימות) נקראים ״אביר״, והם אכן מקבלים תואר מהמלך.
לציידים יש מוניטין הירואיים בעם, והם נחשבים כמו שאנו רואים חיילי יחידות מובחרות. כל ילד חולם להפוך לכזה, אף שהרוב נשארים בכפר שלהם עד סוף ימיהם.

נכתב מהטלפון, סליחה אם יש לאקוניות או שגיאות.

זה נכתב מהטלפון בהפסקות ואחרי מבחן הדמייה במתמטיקה.
tkhag1 אמר/ה:
ועל פי משזכור לי בשר דרקונים לרוב לא נחשב כטעים במיוחד ולעיטים הוא אף רעיל.
זה תלוי בעולם. ב''האיכר ג'יילס מהכפר דון'' של טולקין זנב דרקון היה המעדן העילאי שעלה כל חג מולד על שולחן המלך.

זה מאוד מאוד גנרי וסתמי, ובכנות, אני לא רואה שום ערך מוסף בלהוסיף את זה לעולם. אין כאן שום טוויסט, שום דבר באמת מעניין. מה הגילדה הזו מוסיפה לעולם? למה שאכניס אותה למשחק שלי? קרסי עלילה מאוד יעזרו כמובן.

כתבתי את זה בבית ספר מהטלפון ואחרי מבחן מתמטיקה. בכל מקרה אני יכול לתאר הרפתקנים כ''ציידים בלתי חוקיים'' שמנסים לקטול דרקון ולזכות באוצר שלו כנגד המונופול של הגילדה, או את הגילדה כגוף שההרפתקנים חברים בו.

אכן קצת רזה, אבל אני אוהב את הרעיון הבסיסי וחושב שאפשר להרחיב אותו למקומות ממש מגניבים.

איך הדרקונים מגיבים? אני מניח שהצעירים ירדו למחתרת, אבל למה הדרקונים העתיקים לא תקפו חזרה? אולי הם ישנים? מה הציידים המתחילים עושים? כי אני יכול לדמיין קמפיין מאוד מגניב של חיפוש אחרי דרקונים, שבו החבורה נשלחת לחקור שמועות ולהתחקות אחרי העקבות של דרקונים. מין משחק בלשי שבו מחפשים רמזים שיאשרו או יפריכו את נוכחותו של דרקון, ותוך כדי נתקלים בעוד כל מיני יצורים מוזרים.

האמת היא שהדרקונים פה מרגישים לי כמו חיות קסומות עוצמתיות, אבל לא תבוניות. כאילו הם ערימה מהלכת של חומרי גלם, רכיבי לחש, ונק"נ. לא כמו יצורים אפיים שקמפיינים קמים ונופלים עליהם, או שאפשר אפילו לדבר איתם. כמו זבנקרן הונגרי.

הרעיון פה הוא שהדרקונים הם אכן לא תבוניים, אם כי אפשר לעשות את זה גם בעולם עם דרקונים תבוניים - ואז כדי להרוג אותם צריך להיות גם שנון וחכם (ע''ע השיחה של בילבו וסמאוג).

חזרה