• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מלחמת הכוכבים, מה' 30 השנה - רשמים מהירים

היום היה לי זמן פנוי לפתוח את הספרים החדשים שרכשתי: משחק התפקידים המקורי של מלחמת הכוכבים, במהדורת שלושים השנה.
קודם-כל, בספר יש קטע של הרפתקת סולו... מאז הקופסה האדומה אני לא זוכר ששיחקתי בהרפתקאות האלו. ניסיתי, היה מגניב. פשוט חמוד לאללה.
השיטה עצמה קלילה ומהירה, בגדול הכל זה גלגולי ק6, ככל שאתה מיומן יותר אתה מגלגל יותר קוביות, ככל שאתה לוקח יותר פעולות, אתה מגלגל פחות קוביה על כל פעולה נוספת. מהיר ופשוט
מסקרן לראות שלמעשה החלק של השחקן רק סוקר את המכאניקה הבסיסית - כל הפרטים לגבי קרבות, בדיקות מיומנויות וכך הלאה נמצאים בחלק של המנחה.
השיטה עצמה משלבת בין מקצועות (נקרא תבניות) לבין מיומנויות. אתה לא בונה את הדמות מאפס, אלא בוחר תבנית. אחרי זה אתה משפר מיומנויות. אין כמובן מקצועות.
יש הרפתקה לדוגמא בספר, והיא לא דוגמא לאיך עושים הרפתקאות טוב. אפילו יש שם קטע הקראה שהמנחה והשחקנים קוראים ביחד.
נוסטלגיה לקרוא את החלק שבו מוזכר שאם רוצים לעשות דף דמות, אז צריך למצוא מכונת צילום. ואם אין לך גישה למכונת צילום, אז פשוט תרשום על נייר. אני עוד זוכר את המדפסת הראשונה שרכשנו, לפני איזה 20-25 שנה, שעלתה 1,600 ש"ח. משהו כמו משכורת מינימום פחות או יותר...
יש גם ספר-מידע נוסף, עם טונות מידע. פשוט דחסו מידע בכמויות לתוך הספר.

בכל מקרה, זה ממש פריט מגניב וכיף לקרוא. יותר כיף לקרוא מאשר המוד"מ מה' 1 שיושב לי על המדף.
וזה מצטרף ליתר משחקי התפקידים של מלחמת הכוכבים שיש לי :)
IMG_20180831_222348309.jpg

שיחקתי בינתיים רק ב saga ובפנטזי פלייט - אישית אני מעדיף את סאגה, יש לה מכאניקה ממש מוצלחת, אני גם חושב שמכיוון שאני משחק לרוב מבוכים ודרקונים, החיבור שלי למכאניקה של סאגה - והיא שילוב מצוין בין מכאניקה של מקצועות עם מדע בדיוני.

חזרה