נותר שבוע לרישום המנחים לדרקוניקון 2019
אוהבים להנחות? רוצים להריץ משחק חדש או לנסות הרפתקה או עולם שכתבתם? בואו להנחות בכנס המשחקים של הפונדק - דרקוניקון 2019 יתקיים ב 29-30 באוגוסט בתל-אביב. מנחים מקבלים כניסה חינם ועוד כרטיס לאירוע. הרישום באתר - www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

מלחמת הכוכבים, מה' 30 השנה - רשמים מהירים

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 31 אוגוסט 2018, 22:48

היום היה לי זמן פנוי לפתוח את הספרים החדשים שרכשתי: משחק התפקידים המקורי של מלחמת הכוכבים, במהדורת שלושים השנה.
קודם-כל, בספר יש קטע של הרפתקת סולו... מאז הקופסה האדומה אני לא זוכר ששיחקתי בהרפתקאות האלו. ניסיתי, היה מגניב. פשוט חמוד לאללה.
השיטה עצמה קלילה ומהירה, בגדול הכל זה גלגולי ק6, ככל שאתה מיומן יותר אתה מגלגל יותר קוביות, ככל שאתה לוקח יותר פעולות, אתה מגלגל פחות קוביה על כל פעולה נוספת. מהיר ופשוט
מסקרן לראות שלמעשה החלק של השחקן רק סוקר את המכאניקה הבסיסית - כל הפרטים לגבי קרבות, בדיקות מיומנויות וכך הלאה נמצאים בחלק של המנחה.
השיטה עצמה משלבת בין מקצועות (נקרא תבניות) לבין מיומנויות. אתה לא בונה את הדמות מאפס, אלא בוחר תבנית. אחרי זה אתה משפר מיומנויות. אין כמובן מקצועות.
יש הרפתקה לדוגמא בספר, והיא לא דוגמא לאיך עושים הרפתקאות טוב. אפילו יש שם קטע הקראה שהמנחה והשחקנים קוראים ביחד.
נוסטלגיה לקרוא את החלק שבו מוזכר שאם רוצים לעשות דף דמות, אז צריך למצוא מכונת צילום. ואם אין לך גישה למכונת צילום, אז פשוט תרשום על נייר. אני עוד זוכר את המדפסת הראשונה שרכשנו, לפני איזה 20-25 שנה, שעלתה 1,600 ש"ח. משהו כמו משכורת מינימום פחות או יותר...
יש גם ספר-מידע נוסף, עם טונות מידע. פשוט דחסו מידע בכמויות לתוך הספר.

בכל מקרה, זה ממש פריט מגניב וכיף לקרוא. יותר כיף לקרוא מאשר המוד"מ מה' 1 שיושב לי על המדף.
וזה מצטרף ליתר משחקי התפקידים של מלחמת הכוכבים שיש לי :)
IMG_20180831_222348309.jpg
IMG_20180831_222348309.jpg (129.63 KiB) נצפה 317 פעמים
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 59
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 01 ספטמבר 2018, 07:33

נו? אז איזו מהשלוש היא השיטה החביבה עליך? :-)
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 05 ספטמבר 2018, 08:07

שיחקתי בינתיים רק ב saga ובפנטזי פלייט - אישית אני מעדיף את סאגה, יש לה מכאניקה ממש מוצלחת, אני גם חושב שמכיוון שאני משחק לרוב מבוכים ודרקונים, החיבור שלי למכאניקה של סאגה - והיא שילוב מצוין בין מכאניקה של מקצועות עם מדע בדיוני.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה