• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חיות פנטזיה בשירות האדם

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
באישור ניצן:

dragonitzan אמר/ה:
דבר ראשון, גריפון הוא חיה חזקה במיוחד גם על הקרקע. הוא מסוגל לעוף, אבל כוחו מתעלה על שור גם בנשיאה פיזית.

דבר שני, אני חושב שהבהרתי כמה פעמים את זה שגריפונים לא אוכלים המון. עם זאת, אתה מתעקש על זה שהם אוכלים המון. הגריפון שלי שונה מהגריפון שאתה מתייחס אליו, ולכן רוב טיעוניך אינם תקפים.

דבר שלישי, בשר גריפונים ניתן לאכילה תרבותית, אבל להרוג גריפון בשביל הבשר שלו זה מאוד מאוד לא משתלם, והבשר קשה ולא טעים.

הלדין אמר/ה:
לעניין קטן, כיצד הגריפונים מתייחסים לבני האדם? הם ראשי הלהקה/העדר שלהם?

בן האדם הוא המאסטר - הוא אומר מה לעשות, מתי אוכלים ואת מי אוכלים. גריפונים לרוב הם אנוכיים, ועל אף שהם ישרתו את המאסטר שלהם לרוב הם לא יעשו משימות שפוגעות בהם. גריפונים הם אכן טורפים מאוד מסוכנים בשמיים (והאויבים הטבעיים הגדולים ביותר של הפגסוסים), אבל דווקא בתעופה עם משקל על גבם הם לא מוצלחים במיוחד (הכנפיים קרובות ואין כמעט מקום לשבת, ישיבה יותר מאחורה פוגעת באיזון האווירי שלהם), ועדיף לך לשלוח את הגריפון להילחם לבד מלרכוב עליו.

אבל עכשיו, אני מבקש להפסיק את הדיון הזה. זה עץ על הסיפור שאני מעלה, ולא על אכילת סוסים בתרבויות שונות. מי שחשוב לו להמשיך את הדיון הזה, מוזמן לפתוח עץ חדש ולכתוב בו.

שוב, תודה על העזרה בפיתוח העולם, אבל הדיון הזה גלש קצת יותר מדי...

1) אם בעולם שלך אין לגריפונים יכולת קסומה שמתעלה על האנטומיה שלהם, אין סיבה שהם יהיו חזקים יותר מאריה, ואריה לא חזק יותר משור. הוא גם נשמע די מסורבל על הקרקע עם הכנפיים.

2) כתבת שהם אוכלים פרה לשבוע, זה בהחלט הרבה... טוב, אני מדבר על הגריפונים הקלאסיים, הם בעלי גוף אריה וכנפי נשר, חמדנים, קרניבורים מושבעים וטריטוריאליים להחריד. על אילו אתה מדבר?

3) יש תרבויות בהם אוכלים אותו בכל זאת (כמו שיש תרבויות בהן חתולים, כלבים וחרג'וקים נחשבים למאכל לגיטימי)?

4) גריפונים נשמעים די דומים לחתולים (בכוונה?) - ושמעתי מבעלי חתולים שהחיות האלו משחיזות את הטפרים גם על העור של הבעלים שלהם. זו אולי אחת הסיבות שארוית לא בויתו... לא קורים ''בעיות משמעת'' דומות עם גריפונים?
לא נוצרת בעיה של גריפונים משוטטים? גריפונים נושאי כלבת (גרפנת)?

קראתי חלק מהדיון שלכם באשכול המקורי - אני מבין את הנקודה שלך, אבל זאת קצת הגזמה, לא? לא בונים עולמות פנטזיה כדי שיהיה איזשהוא הגיון מאחוריהם. אני חושב ש-The rule of cool לקח חלק משמעותי בכתיבה של ניצן - מגניבות \ עניין > היגיון כשזה נוגע לכתיבת סיפורי פנטזיה.

חזרה