ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

לשחק דמות מהמין הנגדי.

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4187
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי tkhag1 » 12 אוגוסט 2018, 00:49

אף על פי שכול דיון שעסק בנושא הידרדר להאשמות בשוביניזם אני אנסה לפתוח אותו מחדש אחרי שכמה מגורמי הבעיות עזבו.

אז לאחרונה התחלתי לשחק דמות נשית והתחלתי לשאול את עצמי האם זו באמת דמות נשית או גבר בתחפושת אישה.

הדמות המסוימת שאני משחק אחשב היא דמות ממעמד אצילי שעקב טרגדיה במשפחה קיבלה חופש מוחלט פחות או יותר והפכה ל"טום-בוי" די מובהק. זה כולל צייד לחימה בסייף תוך כדי הזנחת רוב המיומנויות הנשיות, מלבד אילו של משא ומתן, הדמות די נהנת להוציא אחרים כשוטים באמצעות לשונה החדה.

תמיד ששיחקתי או בניתי דמות נשית הייתה לי העדפה ללכת על אישיות טום בוי ושיחקתי אותה כרגיל עם שינויים די קלים מהאופי של אותה דמות אם היא הייתה גבר.
הדמויות הנשיות שלי נטו להיות מתוחכמות ושקולות יותר מהדמויות הגבריות שלי.


בנוסף סימן היכר די קבוע אצל הדמויות שלי הוא הזעם שלהם, כאשר נבל הצליח באמת להכעיס את הדמות שלי היא נכנסה למצב רוח רצחני למדי, זה אומר שהיא צעקה הרבה ומכוון שהייתה מטילת לחשים בדרך כלל היא נטה להפוך את המקום לחורבה, בנוסף היא נטה להתעלם מהכאב שלה ובאופן כללי הייתה די מסוכנת (אם כי השיקול הדעת שלה לא נהרס באופן כללי עילה נפגע מאוד).
במידה ודמות נשית שאני משחק תיכנס לזעם ברמה גבוהה זה ילבש צורה של זעם צונן קר אכזרי ושקול, אם המכשף הזכר שלי ישליך לחשים הרסניים בזה אחר זה המכשפה תתקוף בסדרת מהלכים שקולה קרה ותידחק אותו לפני, וברגע של המכה האחרונה תחייך חיוך קר.

עוד משהוא שאני שם לב אצל הדמויות הנשיות שלי הוא מבנה הגוף שדומה מאוד לזה של הגברים שאני משחק.
אני נוטה להעדיף לשחק דמויות בעלות מראה חיצוני יפה יחסית, מבנה הגוף המעודף עלי לדמויות הגבריות הוא דק ואתלטי ופנים עדינות יחסית, אולי אפילו משהוא טיפה נשי. אם לתייג אותם אפשר להגיד שיש להם את היופי ה"עדיין" יותר (אני מניח חובבי האנימה בקהל יבינו על איזה דמויות אני מדבר).
הדמויות הנשיות שאני משחק נוטות להיות בעלות מבנה גוף זהה פחות או יותר מהסוג שיש להם יופי גברי מעט. הנוסף הן נוטות להיות... איך לנסח את זה? ללא בעיות להסוות את עצמן בתור גברים בחלק העליון, בעלות... היקף חזה קטן ושטוח...

אם כבר מדברים על מראה חיצוני אני מניח שהמלתחה של הדמויות הנשיות שלי גם משחק כאן.
הדמויות שלי עקב היותן מעשיות יעדיפו ללבוש לרוב בגדים מעשיים, על אף שהן לא ירתעו בגדים נשיים כגון שמלות או חצאיות הן לרוב ירגישו לא בנוח בבגדים מפונפנים (כמו שמלות נשף) או חושפניים במיוחד.


זה העלה בי את השאלה האם הדמויות שלי הן גברים בגוף אישה או פשוט נשים עם אופי שונה.
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12867
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי העוג הברברי » 12 אוגוסט 2018, 10:33

אני לא רואה סיבה למה כול דמות נשית צריכה להיות נסיכה במגדל, הלובשת שמלות ושרה בשביל לחזק את הגיבורים הגברים, כמו שלא כול דמות גברית הוא לוחם שרירי וקשוח. אז הדמות הנשית שלך ׳גברית׳ יותר מנשים אחרות, זו לא אמורה להיות בעיה.

יצא לי כבר לשחק דמויות נשיות יותר גבריות (ראגה, מבטיח לך שאם תכתוב את השם הזה בחיפוש של הפורום תמצא אותי חופר עליה בלפחות 3 מקומות שונים), וכאלו פחות (אני כרגע משחק ילדה אנגלית בת 10 במשחק ארס מג׳יקה שמתרחש באירלנד של שנת 1110. היא מאוד מנומסת ובבירור מפגינה מאפיינים שהיא שאבה בהשראה מההתנהגות של אמא שלה), אבל אני באמת שלא רואה סיבה להתחיל לדבר עליהן, שכן כול דמות עומדת בפני עצמה.

כהערת אגב, אם הבעיה שלך היא ״אני רוצה שהעובדה שהדמות שלי היא אישה תתבטא במשחק ואני מרגיש שזה לא קורה״, אז התשובה תהיה שונה לגמרי. משום מה מרגיש לי שזה יותר דיון ופחות בעיה שפתחת.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 12 אוגוסט 2018, 11:22

אני אישית מרגיש שלילה היא לא באמת אישה (בטח שלא אישה ימי ביניימית), אלא גבר בדמות אישה. האמת, אין לי ממש בעיה עם זה - לרוב הגברים קל יותר לשחק גברים, ולהפך, מה גם שזו הדמות הנשית הראשונה שלך.בכל מקרה, דמות נשית ''אמיתית'' תסתמך פחות על מיומנויות לחימה, ויותר על שכל, קסם אישי או כשפים, בעיקר בעולם של ילדי הקיסרות אבל לא רק.
אני אישית עוד לא שיחקתי אישה - גם כי אני מבין את המוח הגברי טוב בהרבה, גם כי אני אוהב לשחק לוחמים אתלטיים עם חרב או גרזן.

אם אתה רוצה שהנשיות של הדמות שלך תתבטא במשחק, אז תעשה את זה. להפסיק להתחפש לנער תהיה התחלה טובה :) דמות נשית כן תלבש שמלות, ותשתמש בקסמים, שכל ו/או יופי יותר מכישורי סיף. כל עוד לילה מחופשת לנער ומסתמכת על החרב והסוס שלה, היא לא תהיה נשית, בטח לא במונחי ימי הביניים.

עוג - ראגה היא לא בת אדם, אז אני לא יודע כמה היא מתאימה לדיון. בכל מקרה, דמות נשית לא צריכה להיות נסיכה ששרה שירים, אבל היא לא תהיה ''חיקוי ממין נקבה'' של לוחם שרירי. גם אם היא לוחמת היא תסתמך על זריזות יותר מכוח, לדוגמה.
tkhag1 כתב:
12 אוגוסט 2018, 00:49
הדמויות הנשיות שאני משחק נוטות להיות בעלות מבנה גוף זהה פחות או יותר מהסוג שיש להם יופי גברי מעט. הנוסף הן נוטות להיות... איך לנסח את זה? ללא בעיות להסוות את עצמן בתור גברים בחלק העליון, בעלות... היקף חזה קטן ושטוח...
אז החלטת שלילה נערית? אני לאבטוח שהיא ''הוורד השחור'' בגלל היופי, כמו בגלל הכסף...
בכל מקרה, חזה קטן הוא יעיל בהרבה לרכיבה, סיוף וספורט בכללי.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
הודעות: 8820
הצטרף: 31 יולי 2011, 13:37
תשובות: 54
מיקום: סרמיאת, עולם המערכה הביתי שלי

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי Nextorl » 12 אוגוסט 2018, 11:53

דמות של בחורה היא לאו דווקא נשית, אבל היא כן אישה. כשאני משחק דמות של נקבה (שינה הואנג בקללת הדרקון כאן בפורום לדוגמה) אני בונה אותה בין השאר לפי החברה שבה היא חיה. שינה היא נערה אצילה שהייתה צריכה להתבגר מוקדם מדי מהרצוי בגלל שהמשפחה שלה נרצחה. אף אחד לא שם עליה בגלל שהיא בחורה. היא צריכה להתמודד עם הדעות של החברה כלפי נשים, אבל כמובן שהיא עדיין צריכה לבצע את המצופה ממנה- להיות מטופחת, מנומסת, וכך הלאה. שינה הייתה צריכה להתמודד עם כל הדברים הללו, דווקא בגלל שהיא אישה. וזה עיצב את האישיות שלה. אם היא הייתה מתה ובמקומה אחיה הקטן היה שורד, למרות שהוא עבר את אותן חוויות כמעט עד אז, הוא היה דמות שונה לחלוטין בגלל ההתנייה המגדרית של החברה.

לשחק דמות מהמין הנגדי זה מעניין. ולא תמיד צריך שהדמות תהיה נשית. אבל בעולם שבו התנייה מגדרית קיימת, בוודאות יש הבדל בין אישה לגבר גם במשחק תפקידים. וגם אם במבט ראשון הדמות נראית כמו "גבר עם שדיים", או אישה קשוחה ועצמאית, השאלה היא מה הוביל אותה להיות כזו. ובדרך כלל, זה איפה שהנשיות שלה מתבטאת.

עריכה: נ.ב. שים לב שבעולם שבו נשים מוסללות להיות אמהות ועקרות בית, יהיו נשים שיתנגדו להתנייה המגדרית הזו ודווקא בגללה יצאו להרפתקאות. למעשה, זה קרה הרבה בעולם שלנו. זו דוגמה נהדרת לנקודה האחרונה שלי.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4187
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי tkhag1 » 12 אוגוסט 2018, 13:04

ח'אן
אני לא הולך להיכנס לדיון על גודל כי זה קצת פוגעני, תסתפק בכך שיש מחקרים שלמים שמנסים להבין את העדפות השונות.

Nextorl
עקב מה שאמרת החלטתי לנתח את הדמות של לילה, זה קצת ארוך ואני לא רוצה ששחקני "ילדי הקיסרות" יראו יותר משהח'אן כבר חשף ולכן אני שם את זה בספוילר.
ספוילר
הצג
כשאני חושב על זה הדמות של לילה גברית יחסית בגלל הרבה גורמים סביבה.
הבולט שבהם הוא ההורים שלה, לילה כמו שאמרתי נולדה למעמד אצולה גבוהה. אבל היא נושאת הרבה קשיים מהילדות שלה.

אמה של לילה הוזהרה בהריונה שלא היא ולא העובר ישרדו את תהליך לידה והופעל עליה לחץ הן מהרופאים והן מבעלה להפיל אך היא סרבה.
אמה של לילה שרדה מספיק זמן אחרי ההריון לתת לילה את שמה ולהשביעה את בעלה שלא ינטור ללילה על מותה ולא יכפה עליה להתחתן.
אביה שהיה שבור לב התרחק מלילה ולא התיל עליה מרות בכלל, לילה עקב כך ניסתה כמו ילדים רבים במצב הזה למשוך את צומת ליבו על ידי התנהגות לא מקובלת, האב מצידו נתן לה להמשיך לעשות כרצונה מה שתרם מאוד לאופי העצמאי שלה.

המרכיב הבא באופי שלה הוא שתיי האחים הגדולים שלה, האך הבכור שלה תומס היה מודל החיקוי שלה ועקב כך שמדובר במשפחה הקשורה באופן הדוק לצבא הוא השקיע זמן רב בפיתוח מיומנויות לחימה ואסטרטגיה ולילה חיקתה אותו. זה גרם להזנחה כמעט סופית של מיומנויות נשות החצר (אם כי לילה עדיין למדה את נימוסי הבסיס אך במקום לפלרטט ולהשתמש בגופה היא יותר חריפת לשון ונוהגת להוציא את האדם מולה שוטה, והיא מאוד נהנית מכך). אחיה אף עודד אותה בגלל שהוא ראה שזה משמח אותה.

אחיה השני הנקרא אלדריק היה השפעה הופכית, ככל שטומס עודד אותה הוא נהג לנזוף בה על חוסר נשיותה, הוא נטר לה טינה על מות אמו וקינא בה (עוד בהמשך). היא מצידה החליטה לעשות ההפך ונוטרה לו, מה שיצר ריחוק די גדול ביניהם.

השפעה נוספת גדולה על האופי שלה היא האלה הפטרונית שלה, ניקס אלת הלילה.
האל הפטרון של משפחתה הוא סול אינוויקטוס מלך האלים ושליט השמש והאור, לילה לעומת זאת סומנה מלידה על ידי האלה ניקס ככוהנת עתידית, די הגיוני בהתחשב בכך שהיא נולדה בלילה הכי ארוך בשנה ובמראה החיצוני שלה (הסבר בהמשך),
ניקס וסול אינוויקטוס מיוחסים כיריבים וזה גורם לחיכוך בין הכוהנים שלהם, לילה היא כוהנת של ניקס בעוד אחיה אלדריק הוא כוהן של סול אינוויקטוס (טומס אינו אדוק במיוחד ורואה את היכולת של לילה כהזדמנות להדק את היחסים עם כוהני ניקס בלי להעיר את חמתם של כוהני סול אינוויקטוס).
לילה בורכה בכוחות קסם קדושים כבר מלידה בעוד אלדריק על אף כל מאמציו הרבים לא בורך בכוחות קודש, מה שיצר מרירות רבה אף יותר בהתחשב בכך שלילה עקפה אותו בכל תחום כולל אמונה.
בכל מקרה ניקס באופן די צפוי לא אהודה במיוחד וביחוד באחוזה המשפחתית מה שגרם לילה להסתגר אף יותר.

הדבר הבא שהשפיע על האופי שלה הוא המראה שלה ומבנה גופה.
המשפחה שלה זכתה בכינוי "האריות הזהובים" עקב נחישותם ומראם, המראה הטיפוסי של בן או בת משפחה הוא עיניים כחולות ושיער בלונדיני-זהוב, לילה לעומת זאת נולדה עם שיער שחור כעורב ועיניים כסופות, מה שהבדיל אותה מהשאר באופן מידי (לימים היא תקבל את הכינוי "האריה הכסוף" כאשר תהרוג מספר מורדים שפרצו לחדרה וניסו לחטוף אותה).
כמו כן לילה מסתירה זאת אך היא חשב מעט מבוכה ממבנה גופה הדק בתקופה שמבנה גוף עבה יותר נחשב מקובל, מה שגרם לה לזנוח את נשיותה ולפתח את ההתנהגות והגישה הגברית יותר.

זה פחות או יותר רוב הגורמים לאישיות שלה, היא "אנדרדוג" טיפוסי שהחליט לנסות להימלט מהסטריאוטיפים כמה שיותר.
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 12 אוגוסט 2018, 13:22

tkhag1 כתב:
12 אוגוסט 2018, 13:04
ח'אן
אני לא הולך להיכנס לדיון על גודל כי זה קצת פוגעני, תסתפק בכך שיש מחקרים שלמים שמנסים להבין את העדפות השונות.
לא שתכננתי... :? בכל אופן דיברתי על ספורט ופעילות גופנית, לא על העדפות מהסוג האחר.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
טסוקימארו
הודעות: 2074
הצטרף: 02 אוקטובר 2011, 15:58
מיקום: ראשון לציון

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי טסוקימארו » 12 אוגוסט 2018, 13:42

אני חושב שיש הרבה דברים שאפשר לצפות להם בדמות נשית (ודברים אחרים בדמות גברית), אבל בני אדם- או כל גזע תבוני אחר במשחקי תפקידים לצורך העניין- יכולים להיות מאוד שונים אחד מהשני. כמעט כאילו כל אחד מהם הוא ייחודי...
לכן, אפשר לשחק אישה כמאוד גברית (ושרירית ומסתמכת על כוח ומה לא, יש גם כאלה) ואפשר לשחק גבר כמאוד נשי. לא, זה לא הממוצע או הקלאסי, אבל אין לי שום ספק שבעולם שלם יש לפחות אחד כזה ואחת כזו, ולמה שלא תגלם דווקא אותם, אם זה מה שמעניין אותך? זה לא ששחקני משחקי תפקידים מחויבים לסטראוטיפים או למה שקרה בהיסטוריה. הכוח של המשחקים האלה הוא שהם מונעים על ידי דמיון.
אני משחק גברים כי אני חושב ממוח של גבר, ולכן יהיה לי הרבה יותר נוח להיכנס לדמות ולגלם אותה באופן משכנע, וגם כי עוד לא נתקלתי בדמות שלא הייתי יכול לספר את הסיפור שלה בהנחה שהיא גבר. אפשר לשחק דמות מהמין השני אם זה מעניין אותך. השאלה היא האם זה תורם למשהו.

עריכה: עוד משהו שכדאי לך לחשוב עליו הוא איזה רושם אתה רוצה ליצור אצל השה"ם והשחקנים האחרים. אם אתה רוצה שכולם יתייחסו באופן טבעי לדמות שלך כאל אישה, אולי כדאי שכן תיצמד לקלישאות ושהדמות שלך תתנהג בנשיות מסויימת. בדיוק כמו שאם אתה רוצה שירגישו שאתה משחק איש זקן תדבר לאט, תשתמש בשפה קצת גבוה או ישנה יותר ותקרא לו יעקב במקום קובי. זה לא אומר שלכל הזקנים (או כל הנשים, או כל קבוצה אחרת) יש את אותם מאפיינים בדיוק, אבל זה יעזור לשחקנים להרגיש שהם בקבוצה עם אחד.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan
הודעות: 3233
הצטרף: 15 ספטמבר 2016, 15:19
מיקום: מול המחשב, או מעבר לו.

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי dragonitzan » 12 אוגוסט 2018, 17:04

מישהו חכם אמר לי פעם שהיופי בפנטזיה, בין השאר, הוא ההשתחררות מהמציאות. האפשרות לקבוע מוסכמות חדשות, עולם חדש, תרבות חדשה.
אין שום סיבה שאישה בעולם פנטזיה תציית למוסכמות של העולם שלנו. גם אם זה עולם דמוי ימי הביניים.
זה חלק מהיופי של פנטזיה, להשתחרר מהמוסכמות. מהעולם חסר הקסם, חסר המפלצות, חסר הגיבורים.
אז למה לא להשתחרר מהשוביניזם, מהעולם בו יש הבדל בין בנים לבנות?
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 12867
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
תשובות: 34
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי העוג הברברי » 12 אוגוסט 2018, 17:09

אם אין הבדל, אז לבחירה מה לשחק אין משמעות. ואנשים רוצים משמעות לבחירות שלהם. אם אין משמעות, למה לשחק אורק ולא בנאדם? למה לשחק מג ולא לוחם? וכו׳.

אבל אני מסכים, המוסכמות לווא דווקא חייבות להיות זהות. במזרח של עולם הנשגבים ובתרבויות אלפים אפלים (וגזעים אחרים) בעולמות פנטזיה רבים, הנשים הן השליטות. לעתים, יש שיוויון מוחלט בין המינים, ואין ציפיה מאף מגדר להתנהג בצורה מסוימת, זה תלוי מה הכותב של העולם רצה להדגיש.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
הודעות: 862
הצטרף: 07 דצמבר 2015, 15:05
תשובות: 2
מיקום: מאחורייך. עם סכין ביד.
יצירת קשר:

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי חובב מוד » 12 אוגוסט 2018, 17:19

"נשים צריכות להשתמש בשכל ובכשפים ולא בכוח או בכישורי סייף..."
באמת? מה הבעיה בלשחק לוחמת קשוחה? או מכשף עדין? שחקו איך שבא לכם ותשתחררו מהמוסכמות שהתקבלו בחברה היום, בשביל זה יש פנטזיה, לא?
לגנוב רעיון מאדם אחד זה פשע, אבל לגנוב רעיון ממספר אנשים זה מחקר :wink:
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4187
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי tkhag1 » 12 אוגוסט 2018, 17:42

מה שמעניין בלשחק דמות נשית הם הסתיגמות, הם יוצרות מכשולים שהדמות צריכה להתגבר עליהן.
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 12 אוגוסט 2018, 18:39

אני מסכים עם טסוקימארו.

ניצן - הבדל בין בנים לבנות הוא לא סטיגמה שוביניסטית... בכל מקרה, אני חושב שבעולם שיוויוני לחלוטין לא יהיה מעניין לשחק אישה, אם היא בסך הכל גבר בתחפושת וזה המצב המקובל. באותה מידה אפשר לשחק גבר או טומטום או אנדרוגינוס, ואם זה אותו הדבר ואין הבדל - אז כמו שעוג אמר, אין משמעות לבחירות האלו וזה חבל. לדעתי, אם כבר משחקים טום בוי קשוחה ועצמאית, זה יהיה מעניין בהרבה במערכת פטריארכלית שבה הדבר לא מקובל (גם לא על הנשים, אגב).
אז כן, בעולם פנטזיה אפשר לעשות הכל. אפשר גם להחליט שאין הבדל בין גמדים, בני אדם, אלפים ואורקים (ואפילו לטעון שזו סטיגמה גזענית), אבל הנה הלך הרבה גיוון ועניין.

חובב - אל תדחוף לי מילים לפה, לא אמרתי לאף אחד איך הוא צריך לשחק. אני דיברתי על עולם פטריארכלי, שבו מסתכלים על גברים ונשים אחרת. בעולם בו לא רואים שום הבדל בין גברים לנשים, שיהיה אחרת. אבל חבל, והסברתי למה.

האמת שהפנטזיה נותנת הזדמנות אחרת ל''משחק'' בתחום הזה - גזעים. אצל בני אדם יש הבדלים בין גברים לנשים, ומן הסתם יש סיבה ש-90% מהחברות בהיסטוריה ניתבו גברים לעבודות פיזיות ולחימה, אבל אצל גזעים אחרים ממש לא בהכרח. אצלי לדוגמא עלפים הם שיוויוניים לחלוטין, ואין אצלם שום הבדל בין גברים לנשים. אצל האורקים המצב הפוך, הגברים אצלם גדולים פי שתיים מהנשים, והחברה שוביניסטית מאוד (אבל יש לזה סיבה טובה). אפשר להמציא עם זה הרבה דברים.

בכל מקרה, יש לי תחושה (רק תחושה, אין לה ראיות אמיתיות כלשהן, ומכל מקום זה לא בכיוון שלילי או משהו) שמי שבעד עולמות בהם אין הבדלי מגדר עושה את זה כי הוא רוצה לשחק אישה, אבל קשה לו לחשוב כמו אישה. רק תחושה, כמובן :)

אם אני מתישהו אשחק אישה, אני מניח שאנסה להיכנס לראש שלה. אני כנראה לא ממש אצליח, אבל יהיה מעניין. לשחק טום בוי זה לפעמים דרך להתחמק מהצורך לחשוב כמו אישה.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
ליזי
הודעות: 1842
הצטרף: 09 מרץ 2012, 19:45
תשובות: 4
מיקום: בחהפן הבירה, מגדל הרבמג

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי ליזי » 12 אוגוסט 2018, 19:13

האמת שזה מעניין - לאחרונה הסתכלתי על הדמויות שלי במשחקים בפונדק, וכמעט כולן היו של נשים. גם במשחקי מחשב בהם יש לי בחירה, אני לרוב בוחר בדמויות נשיות. אני לא יודע למה - אני לא חושב שזה מצביע על ההעדפה המינית או האישיות של בן אדם בכללי.
הח׳אן הטטרי כתב:
12 אוגוסט 2018, 18:39
אם אני מתישהו אשחק אישה, אני מניח שאנסה להיכנס לראש שלה. אני כנראה לא ממש אצליח, אבל יהיה מעניין. לשחק טום בוי זה לפעמים דרך להתחמק מהצורך לחשוב כמו אישה.
למה "לשחק טום בוי זו דרך להתחמק מהצורך לחשוב כמו אישה"? טום בוי היא עדיין אישה.
אני חושב שאנשים משחקים דמויות נשיות, לדוגמא, לא כי זה בהכרח "אתגר רולפליי להתנהג באופן נשי" (למרות שזאת גם אפשרות), אלא כי משחקי תפקידים מאפשרים לך לא להיות מי שאתה במציאות - והאפשרות לשחק דמות מהמגדר הנגדי נותנת לך להביע את עצמך בדרך שאתה לא יכול בחיים האמיתיים - זאת, לפחות, האינטרפטציה שלי.
"...And we are all connected to each other, in a circle, in a loop that never ends"
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 5149
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 12 אוגוסט 2018, 19:23

אני אמרתי שלפעמים, אנשים משחקים טומבוי כי בא להם לשחק אישה אבל הם לא רוצים/יכולים לחשוב כמו אישה, אז הם משחקים אישה גברית. מובן שזה לא המצב תמיד, וזו דעה שלי, בלי הרבה ראיות מאחוריה למען האמת.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
ליזי
הודעות: 1842
הצטרף: 09 מרץ 2012, 19:45
תשובות: 4
מיקום: בחהפן הבירה, מגדל הרבמג

לשחק דמות מהמין הנגדי.

שליחה על ידי ליזי » 12 אוגוסט 2018, 20:07

הח׳אן הטטרי כתב:
12 אוגוסט 2018, 19:23
אני אמרתי שלפעמים, אנשים משחקים טומבוי כי בא להם לשחק אישה אבל הם לא רוצים/יכולים לחשוב כמו אישה, אז הם משחקים אישה גברית. מובן שזה לא המצב תמיד, וזו דעה שלי, בלי הרבה ראיות מאחוריה למען האמת.
מעניין. אני אישית חושב ההפך - בגלל שכולנו גדלנו בחברה עם סוג-של מגדריות מוגדרת, יהיה הרבה יותר קל לשחק את ה"נסיכה הרגישה והנשית" מאשר לוחמת חזקה.
"...And we are all connected to each other, in a circle, in a loop that never ends"

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה