• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אז בכמה מהשיטות שיש לכם על המדף שיחקתם?

רבים מאיתנו קונים שיטות (או מהדורות) חדשות, אולי אפילו קוראים את כולם - אבל לפחות אצלי, הזמן שיש לי לשחק בהם הוא קטן משמעותית ולרוב שאני כבר מנחה זה סוג כלשהו של מבוכים ודרקונים.
אני תוהה עד כמה זה נפוץ - לי אישית יש 19 שיטות שונות על המדף. שלוש מתכן זה נוסטלגיה (מו"ד בסיסי, מוד"מ ו Gamma World מה' 4), ומבין ה-16 האחרות שיחקתי רק ב-10 מהן, שבחלק מהמקרים רכשתי את הספרים אחרי שסיימתי את המשחקים (למשל הנשגבים 2 או שיר של אש וקרח).
מה המצב אצלכם?

אצלי היחס הוא 6 שיטות (מו"ד 3.5, מו"ד 5, הטבעת האחת, סדרת "סוף העולם" של ffg, להבים באפלה, וורהאמר 3) ששיחקתי מתוך 18 שיש לי על המדף (21 אם מחשיבים שיטות על המדף הממוחשב). עוד 2 (עולם המבוך ומלחמת הכוכבים של ffg) מתוך ה-18 שיחקתי בכנסים.

אצלי הסיבה היא יותר שהקבוצה הקבועה שלי אוהבת משחקים לטווח הארוך, ויש להם דעות קדומות על שיטות מסויימות, ככה שלא יצא לי לשחק הרבה שיטות שונות.

אני מקווה מתישהו להגיע למרבית השיטות שעוד לא שיחקתי בהן.

פיזית- מתוך 9, יש 3 שלא שיחקתי בהן עדיין. 2 מהן קראתי- מיזם אספמיה ושיטת א.א.א. (זה היה במבצע ואבא שלי שילם אז קניתי בזמנו) 1 מהן עוד לא קראתי אפילו- Fantasy AGE. התחלתי לקרוא אותה כמה פעמים אבל למען האמת הכתיבה שלה פשוט לא כזו מעניינת אותי.
אלקטרונית יש כמובן הרבה יותר. אני מנסה לקרוא את רובן, אבל למען האמת לא כזה יוצא לי. אני פחות אוהב לקרוא ספרים מהמחשב. יש איזה 30 בערך, מתוכן קראתי/שיחקתי באיזה 10, אולי פחות.

פיזית אני מחזיק 14 שיטות (אם כי רק לשלוש מהן אני מחזיק יותר מאשר את ספר הבסיס).

שיחקתי בפועל בחמש מהן: מו"ד 3, במו"ד 4, במוד 5 (עדיין קמפיין רץ), בטבעת האחת, בואנור.
בקוסמים קטנים, בקונאן 2ק20, במפלצות שבלב 2 וב-Fantasy AGE אני מתכוון לעשות שימוש משחקי בעתיד. אולי גם במלחמת הכוכבים של ffg.
את עולם האפלה 2 ומרוצללים 4 אני מחזיק לרפרנס לעולם המערכה שלהם.

אני מודה שלאחרונה יש לי נטייה רעה להשיג שיטות פחות מוכרות סתם כי אני מתעניין בהן, למרות שאני בחיים לא אשחק בהן באמת. זה החטא האחרון שלי.

אבל מתוך אלו שיש לי פיזית? יחס לא משהו.
שיחקתי: הנשגבים, העידן ה-13, מו"ד 3.5, מו"ד 4, פאת'פיינדר, ואנור.
לא שיחקתי: א.א.א., חץ הזמן, Trinity, שחר האדמה.

6 מתוך 10. אין לי אף תוכניות לשיטות שלא שיחקתי, שזה קצת חבל.

חזרה