• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 60] הכספת של לה ולט

(טיפה רקע קודם https://he.wikipedia.org/wiki/המצור_הגדול_על_מלטה)

אחת השאלות, היא למה מלטה? למה בעבר מנסים הטורקים לכבוש אותה, ואבירי מסדר ההוספיטלרים הקריבו כל כך הרבה חיים כדי להגן עליה.
טוב ברור שהיא הייתה נקודה אסטרטגית בים, ושליטה עליה יכלה לעזור לבסס עמדת כוח. זה מה שרוצים שתזכרו. אבל אם היא כל כך חשובה קרקעית, למה לא ניסו לכבוש אותה קודם? התשובה, לא היה שם עדיין מה לבזוז.
אני לא מדבר על כפרים וכסף, אני מדבר על הסוד הגדול ביותר שהוספיטלרים שמרו, על הכספת העתיקה שבנייתה הסתימה בתקופת לה-ולט, ושישים הפרטים הסודיים הוסתרו בה.

הרי האגדה אומרת שארון הברית ומנורת המקדש נמצאים במרתפי הוותיקן, יחד עם עוד כל מיני אוצרות עתיקים שרק לאפיפור ולראש הארכיון הראשי יש גישה להם, אבל מה עם הדברים המסוכנים? הכלים שלא ברור כיצד הם עובדים, כיצד הם מתקפדים, והכי חשוב- כיצד להסביר את התפקוד שלהם, בעולם בו אתה טוען שרק הדת שלך צודקת? כיצד יכולה הכנסייה להסביר את גיזת הזהב? או את הסנדלים של הרמס? מי בכלל מסוגל להסביר איך אקסקליבר מסוגלת לכל כך הרבה? אלה לא פרטים שאפשר להשאיר בוותקין, איטליה פגיעה מידי, היא כבר נכבשה בעבר, ושלטון חילוני עלול לעלות ולנסות לקחת את האוצרות העתיקים. לא, חייבים לשמור אותם במקום רחוק מעין, תחת עיינם המשגיחה של אבירים טהורים, שישמרו על החפצים בחייהם.

זה היה התפקיד האמיתי של האבירים במלטה, לשמור על 60 אוצרות שבמשך מאות שנים נאספו על ידי הכנסייה, אוצרות בלתי מובנים, עם כוחות שהעולם לא צריך לדעת עליהם, ושעצם קיומם יכול להטיל בספק על נכונות הדת. חפצים כמו החרב האגדית אקסקליבר, גיזת הזהב המרפאת כל מחלה, מיולניר, דוּ אל פִקַאר, ואפילו המרכבה של הורוס. בנוסף להם היו חפצים ששמם לא ידוע, ואין איש המבין את טיבם, ועל כן יש לשמור אותם רחוק מעיניים סקרניות, ומידיים הלא נכונות.

ואז שמועה נפלה לאוזני הריבון העותמ'אני, והוא לא יכול היה שלא לנסות להשיג אוצר זה, הוא שלח את כוחתיו לקטוש את אבירי מלטה, ואף הצליח לכבוש את אחד המבצרים, אבל להפתעתו, לא מצא בו כל כספת אגדית, וזו גם הסיבה לנסיגת הטורקים, שכן כאשר נכנע לבסוף הסולטן והקשיב ליועציו הוגרסים שמדובר בשקר ואגדה ותו לא, כבר היו אבדות גדולות מצידם. וגם אלה אשר הצליחו לחדור לשני המבצרים האחרים, ולו בודדים בלבד, לא מצאו כל כספת או אוצר. עד שבלב כבד עזבו הטורקים את אדמת מלטה, מובסים להם.

לה ולט פעל בחוכמה, הכספת לא שכנה באיזור המבצרים, אלא נחפרה בסוד בשטח פתוח, לימים על אדמה זו ציווה שתבנה עיר הבירה החדשה של מלטה. כדי שההיסטריה תשכח את קיום הכספת והפריטים. בתקווה שלא יבוא היום בו היא תימצא.
לימים, ביומונו האישי יספר לה ולט כי השתמש בחלק מהפרטיים כדי להגן על מלטה, סוד אשר ייקח איתו לקבר, ואת ימונו יקברו איתו.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

האמת רעיון שיושב לי בראש הרבה זמן, חשבתי לכתוב את הרשימה של הפריטים אבל כל פעם עולה לי לראש פריט שלא יכול להיות שלא יהיה, או פריט שהזוי שכן יהיה. באיזה קו מחשבה גם עלה לי הרעיון שבו הכספת נמצאת על ידי הבריטים במלחמת העולם הראשנה, וליצור עולם קצת חלופי בו הפריטים מעניקים לבעלות הברית את הניצחון, עד לרגע שבו כספת אחרת מתגלה בצד מדינות הציר ובאה לידי ביטוי במלחמה השנייה. אבל זה כבר פרויקט קצת יותר ארוך טווח, וליום אחר.

מגניב!... האמת שלא נראה לי שלכנסייה הייתה בעייה להסביר את החפצים - אקסקליבר הייתה שייכת למלך נוצרי למופת, וכל השאר אפשר להסביר ב''שדים'' (מיוחד הורוס, שנראה כמו שד-ציפור מהגיהינום).

חא'ן - אנחנו מדברים על ימי הביניים המאוחרים, העולם לא בדיוק יאהב לקבל את הרעיון של שדים (ידוע לי שהוא כן, אבל זה משהו שהכנסייה לא תרצה להפיץ אותו, אתה היית מסתכן בלספר לאנשים שיש שדים בעולם אם אין לך את היכולת בפועל להתמודד מולם?), בנוסף, גם אם אקסקליבר הייתה שייכת למלך נוצרי אדוק (וזה נותן לשאלה, ושוב חושף את הקסם לעולם וכו') איך הכנסייה תתמודד עם זה שאם יאנצ'ור מוסלמי ירים את החרב, הוא יקבל כוחות ויוכל להוביל את העולם לאימפריה מוסלמית?

מעבר לזה, חשבתי בזמנו על חפצים קצת פחות מובנים, חלקם גנבתי ממקורות אחרים, גיזת הזהב הייתה דוגמה קלאסית, אבל מה תעשה עם ספר המתים (הגנוב מהמומיה) שיכול להחזיר אנשים לחיים בעזרת טקסט דתי שקדום לנצרות בכמה מאות אם לא אלף שנה?

liorgonen3 אמר/ה:
אתה היית מסתכן בלספר לאנשים שיש שדים בעולם אם אין לך את היכולת בפועל להתמודד מולם
פה נכנסים לשאלת ה״איך להילחם בשדים״ - הכנסייה האמינה (ועדיין מאמינה אאל״ט) שבעזרת הסקרמנטים (תקדישים בעברית, אגב) ניתן להילחם ברוע ובשדים (בתנאי ובמעשים משולבת אמונה אמיתית וחסרת פשרות). אז לא אמורה להיות להם בעיה, וזה אפילו יעזור להם ליידע את העולם שיש שדים חזקים ואז להוסיף ש״אבל אם תאמינו בדרך שלנו ותשתתפו בטקסי הדת שלנו תהיו בטוחים״.
liorgonen3 אמר/ה:
וזה נותן לשאלה
באגדות הקלאסיות הוא היה נוצרי אדוק. אם מטילים בזה ספק אז ״אם כבר אז כבר״, כנראה שהוא לא היה קיים.
liorgonen3 אמר/ה:
איך הכנסייה תתמודד עם זה שאם יאנצ'ור מוסלמי ירים את החרב, הוא יקבל כוחות ויוכל להוביל את העולם לאימפריה מוסלמית?
לא בטוח שהיא תיתן לו כוחות, או שהוא יוכל בכלל להרים אותה (ארתור היה היחיד שיכל באגדות).
ספר המתים מחזיר מתים לחיים?... זה לא קצת סותר את כל התוכן שלו, שמדבר על אנוביס ושקילת נשמות והעולם הבא?...

בסופו של דבר אני חושש שכמו תמיד סוף הסיפור תלוי במי שמספר אותו, ושהתשובה לדיון שלנו נמצאת אך ורק במנחה ובשחקנים ובדעות שלהם, ובמה שמרגיש להם בנוח או לא.

חזרה