• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[שו''ש 58+59] - סר אדוארד ואן-פיטרדם

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
זו הגשה לשני האתגרים - האביר החלול ומשהו עם חרמש. ההגשה מיועדת לעולם שמבוסס על פנטזיה אירופית ימי ביניימית, משהו בין אגדות המלך ארתור, סיפורי צלבנים ואגדות אירופיות עתיקות ואפלות, שאידיוט כלשהו החליט שהן מתאימות לילדים. אני מניח שאפשר להתאים לכל עולם פנטזיה, אבל פנטזיה אירופית סתמית הייתה ברירת המחדל שלי.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

מי לא מכיר את האביר הידוע, סר אדוארד הרמנריך וילם השלישי, לורד פיטרדם. אין אביר כמוהו - ישר, רחום, נאמן, אדוק, לוחם מטיל אימה ומצביא מעורר השראה. הוא החל את חייו כילדו התשיעי (מתוך 13, 3 הגיעו לגיל 30) של ברון זניח למדי איפשהו בדרום-מזרח הממלכה, אך הוא בחר נכונה בקריירה צבאית, ועד גיל 27 כבר הספיק לדכא כמה מרידות של מחוזות כבושים, דוכסים מרדנייים וטוענים לכתר עושי צרות, להדוף פלישה של הויקינגים בצפון, לקטול דרקון שאיים על עיר ולהרוג כמה טרולים שירדו מההרים כי כפר אחד עשה הוצאה להורג יותר מדי רעשנית שעשתה לתפלצים תיאבון. המלך גמל לו ביד נדיבה, והעניק לו את תפקיד המצביא העליון שלו, כמה נחלות גדולות (כולל כמה ערים, קתדרלה, כמה עשרות כפרים ומספרים שגם סטונהנג' עתיק ורדוף רוחות, אבל אף אחד לא בדק), ואת בתו הבכורה והיפהפיה לאישה.

העניינים התנהלו על מי מנוחות. הממלכה (ובמיוחד נחלותיו של סר אדוארד) שגשגה, הויקינגים התנצרו בינתיים, כל הטוענים לכתר כבר חוסלו או ברחו אל המורים הכופרים איפשהו בדרום, דרקונים לא זקרו את ראשם המכוער. אך הטוב לא יכול להימשך לנצח.
אחרי 7 שנים, קרא האפיפיור למסע הצלב, ובראש אביריה של הממלכה יצא סר אדוארד, הישר, הרחום, הנאמן, האדוק, מטיל האימה ומעורר ההשראה. המסע נמשך 12 שנים, ובסופן חזר אדוארד עם אביריו עטור ניצחון ותהילה, ועם הרבה סיפורי גבורה (גאורגיוס הקדוש ירה ברקים על המוסלמים! הבת של הסולטאן התנצרה! סר אדוארד שיפד 10 כופרים על החרב במכה אחת!). אבל מקורביו שמו לב שהוא נהיה... שונה.

האביר הטוב והצדיק של פעם הפך פתאום לשתיין (למרות שהאלכוהול לא גרם להשתכר), אכזרי , גס רוח להפליא, מופקר וחסר אמונה לחלוטין (הוא נעץ פגיון בנזיר שבא להוכיח אותו על מעשיו הרעים, והרס את הקתדרלה בפיטרדם כדי לקחת את האוצרות שבה). מעל הכל, הוא התיך את חרבו המפורסמת ''רשף הפלדה'' ועשה ממנה כלי נשק חדש - חרמש ארוך, ספק כלי חקלאי וספק כלי של מלאך המוות. אנשים קרובים אליו - אשתו, ילדיו, משרתים ומשרתות - אומרים שאיים על כל אחד מהם (בנפרד), לקח אותו לפינה ודיבר אליו ב-70 קולות שונים וצורמים.

המלך לא נישל אותו מכל תואריו, ספק מפחד וספק כאות לידידותם הישנה. אך ללא ספק, אנשים כבר תוהים מה קרה לו - וצריך לגלות את זה מהר.
ובכן, הם לא יודעים שהוא נהרג במסע הצלב. בתזמון מעולה, באותו הזמן נפל מחץ מכשף מוסלמי שבא להילחם באבירים. המכשף החזיק מנורה ובה 70 שדים מרושעים אותם תיכנן לשלח בצלבנים, אך הם ראו את ההזדמנות וזינקו כולם אל גופתו של אדוארד - שמייד קמה, התחילה לירות ברקים ולשפד על החרב 10 אנשים במכה.
אך השדים מתכננים הרבה יותר - השאלה מה? ומי יוכל לגלות את האמת בזמן?

רעיון מגניב! אהבתי שסיפורי הגוזמה בעצם אמיתיים, אבל הם קרו בגלל הכוח של השדים.

כיוון שמסקרן אותי הוא מאבקי כוחות בין השדים עצמם. מה אם חלקם רוצה משהו אחד וחלק אחר רוצה משהו אחר? זה יכול להוסיף נופך שלם לדמות.

באופן אישי פחות נהניתי. האווירה שקיבלתי מההגשה הזו היא לא אווירה של "אגדות המלך ארתור" אלא ימי הביניים באופן מדויק יותר ופחות כיף למשחק.
הערות כמו זו:
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
החל את חייו כילדו התשיעי (מתוך 13, 3 הגיעו לגיל 30)
מרגישות די סתמיות, ולא באמת מוסיפות משהו מעניין לסיפור. אם כבר, הן דוחפות את הסיפור הרחק מז'אנר הפנטזיה האירופאית לכיוון הgritty realism. כמו שאמרתי, אני באופן אישי פחות נהנה מהאווירה הזו.

מבחינת הגיון, אני לא בטוח מה הולך כאן. מהתיאור שלך, נשמע שהוא לא היה גיבור כזה גדול. הוא היה פשוט גנרל שעשה הרבה. למרות שבקריאה יותר מדוקדקת אני רואה שהוא עשה מלא. למעשה, הרבה יותר מדי מכפי שאחשוב שבחור בן 27 יספיק. אבל זה בסדר. הבעיה כאן היא איך שאתה מדלג על מעשי הגבורה שלו ולא באמת נותן להם חשיבות כלשהי. זה נראה כאילו המלך סתם נתן לו את בתו לאישה, וזה די מוזר.
עם זאת, אתה כן מפרט על דברים לא חשובים- סיפורי הגבורה שלו, מה יש בנחלה שלו, וכמה הוא חסר אמונה.

ובאמת שאני לא מבין את ההערה של "הוא שתיין אבל האלכוהול לא גרם לי להשתכר". כאילו, הוא שותה מלא אלכוהול אבל אין לאלכוהול השפעה? אז למה הוא בכלל שותה?

מה שכן, אהבתי את הרעיון הכללי של שד שנמצא בגוף של אביר, ומחקה אותו.

תודה לכולם!
ת'ור אמר/ה:
כיוון שמסקרן אותי הוא מאבקי כוחות בין השדים עצמם. מה אם חלקם רוצה משהו אחד וחלק אחר רוצה משהו אחר? זה יכול להוסיף נופך שלם לדמות.
אני לא תכננתי את זה. אני מניח שאשאיר את זה לשה''ם, כי כל מנחה רוצה משהו אחר.
Nextorl אמר/ה:
אבל זה בסדר. הבעיה כאן היא איך שאתה מדלג על מעשי הגבורה שלו ולא באמת נותן להם חשיבות כלשהי. זה נראה כאילו המלך סתם נתן לו את בתו לאישה, וזה די מוזר.
הייתי יכול להתעכב פסקה על כל מעשה גבורה, ולתאר את עלילותיו בלשון גבוהה ומפורטת, אבל זה לא היה עיקר הסיפור. כתבתי את ההגשה די בקלילות (אפשר לשים לב שהשפה לא כבדה והרואית), אז יכול להיות שרפרפתי על מה שהוא עשה וממילא לא רלוונטי למשחק.
Nextorl אמר/ה:
עם זאת, אתה כן מפרט על דברים לא חשובים- סיפורי הגבורה שלו, מה יש בנחלה שלו, וכמה הוא חסר אמונה.
סיפורי הגבורה הם ממסע הצלב? אז שניים מהם (הברקים והחרב) הם בגלל השדים, והיה לדעתי מגניב להוסיף אותם, והאחרון העתקתי מסיפור גבורה צלבני והוא היה בעיקר כדי להדגיש כמה הסיפורים מוגזמים.
מה יש בנחלה שלו - טוב, כן הגזמתי, אבל לא נורא, זה בעיקר כדי לתאר כמה הוא עשיר.
כמה הוא חסר אמונה - תיארתי הרבה דברים, זה כדי להדגיש כמה הוא מרושע עכשיו. ''חסר אמונה לחלוטין'' יכול להיות גם סתם אתאיסט חביב, לאו דווקא רשע שרוצח את מי שבא להוכיח אותו והורס מקומות קדושים כדי לבזוז אותם.
Nextorl אמר/ה:
ובאמת שאני לא מבין את ההערה של "הוא שתיין אבל האלכוהול לא גרם לי להשתכר". כאילו, הוא שותה מלא אלכוהול אבל אין לאלכוהול השפעה? אז למה הוא בכלל שותה?
העתקתי את הרעיון מהגשה ישנה של אולדמן, כשרק באתי לפורום. בעיקרון יכול להיות שהשדים נהנים מהאלכוהול בלי להשתכר 0כי הם שדים), ואולי כדי לעשות דווקא לכנסייה שאוסרת על גרגרנות ושתייה מרובה.

חזרה