• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[שו''ש 7] - קריווז'ה, כוהן פרון

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
קיבלתי רעיון מגניב מהסרט הרוסי ''הנסיך ולדימיר'', שמספר בצורה רומנטית ומותאמת לילדים (בערך, יש שם קרבות ודם...) על ההיסטוריה של רוסיה בימי הנסיך ולדימיר ''הקדוש'' - הפילוגים בין האחים-הנסיכים, המלחמה והתנצרות הנסיך. במציאות שום כוהן שטני לא סכסך ביניהם וזו אשמתם הבלעדית, אבל הנבל הראשי בסרט היה מגניב כל כך שהרגשתי צורך עז לכתוב אותו כדב''ש. דרגוניין - מקווה שלא מפריע לפרויקט ''רודינה'' המגניב שלך. מכל מקום, זה רעיון שאפשר להמיר לכל פנטזיה.
הערה: בספוילר נמצאת הסצנה מהסרט. אני כתבתי אחר כך בקיצור, אבל מי שרוצה יכול לקרוא.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

היה היה דרואיד זקן וחכם, לבן זקן וגלימה, מטהו היה מגולף ומאיר. הדרואיד נדד בין ערי המדינה של הצפון, תיקשר בין האחים-הנסיכים, לימד והחכים אנשים ברחבי הארץ. עיקר תהילתו יצאה לו מהיותו כוהן פרון, אל הברקים והשמיים ומלך האלים. הוא לימד את רצון פרון, העלה לו קורבנות והיה נחשב כמעט לקדוש. והדרואיד הלבן היה טוב לב ונבון, ומעולם לא מעל בחובתו.

ולדרואיד היה תלמיד צעיר, כמעט נער, בחור שרירי, גבוה וכפוף כדוב, עטוי פרוות שחורות ומאיימות, פזיז ואנוכי. וכך זה היה:...
''הראתי לך ולימדתי אותך את סודותיהם של האש, האדמה, המים, חיות הפרא ובני האדם... רק אל תתייהר, קורבנות אל תקריב לשווא. הטוב והרע צועדים בדרכים שונות. אתה, תלך בדרך האמת...''. הדרואיד הלבן והזקן, העייף מעול שנותיו, גוסס, ישב בשלווה למרגלות האלום המקודש העתיק, נשען על הסלע. תלמידו הצעיר קריווז'ה הרג בכשפיו ציפור שיר קטנה. ''לשם מה אתה עושה זאת?'', שאל מורו הזקן, מביט בעיניו הכחולות והצלולות בכוכבי הלילה. ''אני רוצה לשלוט'', אמר המתלמד, שורף בכשפיו את גופת הציפור. ''הנסיכים שולטים'', אמר המורה הזקן. ''ומי מעל הנסיכים?'', שאל קריווז'ה בקולו המאיים, מביט בחמדנות-שתלטנות בסלע, מבטו מפליג הרחק הרחק. ''מעל הנסיכים עומד החוק לבדו'', ענה המורה, אוחז במטה הכשפים המגולף שלו. ''הו מורי!'', קרא המתלמד, כורע בפני הדרואיד הלבן. ''תן לי את החוק''. ''זמנך עוד לא הגיע, קריווז'ה'', ענה המורה הזקן. ''עליך להתהלך בארץ, תשפוט טוב וצדק בריבים''. אך המתלמד לא השתכנע. הוא התרומם, מיישיר מבט אכזרי מעט אל מורו. ''אני רוצה אותו עכשיו!'',הוא אמר. ''למד'', אמר הדרואיד, מביט בו בתוכחה. ''למד...''. המתלמד נרתע אחור, עיניו הירוקות מביעות חוסר הבנה נדיר. ''הבט באש'', אמר הדרואיד, מציע על המדורה הקטנה שבערה לידם. ''אני עייפתי'', הוא אמר בשקט לעצמו, עוצם עיניו. העננים כיסו את הירח המלא, והדרואיד נרדם, עוזב את מטהו. ''אני רוצה לשלוט!'', לחש קריווז'ה, לוקח את המטה. ''העוצמה היא שלי!'', הוא קרא-לחש, מביט בחמדנות במטה. ''החוק הוא שלי!''. ברקים הבזיקו, ועיני המתלמד הביעו חמדנות ותאוות כוח טהורות.
הוא נעץ את המטה במורו, הורג אותו בשנתו. המטה הכחיל והחל להאיר, והדרואיד החדש אחז בו בתאוות כוח. והוא החל להשתנות... וראש המטה היפה הפך למעין טפרי דוב חדים ומרושעים למראה... והמתלמד הזקין והפך לדרואיד, אפור עור, מכוער וזקן...

קריווז'ה היה תלמידו של הדרואיד. הוא היה נער גדל גוף, חמדן ותאב כוח, שעטה גלימה מעור דוב שחור. הוא רצה לשלוט, ולילה אחד הרג את מורו הגוסס וגנב את כוחותיו ואת מטהו. הוא הפך לדרואיד ולכוהן פרון החדש, אפל ואכזרי.
התפקיד הגבוה לא הספיק לקריווז'ה. הוא רצה לשלוט בכל הארץ, גם במחיר בגידה. הוא בגד באחים-הנסיכים וחבר אל הח'אן האיום, שליט צבאות האורקים מהמזרח. ח'אן-הזאב וקריווז'ה עשו ביניהם עסקה, לפיה האורקים יקבלו את הביזה והעבדים וקריווז'ה את השלטון, אך הוא נדרש תחילה לסכסך בין האחים.

האורקים הלכו והתקדמו, מחריבים את הכפרים ואף קטלו את אולג, הצעיר באחים-הנסיכים. בכור האחים, יארופולק נסיך קייב, עלה על תכניותיו הזדוניות של הכוהן הגדול, אך הלה מיהר להימלט. יארופולק כתב לאחיו מכתב אזהרה מפני הדרואיד הבוגד, ושלח אליו שליח כדי למסור לו אותו.
קריווז'ה מתכנן להרוג את השליח בדרכו, ולשנות בכשפיו את המכתב כך שיהיה כתוב בו כי יארופולק מציע לאורקים עזרה. הדמויות עלו עליו. מי יציל את הארץ מחורבן ופילוג?

קריווז'ה נראה כגבר זקן, אפור עור, בעל שיער לבן ארוך ושעוטה פרווה של דוב שחור אדיר. הוא חכם, ערמומי, מרושע ותאב כוח, ושאיפתו היא להפיל את האחים הנסיכים ולשלוט בעצמו. הוא מסוגל, בין השאר, לרקוח שיקויים, לשנות תוכנם של מכתבים במאגיה שחורה ולהפוך לדוב שחור ועצום.

145167015316881025.jpg

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

אז, איך יצא?

אהבתי.
1. אם כבר הזכרנו את רודינה - מה קורה עם זה?
2. מי הם האחים הנסיכים והח'אן האיום? די ברור מה התפקיד של כל אחד מהם, אבל מי הם? מה המניעים שלהם? איך הם הגיעו לאן שהגיעו?
3. פתרון מקבל כהנים מכל הנטיות?
4. למה לשנות את התוכן של המכתב במאגיה שחורה? פשוט לכתוב מכתב חדש! אחרי הכל, אם אתה יודע מה כתוב במכתב כנראה כבר שברת את החותם, לא?
5. אפשרי שהדמויות לא יעלו עליו עד שהשליח ימות והמכתב יימסר, ואז זה יוצר הרפתקה חדשה לגמרי. השאלה היא כמה הדמויות חכמות בסופו של דבר...
6. איפה אפשר לראות את הסרט?

אגיב מאוחר יותר.
יש את הסרט ביוטיוב. הבאתי אותי בעץ של רודינה, והנה באיכות טובה יותר. אין תרגום/כתוביות, רק רוסית.

חזרה