מפגש פונדקאים - דרקוניקון
עוד מפגש בדרך :) בשבוע הבא ביום שישי, ייערך מפגש פונדקאים במסגרת כנס דרקוניקון. המפגש יתחיל בשעה אחת וייערך בחדר "מגדל הקסם" במתחם הכנס, ויתחיל בשעה אחת עד שתיים וחצי. מוזמנים להגיע וגם להודיע בנושא - מפגש פונדקאים דרקוניקון, וגם אייקון

יצא לכם לעזוב משחק בגלל שיטה?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 17 מאי 2018, 21:23

בחבורה שלי אחד השחקנים עזב לאחרונה, בגלל שלדבריו פאת'פיינדר הרבה פחות כיפית מאשר מבוכים ודרקונים 5.
עכשיו, בהינתן שזה לא תירוץ (ולא נראה לי) כי הוא לא נהנה מהאנשים, זה הטיעון היותר מוזר שיצא לי להיתקל בו במהלך שנותיי כשחקן. הכרתי אנשים שלא הסתדרנו ביחד, כאלה שלא היה להם זמן, נעלם להם החשק למשחקי-תפקידים, אבל לא מצב כזה - שבו הוא הצטרף לקבוצה אחרת שמשחקת מו"ד 5 ולכן הוא מפסיק עם הפאת'פיינדר (בכלל, לדעתי, השיטות לא כאלו שונות)...
מישהו יכול לחלוק מניסיונו איך שיטה כל-כך נמאסת שבגללה עוזבים?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 17 מאי 2018, 21:32

האמת שכן, היה לי תקופה שלא סבלתי נשגבים (אחרי 5-6 שנים ב3.5/גג 4) פשוט לא אהבתי את השיטה של ההצלחות במקום תוספים, השיטה הרגישה לי מעיקה ולא אהבתי אותה, אבל הקבוצה הביתית החליטה כולם שרוצים את השיטה, אז זרמתי בהתחלה, אבל מהר מאוד מעשתי וכן היה תקופה שעזבתי את הקבוצה. כן חזרתי אחרי חודש ונתתי לנשגבים צ'אנס חדש והשאר היסטוריה. אבל זה כן הייתה תקופה שעזבתי רק בגלל שיטה.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 17 מאי 2018, 21:37

קרה לי פעם אחת כשעברנו מ4 ל3.5, אבל אחרי שבועיים-שלושה הבנתי שלא משנה מה השיטה, אחרי הכל אני בא כדי לשחק עם החברים. מאז עברנו כבר שני קמפיינים של 3.5, ולמרות שאני עדיין לא אוהב את השיטה, הקמפיין עצמו היה כיף, וזה מה שחשוב.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 18 מאי 2018, 00:18

נשגבים. נסיתי להנחות לשני חברים שמעולם לא שיחקו במ"ת לפני נכון.
טעות קטסטרופית. אחרי 2 מפגשים הם נעלמו, והם נרתעים מכל דבר שאפילו קשור לקוביות שהן לא ק6 ולוח מסודר.
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
SandChicken

שליחה על ידי SandChicken » 18 מאי 2018, 08:53

לא עזבתי משחק בגלל שיטה, אבל אם מלכתחילה השיטה לא מוצאת חן בעיניי אז זה שיקול נוסף לעזוב את הקבוצה.
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 18 מאי 2018, 10:14

כן, אבל לעבור מBRP לנשגבים זה באמת קצת יותר מדי קיצוני.
אז הסניץ עדיין לא עלה לחנות, אבל יש שם כמה סרייגים גיקיים אחרים...

בקרו בחנות שלי ב etsy

https://www.etsy.com/il-en/shop/knightwhosaidknit
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 18 מאי 2018, 10:18

זה די ברור שאנשים יעזבו בגלל שיטה, אם הם לא נהנים מהמשחק אין להם סיבה להישאר.
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
rui
The Storyteller Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי rui » 18 מאי 2018, 17:29

לא קרה לי אבל אני יכול להבין. ברור שבאים בשביל החברים אבל גם רוצים להנות מהמערכת. אני יכול לומר שמראש אשקול לפסול משחקים בשיטות מסויימות אם אדע שאני לא אוהב אותן.
חבר גאה בהיכל התהילה.
!Long Live Ganor !Long Live Doreter
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 19 מאי 2018, 10:57

פעם שיחקתי בסשן עם שיטת כמו-מו"ד תוצרת בית פרי עטו של המנחה, שהיו לה כל המאפיינים שאנשים בדרך כלל לא אוהבים במו"ד (שיטת קרב לא מציאותית, פיתוח דמויות צר), אבל רק עם מכניקות מעצבנות ומיותרות להחריד של הרבה גילגולים+קלפים כדי להשיג את אותה התוצאה.

פשוט נרדמתי. פיזית.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 19 מאי 2018, 17:09

בקבוצות שמשחקים יחד מלא שנים ומכירים אחד את השני טוב ובאים גם בשביל החברה, אפשר לסבול גם לשחק בשיטה שהיא פחות כוס התה שלך. אבל אם זו קבוצה שאנשים שאתה לא מכיר כל כך ומה שמאחד אתכם זה בעיקר המשחק, אז שיטה שכולם נהנים ממנה זה דבר מאוד חשוב.
חוץ מזה, לסוגים שונים של שחקנים יש העדפות שונות בנוגע לשיטה, והרבה פעמים בחירת השיטה קשורה גם לסגנון המשחק, ולכן מתקשרת גם לדינמיקה בתוך הקבוצה. הייתי פעם בקבוצה של ואנור (על גבי רול20), והשילוב של השיטה שמאוד שיעממה אותי והדינמיקה בקבוצה שלא כל כך התאימה לי, גרם לי לעזוב. כנראה שגם אם הדינמיקה הייתה יותר טובה, השיטה עצמה הייתה מספיק משעממת כדי שאני אפרוש עד שיחליטו להחליף אותה.
מצד שני, גם יש מקרים שהשיטה ממש מוצלחת אבל הדינמיקה הקבוצתית פחות. זה קרה לי בקבוצה של נומנרה, שהשיטה הייתה לי מגניבה, אבל עם השחקנים האחרים פחות הסתדרתי.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה