• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מנוע האפוקליפסה שאלה לגבי ואנור בתור שחקן חדש

Zeruxth

פונדקאי חדש
אהלן, אני וחברים החלטנו להתחיל לנסות לשחק ובעצם קנינו את ואנור.
אני כבר התחלתי לקרוא את החוקים אבל משהו אחד שלא הבנתי זה מאיפה להביא הרפתקאה בשבילנו.
בגלל שאנחנו שחקנים חדשים אני מעדיף לא לנסות ליצור הרפתקאה אלא להביא משהו מוכן כדי שנוכל להתחיל לשחק, אשמח להרפתקאות שמתאימות לואנור בעצם ולדגשים לגבי איך להנחות וכל משהו נוסף שלדעתם שחקנים חדשים צריכים לדעת.
תודה :)

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
אתר האינטרנט של ואנור מציע תכנים נוספים למשחק, כולל כמה הרפתקאות:

https://vanor.co.il/events/con-resources-805

באופן אישי אני ממליץ על "אוצרות הקיסרות האבודים" בתור התחלה. היא מתרחשת במקום אחד קטן ואפשר להחליט באילו מהאיום להשתמש במשחק, וגם באיזה סדר הם נכנסים לפעולה.

the Nerubian אמר/ה:
אתר האינטרנט של ואנור מציע תכנים נוספים למשחק, כולל כמה הרפתקאות:

https://vanor.co.il/events/con-resources-805

באופן אישי אני ממליץ על "אוצרות הקיסרות האבודים" בתור התחלה. היא מתרחשת במקום אחד קטן ואפשר להחליט באילו מהאיום להשתמש במשחק, וגם באיזה סדר הם נכנסים לפעולה.
מגניב, עכשיו נגיד אם אני רוצה לשחק עם חברים את ההרפתקה הזו מה אני צריך לעשות בעצם

אתה צריך לקרוא את הפרק למנחה כדי להבין איך עובד המשחק, מה לעשות עם איומים, ואיך לקדם חזיתות מערכה.
השחקנים צריכים לקרוא את הפרקים "מהלכים" ואת הפרק הרלוונטי לדמות אותה כל אחד מהם רוצה לשחק.

the Nerubian אמר/ה:
אתה צריך לקרוא את הפרק למנחה כדי להבין איך עובד המשחק, מה לעשות עם איומים, ואיך לקדם חזיתות מערכה.
השחקנים צריכים לקרוא את הפרקים "מהלכים" ואת הפרק הרלוונטי לדמות אותה כל אחד מהם רוצה לשחק.
כן אבל אז מה עושים, איך אני מריץ את המשחק, איך אני יודע לאן הם הולכים, עם איזה אויבים נפגשים, ראיתי שיש מפה אבל זה לא כל כך עזר לי

ואנור היא שיטה סיפורית, וזה אומר שגם אתה כמנחה לא מתכנן את כל מהלך העלילה. אתה צריך מיקום וכוחות זדוניים שפועלים בו, ואז לתת לשחקנים להשתולל ולראות מה קורה ולאן זה מתפתח.

תתחיל בלתת לכולם להכיר את הקבוצה ולקבוע קשרים (כפי שמתואר בפרק יצירת הדמות). לאחר מכן תקבע להם שבתור התחלה, הם נשכרו לאבטח את עיר האוהלים של המשלחת הארכיאולוגית לרגלי ההר (יש לארכיאולוגים בעיית כימרה). השחקנים יחליטו לאן הדמויות הולכות (למשל - מטפסות לראש ההר כדי להילחם בכימרה, או מנסות להיכנס למכרות, או הולכות לדלת הראשית ונכנסות משם, או מבקרות את רופא המשלחת). האויבים יופיעו לפי המקום שאליו הדמויות הולכות, ולפי התקדמות חזיתות המערכה שתבחר. חלק מהאיומים הם לא אויבים שאפשר להילחם בהם. גם המערות עצמן הן מקום מסוכן, ולפעמים תנאי השטח יהוו סכנה. הפרקים למנחה (שזה בסך הכל משהו כמו 10 עמודים, לא כולל פרק המפלצות) ביחד עם תרחיש ההרפתקה אמורים להספיק לך.

חזרה